Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 (0)35 7909 111

Nemocnica

Novinky a médiá


Komárňanská nemocnica ponúka bezplatné kurzy predpôrodnej prípravy

12.7.2024

Nemocnica AGEL Komárno pripravila novinku pre budúce mamičky, kurz predpôrodnej prípravy s pôrodnou asistentkou a laktačnou poradkyňou bez poplatku počas letných mesiacov júl a august.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila pracovisko zamerané na včasnú diagnostiku rakoviny prsníka

28.6.2024

Nemocnica AGEL Komárno predstavila nové integrované mamodiagnostické pracovisko, ktoré sa zameriava na diagnostiku ochorení prsníkov, predovšetkým rakoviny prsníka. Je vybavené najmodernejšími technológiami, vrátane digitálnej mamografie, ultrazvukových prístrojov a magnetickej rezonancie prsníkov. Pacientom z regiónu tak zabezpečuje včasnú diagnostiku a komplexné služby na jednom mieste.

Celý článok


Deň otvorených dverí v Nemocnici AGEL Komárno pre žiakov základných škôl

25.6.2024

Nemocnica AGEL Komárno privítala 330 žiakov z miestnych základných škôl v rámci Dňa otvorených dverí. Jeho súčasťou bolo aj vyhodnotenie druhého ročníka výtvarnej súťaže „Nemocnica očami detí“, do ktorej sa mohli zapojiť.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici vybudujú pôrodnicu rodinného typu

19.6.2024

Pôrodnica v Nemocnici AGEL Komárno si získala povesť miesta pre bezpečný pôrod, s citlivým prístupom a vysokou odbornosťou. Vďaka tomu je čoraz vyhľadávanejšou medzi budúcimi mamičkami, a to nielen zo spádovej oblasti, ale aj z Galanty, Nových Zámkov či z Dunajskej Stredy. Jej kredit určite zvýši aj plánovaná rekonštrukcia, ktorá prinesie väčší komfort pre mamičky a perspektívne pracovné prostredie pre zdravotníkov.

Celý článok


Stretnutie farmaceutov v komárňanskej nemocnici

14.6.2024

Na pôde Nemocničnej lekárne Nemocnice AGEL Komárno sa stretli farmaceuti a farmaceutické laborantky z celého okresu Komárno. V rámci odborného podujatia sa venovali manažmentu pacienta s hypertenziou podľa ESH 2023 odporúčaní, pľúcnej artériovej hypertenzií a centralizovanej príprave cytostatík.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno študentom ponúka nové pracovné príležitosti

11.6.2024

Nemocnica AGEL Komárno študentom ponúka nové pracovné príležitosti

Celý článok


Riaditeľ komárňanskej nemocnice sa stal čestným občanom Komárna

26.4.2024

Ocenenie si Mgr. Miroslav Jaška, MPH prevzal z rúk primátora pri príležitosti slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva miest Komárno a Komárom.

Celý článok


Komárňanská nemocnica v rámci Svetového dňa zdravia zorganizovala bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

8.4.2024

7. apríla si pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravotnom životnom štýle. Nemocnica AGEL Komárno sa už po 2 krát zapojila do tejto kampane.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

29.2.2024

Nemocnica AGEL Komárno opätovne privítala žiakov 3. a 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským s cieľom motivovať ich k práci v zdravotníctve a priblížiť im ju v praxi.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici na oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie rozšírili ponuku vykonávaných procedúr

27.2.2024

Nemocnica AGEL Komárno vďaka zakúpeniu nových prístrojov rozšírila ponuku poskytovaných procedúr fyziatricko-rehabilitačnej ambulancie. Zvýšila sa tak dostupnosť a rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Úspešný rok plný inovácií a kvalitnej zdravotnej starostlivosti na rádiodiagnostickom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno

16.2.2024

Rádiodiagnostické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno si za minulý rok pripísalo sériu významných míľnikov. Po slávnostnom odovzdaní MRI pracoviska sa 16. januára 2023 uskutočnilo prvé vyšetrenie. Školenie personálu, ktoré zdravotníkom zabezpečilo potrebné vedomosti a zručnosti na poskytovanie diagnostických služieb a uzatvorenie zmlúv so zdravotnými poisťovňami predstavovali základ pre uspokojenie dopytu po tejto zdravotnej starostlivosti v regióne.

Celý článok


Návštevy v Nemocnici AGEL Komárno sú opäť povolené

12.2.2024

Nemocnica AGEL Komárno po dlhých týždňoch platnosti dnes ruší zákaz návštev pacientov na oddeleniach. Od 12. februára 2024 je možné navštíviť v nemocnici príbuzného, a to za dodržania stanovených podmienok.

Celý článok


Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je rakovina prsníka

5.2.2024

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 5 rokov funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, špičkovým odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilne popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Celý článok


Komárňanská nemocnica splnila najvyššie kritéria kvality a bezpečnosti Spojenej akreditačnej komisie. Predstavila tiež výsledok ďalšej fázy rekonštrukcie.

14.12.2023

Nemocnica AGEL Komárno za účasti ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej dnes predstavila výsledok ďalšej rozsiahlej investície do rekonštrukcie zdravotníckeho zariadenia. Pavilón E sa vďaka reinvestícii Nitrianskeho samosprávneho kraja stal energeticky úspornou budovou, ktorá šetrí náklady, životné prostredie a zlepšuje podmienky pre pacientov aj personál. To, že nemocnica neustále napreduje nielen vo zvyšovaní štandardu, ale aj v medicínskom rozvoji potvrdzuje i skutočnosť, že splnila kritériá kvality Spojenej akreditačnej komisie (SAK) a získala vysoko uznávanú akreditáciu kvality zdravotníckeho zariadenia. Na Slovensku ju má aktuálne iba komárňanská nemocnica a Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívili študenti slovenského gymnázia

12.12.2023

Vedúca farmaceutka Nemocnica AGEL Komárno predstavila poskytovanie farmaceutickej a klinicko- farmaceutickej starostlivosti študentom Gymnázia v Komárne. Aj takto sa AGEL snaží motivovať mladých ľudí k štúdiu farmácie a vychovávať si budúcich kolegov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica bola hostiteľom významného stretnutia

24.11.2023

Nemocnicu AGEL Komárno poctili svojou návštevou významní hostia z oblasti vzdelávania, a to profesor Dr. Béla Merkely, PhD. rektor Univerzity Semmelweis z Budapešti a Dr. Melinda Nagy, PhD. prorektorka pre akreditáciu a zabezpečovanie kvality Univerzity Selyeho v Komárne.

Celý článok


Zdravotnícky personál komárňanskej nemocnice prispieva k zníženiu antimikrobiálnej rezistencie aj terapeutickým monitorovaním hladín dvoch antibiotík - gentamicínu a vankomycínu

16.11.2023

Európsky deň povedomia o antibiotikách, ktorý vytvorilo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb sa oslavuje 18. novembra 2023 v spolupráci so Svetovým týždňom povedomia o antimikrobiálnej rezistencií Svetovej zdravotníckej organizácie a trvá od 18. do 24. novembra 2023. Témou Svetového týždňa povedomia o antimikrobiálnej rezistencií tento rok ostáva Spoločná prevencia antimikrobiálnej rezistencie, podobne ako v roku 2022.

Celý článok


Komárňanská nemocnica poskytuje rehabilitačné cvičenia po pôrode

30.10.2023

Nemocnica AGEL Komárno neustále pre svojich pacientov zvyšuje komfort a zavádza mnohé novinky. Jednou z nich, ktorá určite mimoriadne poteší čerstvé mamičky, je popôrodná rehabilitácia priamo na oddelení gynekológie a pôrodníctva.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno pozastavila návštevy pacientov

16.10.2023

Dôvodom pozastavenia návštevy pacientov je zvýšený výskyt respiračných ochorení a prevencia.

Celý článok


Ružový október: Spoločne pre silu a nádej

13.10.2023

Ružový október nie je len o farbe, ale predovšetkým o osvete, vzdelávaní a podpore. Každý rok symbolizuje boj proti rakovine prsníka a zdôrazňuje dôležitosť prevencie. Má za cieľ zvýšiť povedomie o rizikách dôležitosti samovyšetrovania a skríningu. Zároveň vyjadruje podporu tým, ktorí s ochorením bojujú a ich rodinám.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila novú ambulanciu klinickej psychológie

9.10.2023

Nemocnica AGEL Komárno má pre pacientov ďalšiu novinku, ktorá prispeje k dostupnejšej zdravotnej starostlivosti. V týchto dňoch otvorila novú ambulanciu klinickej psychológie, ktorá sa nachádza v budove urgentného príjmu. Ambulancia poskytuje aj psychodiagnostické vyšetrenie pre deti od 6 rokov.

Celý článok


Poruchy sluchu - ako ich liečiť a ako im predísť?

21.9.2023

Sluch je jedným z piatich zmyslov človeka a je mimoriadne dôležité sa oň starať počas celého života. S bolesťami ucha, ale aj s poruchami sluchu sa počas celého roka stretávajú aj odborníci v rámci otorinolaryngologickej (ORL) ambulancie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanská nemocnica predstavila svoj Rozvojový plán. Pacientov čakajú viaceré pozitívne zmeny

25.8.2023

Strategický rozvoj Nemocnice AGEL Komárno je už dlhšie podporovaný investíciami nielen z vlastných zdrojov, ale aj prostredníctvom eurofondov. Za posledných päť rokov do budovania nemocnica investovala viac ako 22 mil. eur. V minulom roku to bol napríklad nový urgentný príjem v hodnote 11 mil. eur, ktoré nemocnica vybudovala aj vďaka eurofondom. V roku 2023 predstavovala najväčšiu investíciu suma 1,5 milióna eur na vybudovanie špičkového MRi pracoviska. V priaznivo nastavených investíciách nemocnica plánuje pokračovať aj v týchto dňoch predstavila ďalšie zmeny, ktoré zlepšia komfort a zdravotnú starostlivosť pacientom.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pomáha štvornohý liečiteľ

16.8.2023

Nemocnica AGEL Komárno neustále zlepšuje podmienky pre pacientov a prináša i netradičnejšie novinky, akou je aj animoterapia. Oddelenie dlhodobo chorých v rámci canisterapie prvýkrát privítalo štvornohého liečiteľa. Blue je 10 mesačný psík plemena zlatý retriever, ktorý po svojom dedkovi Roverovi zdedil svoju prítulnosť, veľkú empatiu a lásku k ľuďom.

Celý článok


Komárňanská nemocnica oslávila rok fungovania urgentného príjmu

10.8.2023

Nemocnica AGEL Komárno pre rokom prvýkrát pre verejnosť oficiálne otvorila priestory moderného a plne vybaveného urgentného príjmu tretieho tisícročia. Jeho veľkým prínosom pre pacientov aj personál je prepojenie s interným a chirurgickým pavilónom tak, aby bola pacientovi v čo najrýchlejšom čase poskytnutá kvalitná zdravotná starostlivosť na jednom mieste.

Celý článok


Komárňanská nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi. Zároveň prichádza s novinkou pre darcov

8.8.2023

Letné mesiace sú z hľadiska darovania krvi v slovenských nemocniciach náročné. Kvôli dovolenkám darcov ubúda, naopak, úrazov pribúda. V kritickom letnom období Nemocnica AGEL Komárno povzbudzuje na darovanie krvi aj novinkou – online rezervačným systémom.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pripravila laktačná poradkyňa prednášku o dojčení

4.8.2023

Nemocnica AGEL Komárno mamičkám pri dojčení pomáha s poradenstvom počas celého roka. V rámci Svetového týždňa dojčenia však mali možnosť dozvedieť sa o tejto téme viac. Materské mlieko je svojím zložením unikátne a je prispôsobené potrebám dieťaťa od narodenia, ako aj počas jeho vývoja. V prvom roku života dieťaťa predstavuje tú najlepšiu výživu, chráni ho pred ochoreniami, podporuje imunitný systém dieťaťa. Materské mlieko má dokonale zastúpené všetky živiny potrebné pre zdravý rast a vývoj bábätka.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo tento rok už 400. bábätko

19.7.2023

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno privítali na svet už 400. bábätko v roku 2023. Malý Bruno sa narodil mamička Kristíne z Hurbanova, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


Náhrady umelých kĺbov sú v komárňanskej nemocnici dostupné už aj pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION Na operáciu sa aktuálne čaká len jeden mesiac

12.7.2023

Skvelá správa pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION. Nemocnici AGEL Komárno sa podarilo vyrokovať zmluvu o úhrade operácií umelých náhrad kĺbov, a tak tieto náročné ale mimoriadne žiadané operácie sú od 1. júla 2023 dostupné pre všetkých pacientov tejto poisťovne. Pacienti ZP UNION dokonca majú v Nemocnici AGEL Komárno v súčasnej dobe čakacie časy len jeden mesiac, čo je výrazne kratšia doba, ako v iných zdravotníckych zariadeniach.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívilo vedenie Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského

4.7.2023

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný hosť, profesor PharmDr. Ján Klimas, PhD., MPH., dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave však nemocnicu nenavštívil prvýkrát. Prednášal na I. a II. Komárňanskej onkologickej konferencii, a taktiež sa zúčastnil na slávnostnom otvorení Nemocničnej lekárne v roku 2021, ktorá je jedna z prvých komplexne vybavených nemocničných lekární na Slovensku.

Celý článok


Novinka v diagnostike v komárňanskej nemocnici Realizuje vyšetrenie prsníkov magnetickou rezonanciou

29.6.2023

V januári otvorili pracovisko magnetickej rezonancie a od júna poskytujú aj možnosť vyšetrenia prsníkov touto metódou. Nemocnica AGEL Komárno v rámci svojich rozvojových projektov a zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti prichádza s ďalšou novinkou pre pacientov. V indikovaných prípadoch sa na najmodernejšej magnetickej rezonancii dajú vyšetriť prsníky, mimoriadne detailne a presne so zameraním sa na tie najmenšie nálezy.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi si v Komárne pripomenuli odberom krvi

15.6.2023

V Nemocnici AGEL Komárno 14. júna 2023 v rámci Svetového dňa darcov krvi symbolicky zorganizovali odber krvi. Darovať krv prišlo 25 darcov, medzi nimi boli aj prvodarcovia, pre ktorých bolo darovanie najvzácnejšej tekutiny premiérove. Medzi darcami krvi v nemocnici privítali aj manželské páry. Na oddelení panovala veselá nálada.

Celý článok


Neonatologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno dostalo chobotničky

31.5.2023

Nemocnica AGEL Komárno má krásnu tradíciu. Mladé ženy Zsófia a Noémi prinášajú už od roku 2017 na novorodenecké oddelenie háčkované chobotničky, odvtedy v tejto milej tradícii pokračujú. Pôvodným zámerom bola túžba pomôcť nielen predčasne narodeným bábätkám, aby mali milého spoločníka, ale potešiť aj všetky ostatné bábätká a aj ich mamičky.

Celý článok


Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť získalo najvyššie možné ocenenie .V liečbe náhlych cievnych mozgových príhod sú lepší ako celosvetový priemer

29.5.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2022 získalo najvyššie ocenenie, a to Diamantový status ANGELS AWARD. Cenu udeľuje European Stroke Organisation za prístup k liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím neurologického oddelenia vrátane jednotky intenzívnej starostlivosti nemocnice, ktorý je roky mimoriadne úspešný v liečbe CMP.

Celý článok


Viete, čo sa deje s vašou odobratou krvou pri darovaní krvi?

19.5.2023

Darovaním krvi to všetko len začína. Krvné prípravky v plastových vakoch si vieme všetci predstaviť. Čo sú však transfúzne lieky, ako sa pripravujú, kedy a pre koho, čo všetko tomu predchádza, objasňuje primárka hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Enikő Radi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno rozbehla pilotný projekt identifikácie zamestnancov. Každý zdravotník bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

11.5.2023

Nemocnica AGEL Komárno rozbehla pilotný projekt identifikácie zamestnancov. Zdravotníci budú na prvý pohľad rozoznateľní. Všetci zamestnanci nemocnice, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi, budú mať svoju určenú farbu zdravotníckej uniformy. Spoločnosť AGEL tak vychádza v ústrety jednak samotným zamestnancom, ktorí dostali nové, pekné ošatenie, ale aj pacientom, ktorí sa budú vedieť v toľkom počte zdravotníkov na prvý pohľad orientovať.

Celý článok


Na seminári ,,Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“ lekári a farmaceuti predstavili nové možnosti liečby

2.5.2023

Nemocnica AGEL Komárno každý štvrťrok organizuje aj pre lekárov a farmaceutov pracujúcich v nemocnici ako aj v ambulantnom sektore špecializované semináre. V spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou sa uskutočnil v tomto roku prvý lekársky seminár pod názvom „Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“.

Celý článok


Mobilná kvapka krvi v obci Hronský Beňadik vzbudila u obyvateľov veľký záujem

20.4.2023

Mobilné odbery krvi sú veľmi obľúbené, pretože umožňujú obyvateľom miest, menších miest a obcí prístup k darovaniu krvi bez toho, aby museli cestovať do väčších miest, prípadne do priľahlých zdravotníckych zariadení. Je skvelé počuť, že obec Hronský Beňadik v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno budú spoločne počas roka 2023 pozývať na pravidelnú mobilnú kvapku krvi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozširuje svoje služby v oblasti traumatologicko-ortopedických operácií

14.4.2023

Nečakané úrazy, náhle bolestivé zranenia s potrebou urgentnej operácie. Presne pre tento druh pacientov rozširuje svoje služby Nemocnica AGEL Komárno. Od apríla jej odborné rady posilnil traumatológ-ortopéd s dlhoročnými skúsenosťami MUDr. Štefan Kóňa.

Celý článok


Zamestnanci komárňanskej nemocnici darovali hračky deťom z Centra pre deti a rodiny v Komárne

11.4.2023

Život ťažko zdravotne postihnutých detí nenechal chladných ani zamestnancov Nemocnice AGEL Komárno. V marci sa preto zapojili do jarnej charitatívnej zbierky, pod záštitou NADÁCIE AGEL. Výsledkom ľudí ochotných pomôcť je množstvo hračiek, ktoré sa rozhodli darovať ľuďom v núdzi.

Celý článok


Svetový deň zdravia v Nemocnici AGEL Komárno: Pacienti a klienti absolvovali bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

6.4.2023

Každý rok si 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravom životnom štýle. Do kampane s témou „Zdravie pre všetkých“ sa zapojila aj Nemocnica AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vyhrala anketu poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne o najlepšiu nemocnicu

4.4.2023

Vynikajúci úspech sa podaril Nemocnici AGEL Komárno. V tohtoročnej ankete, kde hlasovalo vyše 6300 poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, zvíťazila v kategórii všeobecných nemocníc.

Celý článok


Vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice sa zúčastnila Kongresu Európskej asociácie nemocničných lekárnikov v portugalskom Lisabone

28.3.2023

Nemocnica AGEL Komárno mala zastúpenie na prestížnom 27. kongrese Európskej asociácie nemocničných lekárnikov, ktorý sa konal v portugalskom Lisabone. Medzi tri tisíc účastníkmi z celého sveta mali svoj príspevok v podobe posteru aj farmaceuti z Komárna a osobne sa ho zúčastnila vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice PharmDr. Hajnalka Komjáthy PhD.

Celý článok


Komárňanská nemocnica ruší oddnes zákaz návštev

24.3.2023

Nemocnica AGEL Komárno po dlhých týždňoch platnosti dnes ruší zákaz návštev pacientov na oddeleniach. Od 24. marca 2023 je možné navštíviť v nemocnici príbuzného, a to za dodržania stanovených podmienok.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov. Snahou je osloviť mladú generáciu pre prácu v nemocnici

22.3.2023

Nemocnica AGEL Komárno sa snaží systematicky oslovovať svoje budúce zdravotnícke posily. Cestou, ktorá sa najviac osvedčila, je spolupráca so školami v regióne. V marci privítala žiakov 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským. Budúci zdravotníci sa živo zaujímali o dianie v nemocnici a mnohých táto návšteva veľmi oslovila.

Celý článok


Na seminári ,,Život s covidom“ zdravotníci hodnotili covidové obdobie

17.3.2023

Nemocnica AGEL Komárno každý štvrťrok organizuje pre sestry pracujúce v nemocnici, ako aj v ambulantnom sektore špecializované semináre. V spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov sa uskutočnil a najnovší seminár pod názvom ,,Život s covid-19“.

Celý článok


Darcovia krvi v Komárne – darcovia krvi pomáhajú príbuzným, známym, podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu je pre nich samozrejmosťou

15.3.2023

Darovanie krvi je veľmi záslužná činnosť, ktorá môže zachrániť životy. Krv je dôležitá pre mnoho liečebných postupov vrátane operácií, liečby rakoviny, transplantácií orgánov, úrazov a mnohých ďalších. Darovanie krvi môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia závažnými chorobami alebo utrpeli vážne zranenia. Presne týmito zásadami sa riadili dobrovoľní darcovia krvi, ktorí v uplynulú sobotu prišli pomôcť do Nemocnice AGEL Komárno svojim takmer pollitrom najvzácnejšej tekutiny.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých v komárňanskej nemocnice dostalo nové lôžka

13.3.2023

Nemocnica AGEL Komárno aj v roku 2023 pokračuje v pláne obnovy zariadenia na lôžkových oddelenia. Aktuálne dostalo úplne nové, polohovateľné postele oddelenie dlhodobo chorých. Obnovou zariadenia nemocničných izieb sa zlepšuje úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci sa školia v neodkladnej podpore životných funkcií

9.3.2023

Záchrana ľudského života. Zdravotníci v Nemocnici AGEL Komárno zachraňujú ľudské životy každý deň. Aj oni však musia absolvovať školenia s najmodernejšími poznatkami, s preskúšaním sa a overením svojich konkrétnych znalostí a zručností. A to bez rozdielu, na akom oddelení v nemocnici pracujú.

Celý článok


Rozšírenie ordinačných hodín v ambulancii cievnej chirurgie

27.2.2023

Veľký záujem pacientov a ústretovosť Nemocnice AGEL Komárno vyhovieť ich požiadavkám. To sú hlavné dôvody, prečo sa v komárňanskej nemocnici zmenili ordinačné hodiny v ambulancii cievnej chirurgie. Obaja lekári rozšírili svoje časy, keď sú pacientom k dispozícii a pribudla aj novinka – meranie ABI indexu.

Celý článok


Štyri komárňanské bábätká budú mať v rodnom liste magický dátum 23. 2. 2023

24.2.2023

V Nemocnici AGEL Komárno bolo vo štvrtok počas magického dátumu 23. 2. 2023 rušno. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení až štyri mamičky porodili svoje vytúžené detičky. Tak, ako majú v rodnom liste uvedený magický dátum, bude snáď zaujímavý celý ich život.

Celý článok


Krv darovaná s láskou od takmer 40 darcov

17.2.2023

V Nemocnici AGEL Komárno ako aj v ostatných nemocniciach skupiny AGEL sa zrealizovalo darovanie krvi s krásnym motívom „ Krv darovaná s láskou.“ Na hematologicko-transfúziologické oddelenie prišlo 38 darcov, medzi nimi aj zamestnanci, súrodenci či zamilované páry, rodinní príslušníci. Zdravotníci pripravili pre darcov prekvapenia. Vynovené priestory darcovského úseku hematologicko – transfúziologického oddelenia boli vyzdobené pre darcov srdiečkami na spríjemnenie tohto krásneho sviatku Valentína.

Celý článok


Vydržíte mesiac bez alkoholu? Suchý február preverí, ako ste na tom so zdravím

10.2.2023

Svetová zdravotnícka organizácia považuje alkoholizmus za jeden z najzávažnejších zdravotných a sociálnych problémov. Alkohol je na Slovensku stále drogou číslo jedna, pokiaľ ide o rozšírenosť a výskyt jeho užívania. Odhaduje sa 4. najvyššia spotreba alkoholu v rámci EU s vypitými 14,6 l čistého liehu na jedného dospelého obyvateľa. Na druhej strane je alkohol najviac tolerovanou drogou v našej krajine. Štatistické údaje ukazujú, že 5-10 % mužov a 2 % dospelých žien je závislých od alkoholu.

Celý článok


Pacientov s rakovinou stále pribúda na Slovensku ročne až 35-tisíc

3.2.2023

V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 4 roky funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, vynikajúcim odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilné popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Celý článok


Pediatrické oddelenie v komárňanskej nemocnici je vyzdobené krásnymi maľbami

31.1.2023

Nemocnicu AGEL Komárno minulý týždeň prekvapili talentovaní umelci dvoch inštitúcií mesta Komárna, Základnej umeleckej školy a Centra voľného času. Akciu zorganizoval pán Károly Less. Vďaka podnikateľom tak podporili úžasných a talentovaných umelcov, ktorí vyzdobili priestory detského oddelenia. Najväčšiu radosť počas pobytu detí v nemocnici je, keď sa im objaví na perách úsmev.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala darčeky na pediatrické oddelenie

24.1.2023

Nemocnica AGEL Komárno popri vlastných investíciách, rekonštrukciách, otvorení nových ambulancií a cielenej výstavbe má aj skvelých prispievateľov, ktorí jej nezištne pomáhajú. Sú to sponzori, samospráva mesta, podnikatelia a obyvatelia Komárna. Vďaka nim pribudli na pediatrické oddelenie nové prístroje, skrine či odsávačky pre deti.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala darcov krvi vo vynovených priestoroch

20.1.2023

Nemocnica AGEL Komárno svojim dobrovoľným darcom krvi vynovila priestory darcovského úseku hematologicko-transfúziologického oddelenia. Priestor, kde každý deň chodia darcovia, boli už malé, a preto sa pristúpilo k ich rekonštrukcii.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila diabetologickú ambulanciu

19.1.2023

Nemocnica AGEL Komárno má opäť ďalšiu novinku, v týchto dňoch otvorila novú ambulanciu. Ambulancia diabetológie sa nachádza v pavilóne internistických disciplín na prízemí. Nemocnica má podpísanú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosťou v odbore diabetológia so zdravotnou poisťovňou UNION, so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a poisťovňou Dôvera je dohodnutý podpis zmluvy v tomto odbore v krátkom čase a následne bude poskytovať služby tejto ambulancie aj ich poistencom.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má nové pracovisko magnetickej rezonancie

12.1.2023

Novinka, na ktorú netrpezlivo čakali pacienti v širokom okolí sa stala realitou. Nemocnica AGEL Komárno dnes vďaka zásadnej investícii z vlastných zdrojov slávnostne otvorila úplne nové pracovisko magnetickej rezonancie. Najmodernejší spôsob diagnostiky v regióne roky chýbal, od dnes je minulosťou dochádzanie do Nových Zámkov či Dunajskej Stredy. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou absolvujú prví pacienti v Komárne už budúci týždeň.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa narodilo v roku 2022 viac chlapcov

10.1.2023

Nemocnica AGEL Komárno je miestom, kde v uplynulom roku prišlo na svet 816 bábätiek. Po roku 2021, keď prevažovali novonarodené dievčatka, v minulom roku ,,zvíťazilo silnejšie pohlavie“ a prišlo na svet viac chlapcov. Komárňanskú nemocnicu si budúce mamičky pochvaľujú najmä pre citlivý prístup, moderné metódy a rešpektovanie prianí rodičiek.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala na Štedrý deň už 800. bábätko

28.12.2022

Nemocnica AGEL Komárno si tento rok do štatistík pôrodnosti pripísala v poradí už 800 bábätko v tomto roku. Navyše si jubilejný novorodenec vybral na svoj príchod na svet jedinečný dátum, presne 24. december. Bol teda tým najkrajším darčekom pod vianočným stromčekom. Komárňanská pôrodnica má u mamičiek stále zvučnejšie meno a popularitu. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká.

Celý článok


Lekárka radí, ako prežiť Vianoce a Silvester v zdraví a v pohode

22.12.2022

V Nemocnici AGEL Komárno sa chystajú taktiež na vianočné sviatky, počas ktorých sa stávajú úrazy najmä v domácnostiach. Na čo si dať počas zimných sviatkov pozor a čoho sa vyvarovať radí MUDr. Filkóová Gabriela, vedúca lekárka urgentného príjmu Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Farmaceuti komárňanskej nemocnice dokážu pripraviť niektoré nedostatkové lieky

20.12.2022

V posledných týždňoch sa stupňujú problémy s dostupnosťou niektorých liekov. Tento nedostatok pretrváva aj napriek snahe situáciu riešiť zo strany výrobcov, distribútorov a štátnych autorít. Problémom sú aj niektoré, v minulosti bežné voľnopredajné lieky. Výbornou správou pre pacientov je, že farmaceuti komárňanskej nemocnice dokážu niektoré momentálne nedostatkové lieky pripraviť vo forme individuálne pripravovaných liekov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno piata v ankete Nemocnica roka 2022

15.12.2022

Nemocnica AGEL Komárno sa v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu za rok 2022 v kategórii všeobecných nemocníc skončila na 5. mieste. Jej postup bol za posledné štyri roky vynikajúci. Zo 14. miesta v roku 2019 na 7. miesto za rok 2020 a za rok 2021 to bol posun až na bronzovú priečku.

Celý článok


2. Komárňanská onkologická konferencia. Vyše 500 popredných odborníkov si v Komárne vymenilo najnovšie poznatky a skúsenosti v oblasti liečby rakoviny

8.12.2022

Komárno sa na dva dni stalo centrom slovenskej onkológie. Nemocnica AGEL Komárno po trojročnej nútenej prestávke zorganizovala 2. Komárňanskú onkologickú konferenciu. Prestížne odborné podujatie s medzinárodnou účasťou sa podarilo zrealizovať v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskou lekárskou komorou, Sekciou nemocničných lekárnikov Slovenskej lekárnickej komory. Ročne na Slovensku pribudne cca 35 000 novo diagnostikovaných onkologických ochorení, tento odbor je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich u nás aj vo svete.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala mikulášsky darček.Do nemocnice priviezli novú magnetickú rezonanciu

5.12.2022

Komárno sa dočkalo. Po mnohých novinkách v Nemocnici AGEL Komárno za posledné mesiace (otvorenie nového urgentu, nová nemocničná lekáreň, nový onkostacionár, moderné lôžka, nové prístrojové vybavenie, nové oddelenia) sa dočkala ďalšej, a to doslova obrovskej. Ako ,,mikulášsky darček“ priviezli dnes do nemocnice úplne nový prístroj magnetickej rezonancie. Po jeho inštalácii do vynovených priestorov bude nasledovať skúšobná prevádzka, aby MRI mohlo začať v budúcom roku plne slúžiť pacientom.

Celý článok


2. Komárňanská onkologická konferencia. Vyše 500 popredných odborníkov si v Komárne vymenilo najnovšie poznatky a skúsenosti v oblasti liečby rakoviny

1.12.2022

Komárno sa na dva dni stalo centrom slovenskej onkológie. Nemocnica AGEL Komárno po trojročnej nútenej prestávke zorganizovala 2. Komárňanskú onkologickú konferenciu. Prestížne odborné podujatie s medzinárodnou účasťou sa podarilo zrealizovať v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskou lekárskou komorou, Sekciou nemocničných lekárnikov Slovenskej lekárnickej komory. Ročne na Slovensku pribudne cca 35 000 novo diagnostikovaných onkologických ochorení, tento odbor je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich u nás aj vo svete.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

25.11.2022

Nemocnica AGEL Komárno v mesiaci november privítala žiakov 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským.

Celý článok


Komárňanská nemocnica obnovuje pacientske postele

21.11.2022

Nemocnica AGEL Komárno aj v roku 2022 zvyšuje komfort pre svojich pacientov viacerými novinkami, Jednou z aktivít, ktorá výrazne prispieva k zlepšeniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti je postupná obnova pacientskych postelí za elektricky polohovateľné. Celkový počet obnovených postelí v mesiaci november je už 56.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre svojich najmenších pacientov monitory dychu

11.11.2022

Nemocnica AGEL Komárno dostala krásny darček pre najmenších. Na oddelení neonatológie slúžia novo narodeným bábätkám nové monitory dychu, ktoré nemocnica dostala od Nadácie Križovatka. Tie pomôžu zachraňovať životy bábätiek proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


Nezištný dar pre nemocnicu v Komárne pomôže s úsporou vody

2.11.2022

Nemocnica AGEL Komárno má obrovské šťastie aj na nezištnú pomoc ľudí, vďaka ktorým môže poskytovať ešte lepšie služby, zabezpečiť kvalitnejšiu prevádzku. Obrovskou nezištnou pomocou, ktorou tentokrát prekvapila rodina Keresztesová darom pre nemocnicu sú užitočné darčeky súvisiace s vodou. Vedenie nemocnice vyjadrilo štedrým darcom veľké poďakovanie.

Celý článok


Nemocnicu AGEL Komárno navštívila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Mgr. Lenka Dunajová Družkovská

28.10.2022

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný predstaviteľ ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Mgr. Lenka Dunajová Družkovská, štátna tajomníčka MZ SR, ktorá prijala pozvanie a navštívila niekoľko pracovísk komárňanskej nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno gastroenterológovia upozorňujú pacientov na dôležitosť preventívnych vyšetrení

25.10.2022

Rakovina hrubého čreva je medzi trojicou najčastejších onkologických diagnóz. Presnú príčinu, ktorá ochorenie vyvoláva nepoznáme, preto hovoríme o rizikových faktoroch, ktoré zvyšujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Aké sú, kedy a prečo je dôležité ísť na preventívne prehliadky, objasnil vedúci lekár gastroenterologickej ambulancie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Csaba Podlupszki.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno potešili pacientov seniorov

20.10.2022

V Nemocnici AGEL Komárno na Oddelení dlhodobo chorých a na Oddelení vnútorného lekárstva a geriatrie v týchto dňoch sestričky potešili starších hospitalizovaných pacientov. Október je už 32 rokov Mesiacom úcty k starším.

Celý článok


Ružový október upozorňuje na dôležitosť prevencie rakoviny prsníka

13.10.2022

Rakovina prsníka predstavuje u žien najčastejšie nádorové ochorenie. Každoročne je po celom svete diagnostikovaných viac ako 2 milióny nových prípadov. Odhaduje sa, že predstavuje takmer 30% všetkých nových druhov rakoviny u žien. Slovensko sa nachádza v hornej tretine poradia krajín, kde sú najvyššie hodnoty výskytu tohto karcinómu. Podľa posledných štatistických ukazovateľov bolo ku koncu roka 2020 na SR zaregistrovaných takmer 3 000 pacientok s touto diagnózou. Ročne je karcinóm prsníka diagnostikovaný aj asi 60 mužom na Slovensku, z ktorých každý piaty muž tejto chorobe podľahne.

Celý článok


Komárňanskí pacienti dostanú vianočný darček v podobe novej magnetickej rezonancie

4.10.2022

Nemocnica AGEL Komárno pokračuje vo svojich rozvojových aktivitách, tento rok otvorila zrenovované Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie a pacientom od leta slúži aj úplne nový Urgentný príjem. Naňho nadväzuje aj ďalšia novinka, ktorá pacientov v regióne určite mimoriadne poteší – do Vianoc bude hotové pracovisko magnetickej rezonancie, prvých pacientov by sme mohli vyšetriť už v januári.

Celý článok


Komárňanská nemocnica začína očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

29.9.2022

S narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Komárno bude od piatku 30. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici zlepšili služby pre stomikov

27.9.2022

Stomická poradňa sa špecializuje na pacientov s vývodom z tenkého a hrubého čreva. Poskytuje im konzultácie, poradenstvo, kontroly a aj riešenia pri komplikáciách. Po novom bude ambulancia sídliť v moderných priestoroch spolu s upravenými ordinačnými hodinami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo 600. bábätko

16.9.2022

Nemocnica AGEL Komárno v sobotu 10. septembra 2022 privítala na svet šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2022. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká. Hoci narodené detičky neposudzuje nemocnica z pohľadu čísiel, každé jedno zdravé dieťatko je pre lekárov veľkým zadosťučinením.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno už tretíkrát tento rok umožnila darovanie krvi v sobotu

14.9.2022

Nemocnica AGEL Komárno má vďaka nezištnej pomoci dobrovoľným darcom krvi, ktorí prišli v sobotu mimoriadne darovať krv zásoby pre tých pacientov, ktorí majú pred sebou náročné operácie, alebo ktorí utrpeli vážne úrazy. Hematologicko-transfúziologické oddelenie zorganizovalo sobotné darovanie už po tretíkrát v tomto roku. Tieto odbery sú organizované pre darcov krvi, ktorí pracujú mimo mesto a nevedia prísť darovať krv v pracovných dňoch, alebo pre tých, ktorým tento deň viacej vyhovuje pre ich každodenné pracovné povinnosti.

Celý článok


Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky.

12.9.2022

Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky. Zdravotníci poskytli zdravotnú starostlivosť vyše 6200 pacientom

Celý článok


Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky

5.9.2022

Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky. Výhodou sú malé čakacie časy a rýchla rekonvalescencia

Celý článok


Nemocničná lekáreň v Komárne za rok pripravila 7000 chemoterapií pre onkologických pacientov

19.8.2022

Už rok v Nemocnici AGEL Komárno farmaceuti za prísnych podmienok čo sa týka legislatívy aj bezpečnosti realizujú centralizovanú prípravu cytostatík. Za tento čas na Oddelení prípravy cytostatík Nemocničnej lekárne bola pripravená cytostatická liečba pre vyše 3400 pacientov, a to aj hospitalizovaných aj ambulantných.

Celý článok


Pediatrička vystríha: ,,Príčinou prehriatia dieťaťa môže byť aj kočík uzavretý plienkou“

18.8.2022

Aktuálne extrémne horúčavy môžu byť nebezpečné hlavne pre bábätká a deti. Možnosť výletov, dovoleniek, času stráveného pri vode s celou rodinou sú skvelou príležitosťou pre relax a oddych, jedným z najväčších rizík však predstavuje slnko. Práve preto musia najmä rodičia dávať veľký pozor na deti a ich zdravie. Skúsenosti s hrozbami horúčav u detí prezradila doktorka Oxana Loshak lekárka všeobecnej ambulancie pre deti a dorast Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno dnes oficiálne otvorili pre verejnosť priestory urgentného príjmu

8.8.2022

Nemocnica AGEL Komárno cez víkend oficiálne otvorila pre verejnosť priestory nového, moderného a plne vybaveného urgentného príjmu. Ten spĺňa kritériá 3 tisícročia tak po stránke kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zodpovedajúcej techniky, erudovaného a skúseného personálu, ako aj najmodernejších medicínskych postupov, stanovených pre urgentný príjem. V tejto súvislosti nemocnice zrealizovala aj viaceré organizačné zmeny. Prví pacienti si nové priestory, postupy a vybavovanie chvália.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno kladú dôraz na to, aby mamičky po pôrode dojčili, čo je najprirodzenejší spôsob výživy bábätka.

3.8.2022

Komárňanská nemocnica pomáha mamičkám pri dojčení. V rámci Svetového týždňa dojčenia majú možnosť sa mamičky poučiť o dojčení

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy

27.7.2022

V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy 28. júla, si v Nemocnici AGEL Komárno pripomínajú Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. Ochorenie, ktoré je laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, nám priblížila lekárka infektologickej ambulancie komárňanskej nemocnice MUDr. Helena Kuchtová.

Celý článok


V Komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice

22.7.2022

V komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice Novú, bezpečnú a účinnú metódu liečby dlhotrvajúcich bolestí najmä z driekovej oblasti chrbtice, ktoré majú neurologický pôvod, začali realizovať v Nemocnici AGEL Komárno. Pacienti tak majú možnosť vybrať si zo širokej škály metód liečby problémov s driekovou časťou chrbtice. Prví pacienti boli takto liečení od záveru júna a postupne pribúdajú ďalší.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká

18.7.2022

V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká Nemocnica AGEL Komárno v stredu, 13. júla 2022, privítala prvé dvojčatá narodené v tomto roku na tamojšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Mamičke Viktórii Zacharovej Lovászovej z Hurbanova sa narodili krásne dievčatká Eliška a Terezka.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy

8.7.2022

V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa, (piatok, 8. júl 2022), obmedzila návštevy hospitalizovaných pacientov. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti. Návštevy sú možné len vo výnimočných prípadoch.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta

1.7.2022

V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta Darcov je vtedy menej, úrazov naopak pribúda Letné dovolenkové mesiace sú každoročne ťažkou skúškou pre nemocnice z pohľadu krvných prípravkov. Kvôli dovolenkám a cestovaniu je darcov krv menej, operácií, úrazov a príjmov pacientov však menej nie je, skôr naopak. Hematologicko-transfúzne oddelenia (HTO) majú čo robiť, aby pokryli potrebu najvzácnejšej tekutiny. Rovnako je to aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia

23.6.2022

V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia Nemocnica AGEL Komárno dnes slávnostne otvorila nový urgentný príjem. Výnimočný projekt z pohľadu architektonického aj technologického v celkovej hodnote takmer 11,2 miliónov € spĺňa najprísnejšie kritéria európskej úrovne v poskytovaní urgentnej medicíny. Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho 10% sa na spolufinancovaní projektu podieľala samotná nemocnica. Cieľom projektu bolo zásadným spôsobom zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice, rozšíriť rozsah poskytovaných služieb verejnosti a najmä robiť medicínu tretieho tisícročia. Celá stavba sa realizovala za plného chodu nemocnice pri čiastočných obmedzeniach pre pacientov aj návštevníkov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala vyše tristo školákov v rámci Dňa otvorených dverí

7.6.2022

Komárňanská nemocnica privítala vyše tristo školákov v rámci Dňa otvorených dverí Nemocnica AGEL Komárno po ťažkých dvoch rokoch v pondelok 6.6.2022 usporiadala Deň otvorených dverí. Podujatia sa zúčastnilo 320 detí z miestnych základných škôl. Prispelo k tomu aj krásne počasie, letné dopoludnie využili učitelia na program formou aktívneho vzdelávania.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky

3.6.2022

Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky Počas Medzinárodného dňa detí sa v komárňanskej nemocnici nezabudlo ani na tých najmenších. Na novorodenecké oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno pribudli milé darčeky pre novorodencov, od dobrovoľníkov dostali opäť háčkované chobotničky a rybičky, ktoré robia bábätkám v prvých dňoch ich života a ich mamičkám milú spoločnosť.

Celý článok


Sestra z komárňanskej nemocnice dostala ocenenie Biele srdce

23.5.2022

V Nemocnici AGEL Komárno, na oddelení klinickej a radiačnej onkológie, pracuje sestra Beáta Csöbönyeiová, ktorá bola Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek ocenená na 15. ročníku prestížneho podujatia Biele srdce. Podujatie bolo tento rok ešte o niečo výnimočnejšie, pretože si pripomíname 20. výročie vzniku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Hemofilici dnes dokážu vďaka pokroku medicíny žiť plnohodnotne, dôležitá je však rýchla diagnostika a liečba

11.5.2022

Zákerná choroba, ktorá je nebezpečná tým, že je nenápadná. Reč je o hemofílii, ktorá sa prejavuje iba u mužskej populácie a je možné ju liečiť, vyliečiť sa však nedá. S týmto ochorením majú skúsenosti aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Melanóm je v onkologickej ambulancii čoraz častejšia diagnóza, zmeny na koži je dôležité nepodceňovať

4.5.2022

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila dokonca Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday), tento rok pripadol na 2. máj. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s MUDr. Oľgou Rosinskou z ambulancie klinickej onkológie Nemocnice AGEL Komárno, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má vynovenú centrálnu sterilizáciu

27.4.2022

V Nemocnici AGEL Komárno, ktorá stále modernizuje a renovuje, prešli najnovšie obnovou priestory Oddelenia centrálnej sterilizácie. Tie sú síce pred zrakmi pacientov skryté, ale pre chod nemocnice o to dôležitejšie. Obnovu financovala nemocnica z eurofondov v celkovej hodnote 320 000 €. Oddelenie centrálnej sterilizácie svoje služby v oblasti sterilizácie ponúka aj viacerých ďalším zariadeniam.

Celý článok


Komárňanská nemocnica od dnes povolila návštevy pacientov

22.4.2022

Pandémia ustúpila, Nemocnica AGEL Komárno urobila viaceré organizačné opatrenia. Najzásadnejšou informáciou je, že oddnes sú povolené návštevy pacientov v nemocnici. Výnimkou je, samozrejme, covidové oddelenie. Nemocnica realizovala organizačné zmeny, ktorých cieľom je návrat do normálneho režimu, aký bol pred vypuknutím pandémie. Naplno bežia aj plánované operácie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica – ako bude fungovať počas Veľkej noci?

13.4.2022

Nemocnica AGEL Komárno sa na nastávajúce veľkonočné sviatky pripravila, fungovať bude v režime, aby bola kompletne a nepretržite zabezpečená zdravotná starostlivosť pre pacientov, ktorým zdravotný stav nedovoľuje prepustiť ich domov, samozrejmosťou je aj urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Komárňanská nemocnica si pripísala ďalší skvelý úspech Opäť získala Diamantový ANGELS AWARD za liečbu cievnych mozgových príhod

11.4.2022

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2021 získalo najvyššie ocenenie Diamantový status ANGELS AWARD. Cena sa udeľuje za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Nemocnica dokonca vlani realizovala najvyšší počet zákrokov na záchranu pacientov s mozgovým infarktom.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má novú, plne automatickú kotolňu

7.4.2022

Spoľahlivé teplo pre Nemocnicu AGEL Komárno zabezpečuje už tri mesiace úplne nová, plne automatická kotolňa. Investíciu v hodnote 1,2 milióna. EUR zrealizovala spoločnosť AGEL v spolupráci s dcérskou spoločnosťou VSE - innogy Solutions. Prvý štvrťrok prevádzky potvrdil bezproblémovosť prevádzky, spoľahlivú dodávku a vhodnú reguláciu tepla.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozšírila spektrum svojich služieb na fyziatrii

1.4.2022

Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Komárno patrí medzi najvyťaženejšie, pacientov v poslednom období stále pribúda. Preto sa zdravotníci snažia prichádzať s novinkami a ponúkať pacientom rozšírenie poskytovaných služieb. Od apríla ambulancia ponúka aj liečbu prístrojovou lymfodrenážou.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila poradňu pre stomikov

25.3.2022

Informujú, poradia, pomôžu a ochotne vysvetlia. Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov a klientov ďalšiu novinku. Dnes premiérovo spustila činnosť poradne pre stomikov. Prevádzka poradne bude dvakrát do mesiaca osobne alebo aj prostredníctvom telefonickej konzultácie. Je Pandémia koronavírusu v regióne Komárna stále ovplyvňuje aj chod Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanská nemocnica už ošetrila prvých ukrajinských pacientov. Pandemická situácia si stále vyžaduje organizačné zmeny

22.3.2022

Pandémia koronavírusu v regióne Komárna stále ovplyvňuje aj chod Nemocnice AGEL Komárno. Zdravotnícke zariadenie nemôže naplno realizovať plánovanú operatívu, hospitalizovaných je stále vyše dvadsať pacientov v covidom, chýba aj personál. V uplynulom týždni sa vplyvom vojny na Ukrajine objavili aj prví ukrajinskí pacienti, ktorých v nemocnici liečili. Platný je stále aj zákaz návštev.

Celý článok


Počet covidových pacientov v komárňanskej nemocnici poklesol

14.3.2022

Nemocnica AGEL Komárno eviduje za uplynulý týždeň zlepšenie celkovej pandemickej situácie. Nemocnica rozbehla aj plánovanú operatívu, v nemocnici však stále platí zákaz návštev. Na základe príkazu ministra zdravotníctva je od piatku zrušené antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za poplatok 5 EUR. Nemocnica však vyšla v ústrety záujemcom a otestovať antigénovými aj PCR testami bude aj naďalej možné pre samoplatcov.

Celý článok


S tetániou bojujú najmä mladí a vystresovaní ľudia, najvýznamnejším rizikovým faktorom je dlhodobý stres

9.3.2022

Poruchy nálady, nervozita, úzkosť, tŕpnutie či bolestivé kŕče v končatinách. Toto všetko môžu byť príznaky ochorenia známeho ako tetánia. V populácii ide o rozšírenú diagnózu, súvisiacu s rýchlym životným štýlom 21. storočia. Zdanlivo závažné príznaky našťastie nie sú životu nebezpečné a spontánne odoznejú bez trvalých následkov. Skúsenosti s touto chorobou majú aj špecialisti Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má stále vyše dve desiatky pacientov s covidom, pre nezáujem zredukuje vakcinačné hodiny

7.3.2022

Nemocnica AGEL Komárno je stále v III. fáze reprofilizácie covidových lôžok a napriek celkovo lepšej pandemickej situácii, ochorenie ešte úplne neustupuje. Dokumentujú to čísla tak covid pozitívnych pacientov, ako aj zamestnancov. Nemocnica kvôli nezáujmu zo strany obyvateľov výrazne zredukuje časy určené na vakcináciu, klesá sa záujem o testovanie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má nový prístroj na spracovanie krvi. Špeciálnu centrifúgu zakúpili z financií, ktoré venovali zamestnanci AGELu

3.3.2022

Nemocnica AGEL Komárno má na Hematologicko-transfúziologickom oddelení nový špeciálny prístroj – centrifúgu na krvné vaky pre nemocničné laboratóriá. Zaujímavosťou je, že prístroj v hodnote takmer 42 000 EUR bolo možné zakúpiť vďaka 2 % z daní, ktoré od zamestnancov AGELu vyzbierala NADÁCIA AGEL. Prístroj sa používa na spracovanie krvi od bezpríspevkových darcov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zrenovovala Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie vrátane onkostacionáru. Buduje aj pracovisko magnetickej rezonancie, ktoré v regióne chýba

28.2.2022

Nemocnica AGEL Komárno pokračovala vo svojich rozvojových aktivitách aj napriek pandémii koronavírusu. Výsledkom tejto snahy a nasadenia všetkých zainteresovaných je zrenovované Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie. Podarilo sa to bez obmedzenia činnosti pre onkologických pacientov, ktorých podľa predpokladov odborníkov bude po ústupe pandémie výrazne pribúdať. Nemocnica má aj úplne nový onkologický denný stacionár pre pacientov, ktorí prichádzajú na chemoterapiu a je rozšírený o ďalších 6 lôžok. Treťou novinkou je, že dnes nemocnica začala s realizáciou pracoviska magnetickej rezonancie, ktoré v spádovej oblasti vyše 100 000 obyvateľov doposiaľ chýba.

Celý článok


Variant omikron stále ovplyvňuje chod komárňanskej nemocnice

18.2.2022

Nemocnica AGEL Komárno aj napriek celkovému zlepšovaniu pandemickej situácie na Slovensku stále eviduje výpadok hlavne v radoch svojich zamestnancov, ktorý spôsobil variant omikron. Kvôli covid pozitívnym kolegom nemocnica musela zrealizovať viaceré organizačné opatrenia. Tie sa však len minimálne dotýkajú pacientov. Nemocnica kvôli poklesu záujmu o očkovanie od nasledujúceho týždňa upravila čas prevádzky vakcinačného centra.

Celý článok


Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je rakovina prsníka

4.2.2022

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Primára klinickej a radiačnej onkológie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Pavla Demetera sme sa spýtali na príznaky, prevenciu a iné podrobnosti z ich pracoviska.

Celý článok


Štyri bábätká z komárňanskej nemocnice budú mať v rodnom liste magický dátum

3.2.2022

V Nemocnici AGEL Komárno bolo včera na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení počas magického dátumu rušno. Štyria novorodenci budú mať tento dátum 2.2.2022 v rodnom liste a pre ich rodičov bude tento magický deň taktiež nezabudnuteľným.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno na oddelení klinickej biochémie realizovala v roku 2021 takmer dva milióny vyšetrení

2.2.2022

Oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Komárno vlani dosiahlo historické maximá v počte realizovaných vyšetrení. Vďaka špičkovému prístrojovému vybaveniu dokázali urobiť rozbor takmer dvoch miliónov vzoriek. Portfólio vyšetrení zahŕňa 120 metód.

Celý článok


Nitriansky kraj podporuje projekty pre zdravotníctvo z Plánu obnovy a odolnosti SK

31.1.2022

Rozhodujúce riešenia v oblasti zdravotníctva, ako sú spokojnosť pacientov a skvalitňovanie služieb v tomto rezorte, musia vychádzať z úzkej súčinnosti samosprávneho kraja a regionálnych nemocníc. Preto sa vedenie Nitrianskeho samosprávneho kraja intenzívne a priebežne zaujíma o situáciu v oblasti poskytovania služieb pacientom. Predseda NSK Milan Belica v tomto smere absolvoval pracovné stretnutia s predstaviteľmi ústavných zdravotníckych zariadení, či už Fakultnej nemocnice v Nitre alebo regionálnych nemocníc a verí, že pri akejkoľvek možnej forme podpory sa nezabudne práve na regionálne nemocnice, ktoré sú najbližšie k tomu, kto ich služby dennodenne potrebuje – k pacientovi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica od piatku začína s očkovaním detí najmladšej vekovej kategórie

24.1.2022

Nemocnica AGEL Komárno sa po prechodnom zlepšení pandemickej situácie už intenzívne pripravuje na nástup mutácie omikronu čo sa týka organizačnej prípravy a možných scenárov vývoja. Podstatnou novinkou v nemocnici je, že od piatku 28. januára nemocnica spúšťa očkovanie najmladšej vekovej kategórie - detí 5 až 11 rokov.

Celý článok


V skalickej nemocničnej lekárni počas pandémie stúpol výdaj vitamínov, antibiotík a imunopreparátov

14.1.2022

Nemocničná lekáreň síce nie je v priamom kontakte s pacientom, ale počas celej jeho hospitalizácie mu poskytuje všetky potrebné lieky. Personálne kapacity Fakultnej nemocnici AGEL Skalica počas minulého roka opakovane kolísali z dôvodu pandemických PN, OČR, karantén a dlhodobých PN u zamestnancov. Nielen pre nedostatok personálu bol rok 2021 v nemocničnej lekárni veľmi náročný. Pandemická situácia a s ňou súvisiace hospitalizácie covid pacientov mali za následok zvýšenú spotrebu liekov v nemocnici.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká háčkované chobotničky

13.1.2022

Na novorodenecké oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno pribudli milé darčeky pre novorodencov. Od dobrovoľníkov opäť dostali háčkované chobotničky, ktoré robia bábätkám v prvých dňoch ich života a ich mamičkám milú spoločnosť.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo v roku 2021 viacej dievčat ako chlapcov

12.1.2022

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala vlani stúpajúcu tendenciu počtu pôrodov. V roku 2021 prišlo na svet 899 novorodencov. Zaujímavosťou je, že bolo viac dievčat ako chlapcov a niektoré bábätká dostali raritné mená.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci aj v roku 2022 zabezpečujú očkovanie proti koronavírusu v štyroch centrách. Za minulý rok podali takmer 232 000 vakcín

4.1.2022

Nemocnica AGEL Komárno má očkovanie proti koronavírusu ako jednu zo svojich priorít stanovenú aj pre rok 2022. Od 7. januára 2021, kedy nemocnica otvorila svoje očkovacie centrum, podali celkovo takmer 232 000 dávok vakcín proti koronavírusu v štyroch vakcinačných centrách. Okrem Komárna očkujú ešte vo Veľkokapacitných centrách v Nitre, Šali a Štúrove. Očkovanie považujú zdravotníci za jedinú efektívnu metódu v boji s koronavírusom, posilňujúca tretia dávka vakcíny dokáže zabrániť aj nákaze novou mutáciou Omikron, ktorej nástup sa očakáva v najbližších týždňoch.

Celý článok


Štedrý deň bol v Nemocnici AGEL Komárno pokojný. Najvyťaženejšie boli počas sviatkov pracoviská Urgentného interného a chirurgického príjmu

27.12.2021

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou prvú časť sviatkov. Vianočné dni boli tento rok celkom pokojné, aj keď stále v znamení pandémie a starostlivosti aj o hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Počas 1. a 2. sviatku vianočného boli najvyťaženejšie najmä Urgentný príjem interný a chirurgický. Zdravotníci všetko zvládli vrátane organizácie chodu nemocnice a rozpisu služieb. Pre príbuzných hospitalizovaných pacientov sú tieto dni o to náročnejšie, že svojich blízkych nemôžu prísť v nemocnici kvôli zákazu návštev pozrieť. Rolu dôverníkov a tých najbližších teda prebrali práve zdravotníci.

Celý článok


Základné a materské školy obdarovali zdravotníkov komárňanskej nemocnice. Učitelia venovali chutné dobroty na COVID oddelenia

23.12.2021

Nemocnica AGEL Komárno zažíva popri epidémii koronavírusu aj krásne chvíle plné ľudskosti, spolupatričnosti a vďačnosti. Práve v tomto vianočnom čase nemocnica dostala od základných a materských škôl v regióne krásny darček na Vianoce vo forme domácich koláčikov, ktoré upiekli pani učiteľky. Koláčiky boli venované zdravotníkom na COVID oddeleniach.

Celý článok


Komárňanská nemocnica prechádza na vianočný režim. Urgentná medicína a covidové oddelenie majú zabezpečenú nepretržitú starostlivosť

21.12.2021

Nemocnica AGEL Komárno tak, ako po iné roky na Vianoce, zavádza tzv. vianočný režim. Znamená to, že všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú na sviatky prepustení do domáceho liečenia. Urgentná medicína a starostlivosť o covidových pacientov bude zabezpečená v nepretržitom režime, vykonávať sa budú aj urgentné operačné zákroky. Nemocnica upravila časy prevádzky mobilného odberového miesta a vakcinačného centra. Pandemická situácia sa postupne mierne zlepšuje, zdravotníci však s napätím očakávajú, aké dopady bude mať nový variant koronavírusu omicron.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno tretia v ankete Nemocnica roka 2021 Riaditeľ nemocnice: Je „to zásluha všetkých našich zamestnancov“

16.12.2021

Nemocnica AGEL Komárno dosiahla obrovský úspech v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu za rok 2021 v kategórii všeobecných nemocníc skončila na 3. mieste. Podarilo sa jej, ako historicky prvej nemocnici zo západu krajiny, prebojovať na stupeň víťazov. Jej postup bol za posledné tri roky raketový. Zo 14. miesta v roku 2019 na 7. miesto za rok 2020 a za rok 2021 je to posun až na bronzovú priečku. Výrazné bodové hodnotenie dosiahla v operačných skúsenostiach, náročnosti diagnóz, hospodárení a transparentnosti.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka monitory dychu. Prístroj dokáže zachrániť život bábätkám

9.12.2021

Nadácia Križovatka venovala pre pacientky Nemocnice AGEL Komárno 10 nových monitorov dychu. Monitory dychu pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov priamo v nemocnici.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno úspešná v Študentskej kvapke krvi. Za mesiac prišlo takmer 300 darcov najvzácnejšej tekutiny

29.11.2021

Nemocnica AGEL Komárno bola, napriek pandémii, úspešná v kampani Študentská kvapka krvi, ktorú zorganizovala v spolupráci so Slovenským červeným krížom. Za uplynulý mesiac prišlo takmer tristo dobrovoľných darcov darovať krv a najpotešujúcim faktom je, že vyše stovka z nich boli študenti stredných škôl z Komárna, Hurbanova a z Univerzity Selyeho v Komárne.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno poskytuje len urgentnú medicínu. Výnimkou je onkologická, biologická, dialyzačná liečba a jednodňová chirurgia.

26.11.2021

Nemocnica AGEL Komárno od 25. novembra poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku Znamená to úplné pozastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Výnimkou sú pacienti, ktorí dostávajú onkologickú, biologickú liečbu a chodia na dialýzu. Zachovaná ostáva aj jednodňová zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má pandemickú situáciu pod kontrolou. Vďaka vysokej zaočkovanosti nie je problém s výpadkom personálu

23.11.2021

Nemocnica AGEL Komárno má situáciu s vývojom III. vlny pandémie pod kontrolou. Vďaka vysokej zaočkovanosti zdravotníkov nemusí riešiť obrovský výpadok personálu, horšia je však situácia vo vývoji koronavírusu u nezaočkovaných. Množia sa prípady veľmi ťažkého priebehu covidu, na umelej pľúcnej ventilácii končia všetko nezaočkovaní ľudia. Hoci nemocnica poskytla súčinnosť pri očkovaní a spolu s tromi očkovacími centrami v kraji zaočkovala už takmer 200 000 ľudí, najnovší vývoj ukazuje, že neočkovaní môžu byť bezprostredne ohrození na živote, najmä tí s inými sprievodnými diagnózami, obézni a diabetici.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má k dispozícii monoklonálne protilátky na liečbu koronavírusu. Predpísať ich musí lekár a sú určené len rizikovým pacientom v začiatočnom štádiu ochorenia.

9.11.2021

Nemocnica AGEL Komárno patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré ministerstvo zdravotníctva vybralo, že dostanú a môžu pacientov s koronavírusom liečiť monoklonálnymi protilátkami. Dôležité je, že túto liečbu musí stanoviť praktický (obvodný) lekár a určené sú pre pacientov v začiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko, že koronavírus u nich prejde do závažného stavu.

Celý článok


Vďaka rozvoju technológií sa posúva vpred mimoriadne rýchlo aj rádiológia

8.11.2021

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná, na čo poukazuje aj Medzinárodný deň rádiológie, ktorý si pripomíname 8. novembra. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprával vedúci rádiologický technik z Nemocnice AGEL Komárno Bc. Róbert Both.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má vďaka zaočkovanosti málo pacientov na covid oddeleniach

8.11.2021

V Nemocnici AGEL Komárno je ako v jednej z mála nemocníc aktuálne pozitívnejšia pandemická situácia v porovnaní s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami. Nemocnica má minimum covid pozitívnych zamestnancov, čo je dôsledok vyše 80% zaočkovanosti v nemocnici. Počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom je pod kontrolou, dokonca nemocnica vypomáha aj ostatným zdravotníckym zariadením. V Komárne je tiež obrovský záujem o očkovanie, za minulý týždeň zaočkovali takmer 1500 ľudí len vo vakcinačnom centre v Komárne.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno začala s prípravou III. fázy reprofilizácie Pandemická situácia v nemocnici je pod kontrolou

2.11.2021

V znamení hospitalizácie v drvivej väčšine prevažne neočkovaných pacientov s koronavírusom sa nesie aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno. Vzhľadom na nárast počtu ochorení v regióne, nemocnica už začala s prípravami na III. fázu reprofilizácie. Pozitívnou informáciou je minimálny počet nakazených zamestnancov. Komárňanská nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 1600 záujemcov jednak v nemocnici, ale aj vo Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno začala cvičiť s detičkami Vojtovu reflexnú metódu

28.10.2021

Nemocnica AGEL Komárno v rámci snahy rozširovať škálu svojich služieb začala s využívaním Vojtovej reflexnej terapie. Ide o špecifické rehabilitačné neurofyziologické cvičenie určené pre bábätká, ktoré sú predčasne narodené, alebo je u nich podozrenie na oneskorený vývoj.

Celý článok


Komárňanská nemocnica už zvládla všetky odložené operácie Plánované operácie sa realizujú priebežne a nemocnica má ešte voľné kapacity

19.10.2021

Nemocnica AGEL Komárno počas prvej a druhej vlny pandémie, rovnako ako ostatné zdravotnícke zariadenia, nemohla realizovať plánované operácie. Súviselo to jednak s protipandemickými opatreniami, ale predovšetkým s nasadením všetkých zdravotníkov pri liečbe hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Po uvoľnení opatrení nemocnica rozbehla plánovanú operatívu medzi prvými a dnes hlási, že sa počas niekoľkých mesiacov podarilo všetky odložené operácie dobehnúť. A dokonca sú pripravení svoju operatívu navýšiť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa očkuje treťou dávkou a vykonáva aj expresné PCR testovanie

18.10.2021

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním treťou dávkou proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými sa stali zdravotníci komárňanskej nemocnice. Následne nemocnica bude očkovať aj verejnosť na základe vopred stanovaných pravidiel NCZI a Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


Sestra z Komárna už 50. rokov pomáha pacientom v nemocnici Helena Greisingerová: „Moja práca je pre mňa láskou a mojou záľubou“

15.10.2021

Jej povolanie jej vybral osud už ako malému dievčatku, keď bola pacientkou v nemocnici. Pomáhať pacientom v nemocnici sa jej páči aj po 50 rokoch praxe, je to jej poslaním aj celoživotnou láskou. Poznajú ju tisíce pacientov a ona ku každému z nich pristupuje s ochotou, pokorou a pochopením. Aj keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že v nemocnici bude pomáhať aj naďalej. Zoznámte sa, sestra Helena Greisingerová z Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanskí lekárnici vydávajú mesačne vyše 82 000 produktov Pri príprave liekov v nemocnici je najdôležitejšia bezpečnosť pacienta

11.10.2021

Pri hospitalizácii pacienta v nemocnici je samozrejmosťou podávanie predpísaných medikamentov či zdravotníckych pomôcok. Nemocniční lekárnici Nemocničnej lekárne AGEL Komárno mesačne vydávajú vyše 82 000 rôznych liekov a zdravotníckych pomôcok, navyše aktuálne pripravujú vyše 200 rôznych individuálne pripravovaných liekov. Presne podľa predpisu lekára, v stanovenom dávkovaní, v presnom čase a objeme. O to, aby pacient mal riadne a včas pripravené všetky svoje lieky, aby mu boli bezpečne pripravené a presne pre jeho potreby, sa starajú nemocniční lekárnici. Práve oni zohrávajú významnú úlohu pri dodržiavaní bezpečnosti pacienta v zdravotníckych zariadeniach.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno obhájila najviac diamantových plakiet ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

28.9.2021

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno patrí medzi špičkové oddelenia nielen v rámci Čiech a Slovenska, ale aj v rámci celej Európy. Na 49. slovenskom a českom cerebrovaskulárnom kongrese v Hornom Smokovci získala Nemocnica AGEL Komárno uznanie, že obhájila najviac diamantových plakiet ANGELS AWARDS a taktiež liečila najviac pacientov na Slovensku intravenóznou trombolýzou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má dve sestry ocenené Bielym srdcom

27.9.2021

Nemocnica AGEL Komárno sa môže pochváliť, že hneď dve jej sestry získala tento rok ocenenie Biele srdce. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 14. krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky tie obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva sa stretli počas slávnostného galavečera v Senci.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno privítala 12 nových lekárov, mladí medici majú v rukách budúcnosť nemocnice

16.9.2021

Nemocnica AGEL Komárno vďaka svojim rozvojovým programom, zaujímavým investíciám, ktoré prinesú skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti získala v posledných mesiacoch až 12 nových absolventov po ukončení štúdia medicíny. Medzi nimi sú aj takí, ktorí v nemocnici v minulosti vykonávali aj lekársku prax, čo bolo asi najdôležitejším argumentom pri ich rozhodovaní. Čerstvých lekárov odteraz čaká dlhý a nikdy nekončiaci sa boj s diagnózami pacientov, ale majú v rukách aj budúcnosť nemocnice. V ňom sa ukážu nielen nadobudnuté vedomosti, ale aj sila myslenia každého z nich, odvaha, rozhodnosť, ale aj empatia s pacientom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti

14.9.2021

Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno. Je výrazom poďakovania za to, že sa nemocnica pripojila k zbierke vrchnáčikov pre Združenie na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v Komárne.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno mala mimoriadne vyťažené leto, hospitalizovali vyše 1800 pacientov

9.9.2021

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou leto v znamení testovania a očkovania proti koronavírusu a veľkého množstva urgentných zákrokov aj plánovaných operácií. Hoci nemocnica našťastie nemala v priebehu júla a augusta žiadneho hospitalizovaného pacienta, diagnózy, ktoré zdravotníci riešili najčastejšie boli väčšinou vážne.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno bude v utorok očkovať jednorazovou vakcínou Johnson & Johnson

30.8.2021

Nemocnica AGEL Komárno po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR umožní záujemcom o očkovanie v utorok, 31. augusta očkovanie jednofázovou vakcínou od spoločnosti Johnson& Johnson. Celkovo bude nemocnici dodaných 800 dávok vakcíny. Objednať sa na očkovanie je možné cez portál www.korona.gov.sk, alebo prostredníctvom portal.agel.sk.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

25.8.2021

Nemocnica AGEL Komárno testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak tento týždeň sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je komárňanská nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


V lete nás môžu potrápiť problémy s ušami, aké sú ich príčiny?

23.8.2021

Aj napriek tomu, že leto patrí pre mnohých k najobľúbenejšiemu ročnému obdobiu, skrýva množstvo nástrah. Môže ísť o úpaly, letné úrazy alebo problémy s hydratáciou, zdravotné problémy nám môže vyvolať aj obyčajné kúpanie či prievan. Naše uši trpia dokonca v lete častejšie ako v iných mesiacoch roka.

Celý článok


Veľký záujem o antigénové testy v komárňanskej nemocnici

19.8.2021

V Nemocnici AGEL Komárno medzi prvými začali už od minulého týždňa opätovne realizovať antigénové testy za poplatok 5 EUR. Hoci nie všade je u verejnosti o tieto testy záujem, v Komárne je situácia opačná. Zdravotníci, ktorí sú verejnosti v mobilnom odberovom mieste k dispozícii 7 dní v týždni, 8 hodín denne sú potešení zodpovedným prístupom ľudí.

Celý článok


Komárňanská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

16.8.2021

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a inak tomu nie je ani v Nemocnici AGEL Komárno. Najmä v lete pociťujú pokles darcov, čo môže byť spôsobené dovolenkovým obdobím a sprísnenými pravidlami darcovstva, ktoré priniesla epidémia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno vydáva pre očkovaných aj vytlačené covid passy

10.8.2021

Nemocnica AGEL Komárno sa rozhodla skvalitniť služby pre všetkých, ktorí sa prídu dať do nemocnice očkovať. Tí záujemcovia, ktorí v nemocnici absolvujú očkovanie, získajú rovno aj covid pass. Zdravotníci priamo na mieste zaočkovaným po druhej dávke vytlačia covid pass v papierovej podobe. Nemocnica stále ponúka aj možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL, pričom záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu.

Celý článok


Všetko, čo je dôležité vedieť o dojčení

2.8.2021

Prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti nadchádzajúceho Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra neonatológie Nemocnice AGEL Komárno Elvira Baková.

Celý článok


Vírusové hepatitídy sa prejavujú únavou či žltými očnými bielkami Prevencia sa zakladá na správnej hygiene

28.7.2021

Dnes, 28. júla, si pripomíname Svetový deň hepatitídy, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tomto ochorení, o jeho prenose či prevencii. So žltačkou sa stretávajú aj v Ambulancii infektológie v Nemocnici AGEL Komárno, počet pacientov našťastie nenarastá.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala v tomto roku už 500. bábätko

20.7.2021

Nemocnica AGEL Komárno v polovici júla privítala v tomto roku už novorodenca s poradovým číslom 500. Pandémia koronavírusu túto oblasť takmer vôbec nezasiahla, naopak, komárňanská pôrodnica má u mamičiek stále zvučnejšie meno a popularitu. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká.

Celý článok


Komárňanská nemocničná lekáreň vyučuje päticu nádejných farmaceutov. Prax je prínosom pre študentov aj pre farmaceutov

19.7.2021

Nemocničná lekáreň AGEL Komárno sa vďaka presťahovaniu do nových moderných priestorov a najmodernejšiemu vybaveniu stala jednou z prvých, takto komplexne vybavených nemocničných lekární Slovensku. Nové priestor už farmaceutom slúžia. Aby však mali dostatok kvalifikovaných farmaceutov, už dnes myslia na budúcnosť. Nemocničná lekáreň aktuálne zaúča päticu nádejných kolegov, ktorí tu v rámci leta praxujú. V nových priestoroch, s novými prístrojmi a vybavením a predovšetkým s ochotou skúsených kolegov si prax všetci pochvaľujú.

Celý článok


Zdravotníčka komárňanskej nemocnice získala ocenenie Zlatý Aeskulap

15.7.2021

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou mimoriadne ťažké obdobie. Zdravotníci zažili kvôli pandémii koronavírusu režim ako nikdy doposiaľ. Ukázali svoju silu, odhodlanie, sebazaprenie a obrovskú dávku odvahy aj trpezlivosti pracovať vo veľmi ťažkých podmienkach dlhý čas. Vedúca sestra Oddelenia vnútorného lekárstva a čerstvá námestníčka pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti Nemocnice AGEL Komárno Mgr. Monika Nesziová si v uplynulých dňoch v Prahe prevzala najvyššie ocenenie Skupiny AGEL – Zlatý Aeskulap v kategórii sestra roka 2020. Získala ho predovšetkým za prácu s pacientmi na covid oddelení.

Celý článok


Medzi reumatické choroby sa zaraďuje asi 200 diagnóz. Reumatologická ambulancia komárňanskej nemocnice najčastejšie lieči pacientov so zápalmi kĺbov

9.7.2021

Nemocnica AGEL Komárno prevádzkuje okrem iných aj odbornú reumatologickú ambulanciu. Diagnóz tohto charakteru každým rokom pribúda, a to aj u mladších vekových kategórií, preto je dopyt po odborníkoch v tejto špecializácii obrovský. V komárňanskej nemocnici majú s liečbou dlhoročné skúsenosti, o čom svedčí aj spokojnosť pacientov a vyťaženosť ambulancie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno pilotne spustila objednanie na očkovanie proti koronavírusu na presný čas na webe AGELu

9.7.2021

Nemocnica AGEL Komárno po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR spustila pilotný projekt a novú možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL. Záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu. Na základe veľmi dobrých skúseností z očkovania zdravotníci v Komárne vychádzajú v ústrety záujemcom o očkovanie a chcú takto pomôcť zjednodušiť a urýchliť prihlásenie sa na vakcináciu. Celý proces je bezplatný a zaočkovaný dostane certifikát v zmysle platnej legislatívy Národného centra zdravotníckych informácií.

Celý článok


Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Šali sa bude očkovať od nedele jednodávkovou vakcínou

2.7.2021

Nemocnica AGEL Komárno bude od nedele, 4. júla 2021, vo veľkokapacitnom centre v Šali očkovať vakcínou Janssen, ktorá je určená pre osoby nad 18 rokov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica začína s budovaním nadštandardných izieb na gynekológii Dočasne budú obmedzené plánované operácie

30.6.2021

Nemocnica AGEL Komárno od zajtra spúšťa ďalšiu zo svojich investícií na zlepšenie kvality poskytovaných služieb pre svojich pacientov. Tentokrát sa investície dotknú gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktoré vďaka rekonštrukcii získa nadštandardné izby. Od júla až do polovice augusta tak nemocnica z časti obmedzí gynekologické operácie. Pôrodnica a novorodenecké oddelenie zostáva pre mamičky plne k dispozícii.

Celý článok


Kardiologička vyzýva: „Neváhajte s návštevou lekára“

17.6.2021

Nemocnica AGEL Komárno po ústupe pandémie bez akýchkoľvek obmedzení prevádzkuje aj svoje ambulancie, vrátane tej kardiologickej. Po mesiacoch odkladania návštevy u lekára je dôležité, aby ľudia s ochorením, či podozrením na choroby srdca a kardiovaskulárneho systému navštívili čo najskôr odborníka.

Celý článok


„Krvi nie je nikdy dostatok,“ hovorí vedúca laborantka z komárňanskej nemocnice

14.6.2021

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj v období po pandémii vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podala už sto tisíc vakcín proti koronavírusu

7.6.2021

Nemocnica AGEL Komárno prekonala dôležitý medzník vo vakcinácii proti koronavírusu. Uplynulý víkend vo svojom očkovacom centre podala sto tisícu dávku vakcíny. Nemocnica očkuje ako jedna z prvých v rámci Slovenska už od 7. januára a výrazným spôsobom tak prispieva k preočkovanosti obyvateľov nielen v oblasti Komárna, ale vďaka veľkokapacitným očkovacím centrám aj v Nitre, Šali a Šamoríne. Sto tisícu dávky vakcíny dostala Komárňanka, ktorá cez víkend absolvovala preoočkovanie druhou dávkou vakcíny Pfizer/Biontech.

Celý článok


Komárňanská nemocnica spúšťa predpôrodné kurzy pre budúce rodičky

31.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno vďaka ústupu koronavírusu mohla rozbehnúť novinky, ktorých realizáciu pandémia covid-19 znemožnila. Od 1. júna 2021 nemocnica ponúka mamičkám možnosť pripraviť sa na pôrod a šestonedelie formou kurzu psychofyzickej prípravy. Tieto kurzy sú veľmi populárne a mamičkami vyhľadávané a môžu sa ich zúčastniť aj budúci oteckovia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa nedá vyliečiť, ale aktivita tohto ochorenia sa dá potlačiť

26.5.2021

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. Posledná májová streda, teda tento rok 26. máj, je Svetovým dňom sklerózy multiplex a má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má novú nemocničnú lekáreň. Príprava cystostatík pre onkologických pacientov spĺňa najprísnejšie európske kritériá

20.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno má od dnes v prevádzke úplne novú Nemocničnú lekáreň AGEL Komárno. V zrekonštruovaných priestoroch, s novým moderným vybavením a predovšetkým s najmodernejším a bezpečným spôsobom prípravy cytostatík je táto lekáreň jednou z prvých, takto komplexne vybavených nemocničných lekární Slovensku. Nové priestory boli dnes dopoludnia slávnostne odovzdané do užívania. Verejná lekáreň pre širokú verejnosť zostáva plne v činnosti a jej pôsobisko sa nemení.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom v komárňanskej nemocnici výrazne klesol

17.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno eviduje za posledný týždeň ďalšie výrazné zlepšenie pandemickej situácie. Významne sa znížil počet pacientov s diagnostikovaným koronavírusom, takže nemocnica môže pristúpiť aj k zníženiu počtu covid lôžok. Naopak, zvyšuje sa počet zaočkovaných ľudí, aj počet realizovaných operácií.

Celý článok


Komárňanská nemocnica cez víkend zaočkuje 2000 ľudí. Od pondelka bude možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok

14.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno sa pripravuje na zásadnú zmenu režimu. Po dlhých mesiacoch bude možné od budúceho týždňa navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Po úspešnom minulotýždňovom víkendovom očkovaní, aj počas nastávajúcej soboty a nedele nemocnica bude v očkovacom centre vakcinovať registrovaných záujemcov. Celkovo počas víkendu nemocnica zaočkuje 2000 ľudí.

Celý článok


ORL ambulancia v komárňanskej nemocnici je v plnej prevádzke. Lekárka vyzýva pacientov, aby návštevu u odborníka neodkladali

13.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno od leta 2020 prevádzkuje 2 otorinolaryngologické ambulancie určené deťom aj dospelým. So skúsenými odborníkmi a moderným vybavením je plne k dispozícii pacientom s najrôznejšími diagnózami, realizuje aj operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Pandémia návštevy u odborníkov v ambulanciách čiastočne spomalila. Dnes je pandemická situácia lepšia a lekári vyzývajú pacientov, aby návštevu u odborníka neodkladali.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zvyšuje kapacity očkovania až na 700 ľudí denne

10.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno síce eviduje pandemickú situáciu ako stabilnú, počas víkendu však prijala desiatich covid suspektných pacientov. Prioritou nemocnice v boji s pandémiou ostáva očkovanie. Okrem víkendového očkovania, keď svoju vakcínu dostalo 2000 registrovaných záujemcov, navyšuje nemocnica denný počet zaočkovaných z 250 až na 700 ľudí. Je to extrémna záťaž pre zdravotníkov, farmaceutov aj ostatný personál, ale nemocnica robí všetko preto, aby čo najviac ľudí v regióne čo najskôr vakcínu proti koronavírusu dostalo.

Celý článok


Komárňanská nemocnica bude očkovať proti koronavírusu aj cez víkend

6.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno bude vo svojom očkovacom centre očkovať aj tento víkend. Vzhľadom na vyššie dodávky vakcíny Pfizer/Biontec v sobotu aj v nedeľu podajú zdravotníci vakcíny dvom tisíckam ľudí. Výrazne sa tak zníži počet čakajúcich, ktorí sú zaregistrovaní v čakárni kormárňanskej nemocnice, ale svoju vakcínu zatiaľ nedostali. Pomocnú ruku podalo aj mesto Komárno, ktoré zabezpečí usmerňovanie pacientov a dozor mestskou políciou a vypomôže aj s administratívnymi pracovníkmi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravuje nové oddelenia nemocničnej lekárne

4.5.2021

Nemocničná lekáreň Nemocnice AGEL Komárno sa bude sťahovať do nových priestorov. Tie budú tak povediac šité na mieru požiadavkám nemocničnej lekárne, ktorá vyše 25 rokov funguje v starých priestoroch. V rámci modernizácie viacerých častí nemocnice a predovšetkým v súvislosti s rozvojom jej aktivít v oblasti prípravy cytostatík, zabezpečenia nedostatkových liekov, ako aj s prípravou očkovacích látok proti koronavírusu je táto zmena nevyhnutná.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zaočkovala za minulý týždeň takmer 8750 ľudí

3.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno aj naďalej eviduje stabilnú pandemickú situáciu. Hoci minulý týždeň zaznamenali aj nové príjmy pacientov, nemocnica eviduje nižší celkový počet pacientov s koronavírusom. Uplynulý týždeň vďaka vakcinačnému centru v nemocnici a trom veľkokapacitným očkovacím centrám, kde zdravotníci poskytujú pomoc a súčinnosť, dostalo takmer 8700 očkovancov.

Celý článok


Cenu primátora Komárna získala aj vedúca farmaceutka Nemocnice AGEL Komárno „Mám obrovskú výhodu, že moje povolanie je aj moje hobby.“

28.4.2021

Nemocnica AGEL Komárno má vo svojich radoch kolegyňu, ktorá sa môže pochváliť Cenou primátora mesta Komárno za rok 2021. V pondelok poobede si ju priamo z rúk primátora Komárna Bélu Keszégha prevzala vedúca farmaceutka Nemocnice AGEL Komárno PharmDr. Hajnalka Komjáthy PhD.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes otvára vynovené oddelenie dlhodobo chorých. Zdravotníci už zaočkovali takmer 38 000 ľudí proti koronavírusu

26.4.2021

Nemocnica AGEL Komárno po dvoch týždňoch rekonštrukcie spúšťa dnes činnosť vynoveného oddelenia dlhodobo chorých. Štatistiky hlásia stabilnú pandemickú situáciu, nemocnica má už len dvoch covid pozitívnych zamestnancov. Zdravotníci z Komárna sa podieľali na víkendovom otvorení veľkokapacitných vakcinačných centier v Šali a Štúrove, kde sa očkuje vakcínou Moderna.

Celý článok


Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje napriek pandémii podľa plánu

21.4.2021

Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku. Práce aj dodávateľov, ktorí sa na urgentnom príjme podieľajú sa podarilo skoordinovať aj počas pandémie tak, že nedošlo k žiadnemu oneskoreniu.

Celý článok


Situácia v komárňanskej nemocnici sa naďalej zlepšuje. Komárňanskí zdravotníci pomôžu pri zriadení veľkokapacitných vakcinačných centier v Šali a Štúrove

20.4.2021

Nemocnica AGEL Komárno má najhoršie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Druhý týždeň po sebe hlási potešujúce správy o celkovom zlepšení pandemickej situácie. Naďalej klesá počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, závažné stavy už nepribúdajú, minimálny je aj počet zamestnancov s covidom. Červené, covidové, má nemocnica aktuálne len jedno svoje poschodie. Prioritou zostáva očkovanie verejnosti, po Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre podá Nemocnica AGEL Komárno pomocnú ruku aj pri zriadení a prevádzke očkovacích centier v Šali a Štúrove, ktoré by svoju činnosť mali rozbehnúť už počas nastávajúceho víkendu.

Celý článok


Na mamografické vyšetrenie sa v komárňanskej nemocnici pacientky dostanú bez dlhého čakania

15.4.2021

Mamografia predstavuje dôležité vyšetrenie v prevencii rakoviny prsníka, ktoré by sa malo vykonávať u žien nad 40 rokov v dvojročných intervaloch. V Nemocnici AGEL Komárno je k dispozícii zrekonštruované mamografické pracovisko s digitálnym prístrojom a pacientky na vyšetrenie čakajú nanajvýš pár dní.

Celý článok


Komárňanská nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021

Na túto informáciu sme čakali niekoľko týždňov. Nemocnica AGEL Komárno hlási potešujúce správy o celkovom výraznom zlepšení pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov s koronavírusom, nízke je aj číslo zdravotníkov s covidom. Objavil sa však nový fenomén, pribúda pacientov, ktorí sa vyliečili z covidu, ale ktorí majú závažné postcovidové komplikácie. Nemocnica má okrem starostlivosti o svojich pacientov naďalej ako jednu zo svojich priorít vakcináciu.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa pandemická situácia zlepšuje

6.4.2021

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala počas uplynulých dní mierne zlepšenie celkovej pandemickej situácie. Poklesol tak počet covidových pacientov, ako aj ubudlo zamestnancov, ktorí boli na PN z dôvodu pozitivity na koronavírus. Nemocnica už vo svojom vakcinačnom centre a pri výpomoci vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre zaočkovala spolu vyše 32 000 ľudí.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021

V komárňanskej nemocnici sa počas nastávajúcich Veľkonočných sviatkov nijak zásadne nezmení režim fungovania a prevádzky nemocnice. Bude rovnaký ako počas voľných dní. Pacienti, ktorým to zdravotný stav po dôkladnom zhodnotení lekárov dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia. Mobilné odberové miesto bude otvorené aj na Veľký piatok a na Veľkonočný pondelok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno obhájila prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

30.3.2021

Nemocnici AGEL Komárno sa v uplynulých dňoch podarilo zopakovať obrovský úspech z minulého roka a obhájiť diamantovú plaketu ANGELS AWARDS . Cenu udeľuje European Stroke Organization za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia komárňanskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Evy Hanáčkovej, ktorý je roky mimoriadne úspešný v liečbe CMP

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno už zaočkovala vyše 11 500 záujemcov

26.3.2021

Hoci pandemická situácia na Slovensku zaznamenala mierne zlepšenie, v Nemocnici AGEL Komárno majú zdravotníci stále plné ruky práce s vyše štyrmi desiatkami pacientov s koronavíruson a plné intenzivistické lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou. Skvelé je nízke číslo covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má ako svoju prioritu aj vakcináciu, od januára, kedy sa stala vakcinačným centrom, už zaočkovala vyše 11 500 ľudí a od soboty poskytuje súčinnosť aj pri očkovaní vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v Nitre.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno vyzýva darcov krvi na pomoc. Chýbajú hlavne krvné skupiny 0 a A

23.3.2021

Nemocnica AGEL Komárno avizuje nedostatok zásob krvi všetkých krvných skupín. Vyzýva preto všetkých darcov, ktorí môžu, aby prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Aj napriek pandémii koronavírusu je darovanie krvi možné pri splnení prísnych protiepidemických opatrení. V nemocnici sú vďační za každého darcu, ktorý sa rozhodne pomôcť. Komárňanská nemocnica pre zlepšenie stavu zásob krvi zorganizovala Valentínsku kvapku krvi, ale aj mimoriadny marcový sobotný odber.

Celý článok


Komárňanská nemocnica výrazne postúpila v spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021

Nemocnica AGEL Komárno, napriek už mesiace trvajúcej vážnej pandemickej situácii, obstála v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera o najlepšiu nemocnicu za rok 2020. Rok, ktorý v celom zdravotníctve bol úplne neštandardný a veľmi problematický. O to viac teší, že sa nemocnici podarilo po minuloročnom 27. mieste poskočiť o 9 priečok vyššie na konečnú 16. pozíciu spomedzi 44 zdravotníckych zariadení v kategórii všeobecných nemocníc.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno z dôvodu pandémie ponechala len jeden vstup do nemocnice

18.3.2021

Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie a snahy dôsledne dbať na dodržiavanie protiepidemických opatrení všetkých občanov, ktorí prichádzajú do Nemocnice AGEL Komárno či už na testovanie alebo očkovanie, vedenie nemocnice prijalo nové organizačné opatrenia. Od pondelka, 22. marca 2021 bude možné dostať sa do nemocnice len cez hlavný vchod na ulici Mederčskej. Nemocnica prosí všetkých, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a ochrany pred koronavírusom dodržiavali všetky stanovené pravidlá v prevencii proti koronavírusu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno úspešne zvláda liečenie mladších pacientov s koronavírusom

15.3.2021

Stále vyše 40 pacientov v starostlivosti komárňanských zdravotníkov, pokles pozitívnych zamestnancov a intenzívne očkovanie aj testovanie. To je charakteristika aktuálnej pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Komárno. Pretrváva aj trend, že do nemocnice sú prijímaní stále častejšie mladší pacienti s ťažkým priebehom koronavírusu, ich liečba je však úspešná, čo všetkých teší.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno rozdala pacientom - seniorom balíčky pomoci

12.3.2021

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú ,,uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. ,,Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Prvé balíčky pohody dostali v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dokáže sama pripravovať nedostupný liek účinný aj proti koronavírusu

10.3.2021

Nemocničná lekáreň Nemocnice AGEL Komárno vďaka svojim farmaceutom dokáže nahradiť liek na koronavírus, ktorý je nedostupný v celej Európe vlastnou prípravou. Tamojší farmaceuti pripravujú kapsule s obsahom dexametazónu nielen pre hospitalizovaných, ale aj pre ambulantných pacientov. Kapsule pripravujú podľa individuálneho rozpisu na lekársky predpis.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má stále plné kapacity pacientov, ktorí vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu

8.3.2021

Aktuálnu pandemickú situáciu v Nemocnici AGEL Komárno charakterizuje zlepšenie stavu zamestnancov, čo je najmä vďaka vakcinácií. Situácia je stále vážna s najťažšími pacientmi, už niekoľko týždňov má nemocnica kapacity lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou a neinvazívnou ventiláciou stále plné. Nemocnica tiež rozbehla časť plánovaných operácií, pretože sa zhoršuje aj zdravotný stav necovidových pacientov, ktorí na svoje operácie stále čakajú. Od minulého týždňa Nemocnica AGEL Komárno poskytuje aj možnosť dať sa otestovať šetrnými antigénovými testami z prednej časti nosa a PCR testami zo slín, čo vyvolalo značný záujem verejnosti.

Celý článok


Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok. Na ktorý deň sestra Nemocnice AGEL Komárno nikdy nezabudne?

5.3.2021

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 bol na Slovensku zaznamenaný prvý prípad koronavírusu. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali vedúcej sestry v Nemocnici AGEL Komárno, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudne.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno vážna pandemická situácia pretrváva

1.3.2021

Vážna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno naďalej pretrváva. Prioritou nemocnice je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť 52 pacientom s koronavírusom a vysporiadať sa s výpadkom takmer dvadsiatky svojich zamestnancov. Rovnako dôležití sú však aj ostatní necovidoví pacienti, ktorí potrebujú urgentnú starostlivosť či onkologickí pacienti v onkocentre. Nemocnica aj naďalej vykonáva aj očkovanie či už priamo v nemocnici, alebo prostredníctvom svojich vakcinačných tímov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno rozširujú činnosť mobilného odberového miesta aj na sobotu

24.2.2021

Nemocnica AGEL Komárno detailne mapuje situáciu s vývojom pandemickej situácie. Vzhľadom na skúsenosti s testovaním a predovšetkým vzhľadom na záujem širokej verejnosti sa rozhodla rozšíriť prevádzkové hodiny v mobilnom odberovom mieste na bezplatné antigénové testovania.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa v magický dátum 22.02.2021 narodili 4 deti

23.2.2021

V magický dátum dostali ten najkrajší darček. Až štyri detičky sa narodili včera v Nemocnici AGEL Komárno. V rodnom liste budú mať napísaný magický dátum, 22.02.2021. Dvaja chlapci a dve dievčatká príchod na svet aj so svojimi maminkami zvládli, všetci sú zdraví a šťastní.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno zaočkovali počas víkendu aj 450 učiteľov. V posledných dňoch v nemocnici znamenali viacero prípadov ťažkého priebehu covid ochorenia u mladších ročníkov

22.2.2021

Nemocnica AGEL Komárno napriek extrémnemu vyťaženiu všetkých zamestnancov, vďaka operatívnym organizačným opatreniam vedenia, ako aj vďaka nasadeniu všetkých dostupných prostriedkov zatiaľ pandémiu koronavírusu zvláda. Chod nemocnice je zameraný na zvládnutie tak pacientov s koronavírusom, ako aj na poskytnutie urgentnej starostlivosti necovidovým pacientom. V posledných dňoch v nemocnici zaznamenali veľmi ťažký priebeh koronavírusu aj u mladších ročníkov pacientov. Počas víkendu nemocnica zaočkovala 450 učiteľov vakcínou AstraZeneca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má naplnenú kapacitu covid lôžok

15.2.2021

Situácia s výskytom koronavírusu covid-19 v okrese Komárno je stále vážna. Nemocnica AGEL Komárno hlási plnú kapacitu čo sa týka obsadenosti na covidových lôžkach. Vďaka obetavosti zdravotníkov zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú. Novinkou je, že aj v komárňanskej nemocnici zaznamenali prípady výskytu koronavírusu u detských pacientov.

Celý článok


Keď sa láska v nemocnici podarí

15.2.2021

V nedeľu sme si pripomenuli sviatok zaľúbených, a o tých nie je núdza ani v Nemocnici AGEL Komárno. Láska kvitne predsa v každom veku a v akomkoľvek prostredí, dokonca aj v tom nemocničnom. Porozprávali sme sa s dvomi manželskými pármi, ktoré sa práve v komárňanskej nemocnici zoznámili.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa musia záujemcovia o testovanie aj očkovanie vopred registrovať

11.2.2021

Nemocnica AGEL Komárno aj naďalej pokračuje v bezplatnom antigénovom testovaní v tamojšom mobilnom odberovom mieste. Oproti minulosti však nastala zmena. Všetci záujemcovia o bezplatný antigénový test sa musia vopred objednať na www.korona.gov.sk. Rovnaký portál je k dispozícii aj záujemcom o objednanie na PCR testovanie a aj na očkovanie, keďže komárňanská nemocnica je aj oficiálnym vakcinačným centrom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa zlepšila situácia v počte covid pozitívnych zamestnancov

8.2.2021

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala mierne zlepšenie aktuálnej pandemickej situácie najmä čo sa týka počtu covid pozitívnych zamestnancov. Oproti minulému týždňu ich počet poklesol takmer o dve desiatky. Vývoj v počte covid pozitívnych pacientov je stále rovnaký, nemocnica má takmer úplne naplnené svoje kapacity.

Celý článok


Počet pacientov s rakovinou stúpa, prevencia je mimoriadne dôležitá

4.2.2021

Na Slovensku ročne pribudne asi 35 000 ľudí s hrozivou diagnózou – rakovina. Ide o veľmi rozšírené ochorenie, ktoré dnes postihuje už takmer každú rodinu. Na túto tému upozorňuje aj dnešný deň, 4. február, počas ktorého si pripomíname Svetový deň proti rakovine. Cieľom je vzbudiť zamyslenie nad touto chorobou a možnosťami prevencie.

Celý článok


Tím komárňanskej nemocnice zaočkoval seniorov v domove dôchodcov

26.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno sa tento mesiac stala vakcinačným centrom, zaočkovala väčšinu svojich zamestnancov a momentálne očkuje v rámci prvej vlny vakcinácie podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. Tím komárňanskej nemocnice vychádza v ústrety subjektom v regióne a včera zaočkoval viac ako 40 kolárovských seniorov priamo v domove dôchodcov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa v deň s magickým dátum narodili dve bábätká. V rodnom liste budú mať krásny dátum narodenia 21. 01. 2021

22.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno zažila včera, vo výnimočný deň s magickým dátumom, radostnú udalosť, a to hneď dvakrát. Ráno krátko po 9-tej hodine a v noci krátko pred polnocou tam prišli na svet dve bábätká, ktoré budú mať v dátume narodenia uvedený 21. deň roku 2021, 21. storočia, teda trikrát dvadsaťjednotku. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Komárno zdravotníci s napätím očakávali, či v tento neopakovateľný dátum osud dopraje niektorej z budúcich mamičiek dostať najkrajší darček v podobe svojho novonarodeného bábätka.

Celý článok


Viac ako 1600 darcov krvi pomohlo v minulom roku komárňanskej nemocnici

19.1.2021

Krv patrí v zdravotníctve medzi nenahraditeľné tekutiny a výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Komárno. V minulom roku zasiahla Slovensko pandémia koronavírusu, počet darcov to však našťastie neovplyvnilo. V nemocnici je momentálne, vzhľadom na zvýšenú potrebu krvi pre pacientov, možné darovať krv až štyrikrát do týždňa.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zaočkovala zamestnancov domovov sociálnych služieb v regióne

14.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno pokračuje podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva SR v očkovaní vybraných skupín. V uplynulých dňoch sa podarilo zrealizovať vakcináciu zamestnancov seniorských centier v regióne. Nemocnica, ktorá je zapísaná v zozname vakcinačných centier pokračuje v očkovaní záujemcov zaregistrovaných na portáli korona.gov.sk.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pokračuje očkovanie proti koronavírusu

13.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno od 7. januára zaočkovala vyše 500 zdravotníckych pracovníkov proti koronavírusu ovid-19. Ide predovšetkým o zamestnancov nemocnice a ďalšie skupiny zdravotníkov v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. Nemocnica má na zajtra objednaných ďalších 120 záujemcov o očkovanie z portálu korona.gov.sk a na ďalšie dni eviduje ešte voľné kapacity, keďže je jedným z vakcinačných centier.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa počas minulého roka narodilo viac ako 900 bábätiek

8.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia, dokonca v mnohých prípadoch aj zo vzdialených miest. Počas roka 2020 sa tu narodilo 915 bábätiek.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici začali s očkovaním proti koronavírusu COVID-19

7.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými boli traja primári tamojšej nemocnice, za dva dni absolvuje očkovanie takmer 500 zamestnancov nemocnice. Následne bude nemocnica poskytovať možnosť dať sa zaočkovať aj širokej verejnosti, keďže sa stala jedným z 25 vakcinačných centier na Slovensku.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno vyčlenili ďalšie lôžka pre covidových pacientov. Nemocnica sa pripravuje na očkovanie zamestnancov

4.1.2021

Nemocnici AGEL Komárno sa podarilo zvládnuť ťažké obdobie vianočných sviatkov v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou. Keďže pacientov s koronavírusom v regióne pribúda, nemocnica na základe príkazu ministra reprofilizovala celkovo 30% lôžok s možnosťou pripojenia na kyslík pre pozitívnych pacientov. Nemocnica je v zozname ministerstva zdravotníctva vyčlenená ako jedno z 25 očkovacích centier a pripravuje sa na očkovanie najprv svojich zamestnancov, a to už v najbližších dňoch.

Celý článok


Pacienti Nemocnice AGEL Komárno dostali darčeky, ktoré im určite spríjemnia vianočné sviatky ky

29.12.2020

Vďaka sestričke Beátke Csöbönyeiovej z klinickej onkológie, ktorá nás v rámci akcie,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" oslovila a tiež vďaka pani Petre Kolarovskej, je v nemocnici opäť o niečo veselšie .

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno pripravili Vianoce pre malých pacientov, zvládli aj covid pôrody a úrazy

28.12.2020

Napriek tomu, že strávili najkrajšie sviatky roka v nemocnici a navzdory pandémii koronavírusu, v nemocnici robili všetko preto, aby Vianoce, sviatočná atmosféra a aj darčeky pod stromčekom nechýbali. Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich malých pacientov milé prekvapenia, príjemnú atmosféru vytvorili zdravotníci aj ostatným hospitalizovaným pacientom, ktorým zdravotný stav nedovoliť dostať sa na sviatky z nemocnice domov

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno rozbieha unikátnu spoluprácu s Kajak a kanoe klubom Komárno

21.12.2020

Nemocnica AGEL Komárno a športový klub Kajak a kanoe klub Komárno pripravili jedinečný projekt vzájomnej spolupráce pri zabezpečení prevencie a zdravotnej starostlivosti o mladých športovcov a detí. Jeho základom budú pravidelné špecializované zdravotné prehliadky, ktoré budú súčasťou v príprave a rozvoji, ako aj pri výchove mladých športových nádejí. Spolupráca sa naplno rozbehne od nového roku

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno si výrazne polepšila ankete Najlepšia nemocnica. Za rok 2020 skončila na 7. mieste

16.12.2020

Nemocnica AGEL Komárno dosiahla významný úspech v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu. Po minuloročnom 14. mieste sa v tomto roku dostala v hodnotení Nemocnica roka 2020 o sedem priečok vyššie, a to na celkové 7. miesto. Výrazné zlepšenie dosiahla v celkovom bodovom ohodnotení a tiež v štyroch zo šiestich základných kritérií ktorými boli: indikátor kvality, skúsenosť, náročnocť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť. Pandémia koronavírusu toho hodnotenie neovplyvnila, ako základ sa brali výsledky za roky 2016 až 2019.

Celý článok


Komárňanská potrebuje krv aj počas vianočných sviatkov

16.12.2020

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj počas decembra vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, každý jeden z nich je pre nemocnicu dôležitý. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočnia aj medzi sviatkami.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno za minulý týždeň urobila vyše dvetisíc testov Aký bude vianočný režim v nemocnici?

14.12.2020

Nemocnica AGEL Komárno sa po mimoriadne namáhavých týždňoch v súvislosti s pandémiou koronavírusu postupne vracia do štandardnému režimu. Výrazne sa znížil počet zamestnancov aj pacientov, ktorým bol diagnostikovaný koronavírus covid-19. Obrovskému záujmu sa tešia aj dve mobilné odberové miesta. Len za minulý týždeň bolo otestovaných viac ako 2000 záujemcov. Nemocnica sa v týchto dňoch pripravuje aj na každoročný tzv. vianočný režim.

Celý článok


„Prípady treba riešiť s chladnou hlavou a rozumom,“ hovorí sestra z urgentného príjmu Nemocnice AGEL Komárno

7.12.2020

Práca na urgentnom príjme je každý deň iná. Iní pacienti, iné diagnózy a zdravotníci pri nástupe do zmeny nikdy nevedia, čo im najbližšia služba prinesie. Inak to nie je ani v Nemocnici AGEL Komárno. Na zážitky, ale aj na fungovanie urgentu v tomto období, sme sa spýtali priamo sestry Lívie Matusekovej.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno je pod kontrolou

30.11.2020

Nemocnica AGEL Komárno postupne dostáva pandémiu koronavírusu pod kontrolu. Aj keď ani zďaleka ešte nie je pandémia na výraznom ústupe, najťažšie obdobie, ako sa zdá, má nemocnica za sebou. Ukazuje sa, že preventívne prijaté viaceré organizačné opatrenia vedenia zabezpečili spoľahlivý chod nemocnice. Tá je naďalej k dispozícii nielen akútnym a covid pozitívnym pacientom, ale znovu sa rozbehla aj plánovaná operatíva. Umožnili to posledné, výrazne lepšie čísla.

Celý článok


Umelá pľúcna ventilácia dáva pacientom možnosť zvládnuť kritické obdobie ochorenia COVID-19 a šancu vrátiť sa do bežného života

25.11.2020

V čase šíriacej sa epidémie sa často skloňuje termín umelá pľúcna ventilácia. Čo si však pod tým môžeme ako laici predstaviť? Kedy lekári k tejto podpore pľúc pristupujú a akú starostlivosť si takýto pacient vyžaduje, sme sa spýtali primára Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Andreja Rosinského.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

20.11.2020

Nemocnica AGEL Komárno zriadila od 16.11.2020 novembra mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne oslavuje druhé výročie svojej činnosti Za dva roky odliečili vyše 1800 pacientov

19.11.2020

Onkologické centrum v Komárne oslavuje 19. novembra 2020 presne dva roky od začiatku svojej činnosti. Dnes má svoje stabilné popredné miesto na onkologickej mape Slovenska. Dôležitou súčasťou siete moderných onkologických stredísk sa onkocentrum stalo vďaka výbornému technickému vybaveniu, vynikajúcim odborníkom, skvelému manažmentu onkocentra, relevantným dvojročným výsledkom a minimálnym čakacím lehotám. Jeho činnosť neochromila ani pandémia koronavírusu, aj keď sprísnenie epidemiologických opatrení je aj tu samozrejmosťou. Základné fakty o dvoch rokoch prevádzky onkocentra, ako aj aktuálnu situáciu nám zhrnul primár Oddelenia klinickej a radiačnej onkológie MUDr. Pavel Demeter, MBA.

Celý článok


Epidemiologická situácia v Nemocnici AGEL Komárno sa zlepšuje Viaceré oddelenia opäť fungujú v štandardnom režime

18.11.2020

Nemocnica AGEL Komárno bola v uplynulých dňoch vystavená kritickej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Vzhľadom na vyšší počet COVID pozitívnych zamestnancov ako aj pacientov nemocnica prijala viaceré organizačné opatrenia. Pozitívnou správou je, že aktuálna situácia sa postupne zlepšuje, viaceré oddelenia obnovili svoju činnosť, znižujú sa aj počty zamestnancov s koronavírusom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky. Napriek množstvu pozitívnych zamestnancov je zdravotná starostlivosť zabezpečená

6.11.2020

Nemocnica AGEL Komárno prechádza aktuálne náročnou zaťažkávacou skúškou, akú za posledné roky nezažila. Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do jej činnosti, vzhľadom na vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov vedenie prijalo viacero zásadných rozhodnutí aj reorganizačných opatrení. Potešujúcou správou pre pacientov tak covid pozitívnych, ako aj všetkých ostatných v regióne je, že nemocnica funguje, poskytuje zdravotnú starostlivosť, v prevádzke sú aj ambulancie a riadne beží aj činnosť lineárneho urýchľovača pre onkologických pacientov, ktorí majú plánované ožarovanie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici otestovali počas víkendu 1900 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Komárno sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za jeden deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1900 testovaným, z nich 44 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 26 zdravotníkov podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


Malí pacienti sú v komárňanskej detskej ambulancii vítaní

29.10.2020

V Nemocnici AGEL Komárno je aj napriek nedostatku detských lekárov o najmenších pacientov postarané. Nemocnici sa podarilo tento problém vyriešiť už v lete a otvoriť okrem už zabehnutého detského oddelenia aj detskú ambulanciu. V ambulancii pracuje tím lekárov pod vedením skúsenej pediatričky MUDr. Vandy Beňovej. Dobrou správou je, že ambulancia ešte stále prijíma pacientov.

Celý článok


Nemocnica v Komárne dostala štyri nové umelé pľúcne ventilácie

26.10.2020

Nemocnica AGEL Komárno disponuje štyrmi úplne novými umelými pľúcnymi ventilátormi, ktoré použije na liečbu pacientov s ťažkým priebehom koronavírusu. Nemocnica ich dostala zapožičané od štátu v rámci pomoci v boji s pandémiou koronavírusu. Ďalších 33 lôžok nemocnica reprofilizovala pre pozitívnych pacientov s miernym priebehom ochorenia, z toho sú 2 detské lôžka. V súvislosti s aktuálnym vývojom pandémie v Komárne a okolí, nemocnica prijala aj ďalšie organizačné opatrenia. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov a zabrániť tak ďalšiemu šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Komárňanská nemocnica urgentne potrebuje krvnú skupinu 0 Rh negatív

21.10.2020

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a každý jeden dobrovoľník je najmä v týchto časoch vítaný. Nemocnica AGEL Komárno narozdiel od mnohých zdravotníckych zariadení po celom Slovensku tento rok eviduje dostatočný počet darcov, avšak momentálne urgentne potrebuje krvnú skupinu 0 Rh negatív.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno skvalitňuje svoje služby. V novej budove bude časť vyhradená aj pre Onkologické centrum

20.10.2020

Nemocnica AGEL Komárno napriek pandémii koronavírusu naďalej investuje do svojho plánovaného rozvoja. Nemocničná lekáreň, ako aj Onkologické centrum Nemocnice AGEL Komárno sa konečne dočkali dlho očakávanej zmeny. V uplynulých dňoch sa totiž zrealizovala kúpa jednej z budov v areáli nemocnice, ktorá výrazne pomôže v skvalitnení poskytovaných služieb a k zavedeniu moderných technológii, čo najvýraznejšie pocíti najmä pacient.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno získala prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

16.10.2020

Obrovský úspech dosiahla Nemocnica AGEL Komárno v uplynulých dňoch. European Stroke Organization jej udelila diamantovú plaketu ANGELS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod. Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia komárňanskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Evy Hanáčkovej, ktorý je mimoriadne úspešný v liečbe mozgových príhod

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

14.10.2020

Nemocnica AGEL Komárno, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. V stane a na mobilnom odberovom mieste pracujú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Armády SR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dočasne presťahovala Neurologické oddelenie

9.10.2020

Nemocnica AGEL Komárno od 8. októbra 2020 dočasne presťahovala Neurologické oddelenie do priestorov bývalého oddelenia v Pavilóne ,,P“. Toto zásadné a rýchle rozhodnutie vzniklo z dôvodu nárastu pozitívnych testov na COVID-19 v okrese Komárno.

Celý článok


Stratu sluchu je možné liečiť, odborníka však treba navštíviť včas

8.10.2020

Otorinolaryngologickú ambulanciu v Nemocnici AGEL Komárno navštevuje veľké množstvo nepočujúcich pacientov či pacientov s oslabeným sluchom. Starostlivosť o sluch alebo prípadné problémy netreba podľa odborníkov podceňovať, spýtali sme sa preto MUDr. Richarda Hudáka, čo stratu sluchu ovplyvňuje a ako je možné tomu zabrániť.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

6.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Komárno majú lekári k dispozícii moderný prístroj na podporu dýchania bábätiek. Nemocnica prístroj dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno operovali COVID pozitívneho pacienta

5.10.2020

Život prináša aj takéto situácie. Chirurgovia Nemocnice AGEL Komárno boli postavení pred nečakanú realitu, keď museli v nedeľu popoludní operovať muža, pozitívneho na koronavírus, ktorý utrpel zlomeninu krčka bedrového kĺbu. Operácia trvala niekoľko hodín, realizovala sa v tzv. červenej COVID zóne za prísnych epidemiologických opatrení. Pacient je po operácii v poriadku a nemocnica ukázala plnú pripravenosť na takéto situácie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici dnes oslavuje ,,svoj deň“ takmer stovka lekárov

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Komárno pracuje takmer stovka lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Lekáreň pri nemocnici v Komárne prijala nové opatrenia

29.9.2020

Nemocnica AGEL Komárno v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu opätovne prijala preventívne opatrenia, jedným z nich sú aj novinky v Lekárni pri nemocnici, ktoré sú platné od dnes, 29. septembra. Ich cieľom je ochrániť pacientov a zamestnancov lekárne a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Nemocnica v Komárne je v rámci druhej vlny koronavírusu pripravená

28.9.2020

Nemocnica AGEL Komárno v súvislosti s druhom vlnou pandémie koronavírusu opätovne prijala preventívne opatrenia a prijala potrebné kroky, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov a zabrániť tak ďalšiemu prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Pred očami pacientov sú skrytí, bez nich by však žiadna nemocnica nefungovala

25.9.2020

Pred zrakmi pacientov sú často skrytí, ale aj napriek tomu sú mimoriadne dôležitou súčasťou fungovania nielen lekární, ale aj celkovej zdravotnej starostlivosti. Práve farmaceutom je venovaný dnešný deň, 25. september, kedy si pripomíname Svetový deň lekárnikov. V sieti AGEL SK je zamestnaných 28 farmaceutov, ktorí poskytujú lekárenskú starostlivosť a bez ich práce by nebolo možné pacientom poskytnúť bezpečnú, účinnú a efektívnu farmakoterapiu. Porozprávali sme sa s jednou z nich, PharmDr. Hajnalkou Komjáthy, PhD., ktorá je vedúcou farmaceutkou v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala stovky plienok

22.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Komárno takmer 370 plienok.

Celý článok


Sestry a pôrodné asistentky z komárňanskej nemocnice sa neustále vzdelávajú a absolvovali ďalší odborný seminár

10.9.2020

Práca sestier v nemocniciach, na jednotlivých oddeleniach či v ambulanciách, je neodmysliteľnou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Sestry a pôrodné asistentky z Nemocnice AGEL Komárno sa systematicky vzdelávajú, dôkazom toho je aj ďalší odborný seminár, na ktorom sa zúčastnili 8. septembra. Seminár s názvom ,,Ošetrovateľská starostlivosť v Nemocnici AGEL Komárno a blízkom okolí“ sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


V Komárne vedie Oddelenie vnútorného lekárstva primár z Palestíny ,,Slovensko je krásna krajina, Slováci sú kamarátski“

7.9.2020

Ľudské aj lekárske cesty sú nevyspytateľné. Mestečko Qalquilia v Palestíne a Komárno delí vyše tritisíc kilometrov. Napriek tomu sa primár Oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Shadi Jadaa pred 17 rokmi vďaka štúdiu medicíny na Slovensko nielen dostal, ale sa tu aj usadil a už deväť rokov pomáha pacientom na juhu Slovenska v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno používajú niekoľko druhov ochranných rukavíc Najdôležitejší je výber správneho typu a veľkosti, ročne ich spotrebujú stovky tisíc

3.9.2020

Používanie ochranných rukavíc v zdravotníckych zariadeniach je jeden zo základných pilierov z hľadiska bezpečnosti personálu i bezpečnosti pacientov. Práve o niekoľko dní, 17. septembra sa oslavuje Svetový deň bezpečnosti pacientov (World Patient safety day). Nemocnica AGEL Komárno nie je v tomto smere výnimkou. Vedeli ste však, že sa tu používa hneď niekoľko typov rukavíc rôznych vlastností a materiálov? A minulosť a súčasnosť sa v tomto smere vôbec nedá porovnať.

Celý článok


Komárňanská nemocnica opäť potrebuje krv Darcovia môžu prísť už budúcu sobotu

13.8.2020

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj v auguste vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční v sobotu 22. augusta.

Celý článok


Nebezpečné prázdninové zábavy mladistvých sa môžu skončiť aj v nemocnici

12.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Skúsenosti s tým majú aj na Detskom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno, kde počas prázdnin takýto prípad evidujú.

Celý článok


Vynikajúci úspech Nemocnice AGEL Komárno. Radiačný fyzik Dalibor Lojko celosvetovým víťazom v príprave ožarovacích plánov

12.8.2020

Patria k svetovej špičke v radiačnej onkológii a majú to čierne na bielom. Vynikajúci úspech dosiahla Nemocnica AGEL Komárno na medzinárodnej porovnávacej súťaži v príprave ožarovacích plánov. Komárňanskú nemocnicu reprezentoval fyzik Dalibor Lojko a podarilo sa mu získať delené prvé miesto, keď získal maximálny počet 150 bodov. Nemocnica tak potvrdila, že má špičkovú kvalitu v celosvetovom meradle pri liečbe onkologických pacientov, a to tak z pohľadu technického vybavenia, ako aj svojich odborníkov.

Celý článok


Mária Szaboóvá pomáhala onkologickým pacientom v nemocnici v Komárne úctyhodných 43 rokov

6.8.2020

Bol prvý júl 1977, keď Mária Szaboová po skončení Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch nastúpila na svoju prvú pracovnú pozíciu v Nemocnici s poliklinikou v Komárne. V tej istej budove, na tom istom onkologickom lôžkovom oddelení, po uplynutí obdivuhodných 43 rokov v dnes už Nemocnici AGEL Komárno pani Mária svoje pracovné poslanie ukončila až odchodom do dôchodku. Komárňanská onkológia sa stala jej osudom, ktorým si splnia svoj detský sen.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa narodilo už 500. dieťatko

28.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno vo štvrtok 23. júla privítala na svet päťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Matteo sa narodil mamičke Veronike z Nových Zámkov krátko po obede, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má novú otorinolaryngologickú ambulanciu

27.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno otvorila začiatkom júla novú ambulanciu, ktorá sa zameriava na diagnostiku a liečbu ochorení ucha, nosa, nosovej dutiny a prínosových dutín, hltana a hrtana. Pre pacientov aj samotnú nemocnicu je táto novinka veľkým prínosom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Komárno opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa počas polroka narodilo viac ako 400 bábätiek

17.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia, dokonca v mnohých prípadoch aj zo vzdialených miest. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 437 bábätiek.

Celý článok


Našou najsilnejšou stránkou sú naši zamestnanci

13.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Komárno a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Mgr. Miroslavom Jaškom, MPH.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa začala výstavba nového urgentného príjmu

8.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno dnes slávnostne odštartovala výstavbu nového urgentného príjmu v celkovej hodnote takmer 11,2 miliónov €. Začatia výstavby sa zúčastnil predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK Michal Pišoja, predseda predstavenstva AGEL a.s. Aleš Herman. Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho desiatimi percentami sa na spolufinancovaní projektu podieľa samotná nemocnica. Cieľom projektu, ktorý by mal byť hotový v decembri 2021, je zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Detská lekárka z komárňanskej nemocnice radí, na čo v lete dávať pozor

2.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú najmä pre deti mnoho nástrah. Oksana Loshak, lekárka z novootvorenej pediatrickej ambulancie Nemocnice AGEL Komárno radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

25.6.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL SK, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 110-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú mnohí mladí lekári priamo po skončení štúdia, ich dôvody sú rôzne, avšak zhodujú sa v jednom – v komárňanskej nemocnici sú spokojní a oceňujú možnosti kariérneho rastu.

Celý článok


Rovnováhu si uvedomujeme, až keď ju strácame. Čo tieto problémy zapríčiňuje a aké sú možnosti liečby?

19.6.2020

Udržiavanie rovnováhy je komplexný dej, ktorý si zväčša neuvedomujeme. Vyžaduje si dokonalú súhru viacerých orgánových systémov, a to najmä zraku, rovnovážneho tzv. vestibulárneho aparátu, propriocepcie, čiže dotykových receptorov vo svaloch a kĺboch, spracovanie v centrálnej nervovej sústave s následným zabezpečením adekvátnej odpovede tela na zmenu polohy. Čo sa ale deje vtedy, keď rovnováhu strácame? Centrum pre poruchy rovnováhy v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, je špecializované pracovisko novovytvorenej otorinolaryngologickej a otoneurologickej ambulancie, ktoré sa týmito mimoriadne nepríjemnými problémami zaoberá a poskytuje diagnostiku a liečbu závratových stavov a iných porúch rovnováhy.

Celý článok


Vedenie Nemocnice Komárno ide príkladom, darovalo najvzácnejšiu tekutinu

18.6.2020

Výzvu na darovanie krvi zobrali zodpovedne a sami išli príkladom. Zástupcovia vedenia Nemocnice Komárno dnes ráno navštívili tamojšie Hematologicko-tranfúziologické oddelenie a nezištne doplnili rady darcov krvi. Bol medzi nimi aj riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška a námestníčka pre ošetrovateľstvo Janka Ondrišová.

Celý článok


Vedúca farmaceutka nemocničnej lekárne v Komárne: "Na stav pandémie nikto z nás nemohol byť pripravený"

12.6.2020

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, má za sebou trojmesačné hektické obdobie, ktoré nikdy doposiaľ nezažila. Pandémia koronavírusu preverila farmaceutov aj pacientov, znamenala inú formu a spôsob práce. Čo všetko toto obdobie pre nemocničnú lekáreň znamenalo, prezradila v rozhovore vedúca farmaceutka PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD.

Celý článok


Komárňanská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

11.6.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční v sobotu 13. júna.

Celý článok


Medička Marianna už štvrtý mesiac pomáha ako dobrovoľníčka v levočskej nemocnici

11.6.2020

Nič nie je lepšie ako nasadenie v praxi, a to za tých najťažších podmienok. Svoje vie o tom aj sympatická Marianna Soľanová (22) zo Spišského Hrhova, medička, ktorá už štvrtý mesiac nezištne pomáha vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči. Študentka 4. ročníka všeobecného lekárstva na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach má zdravotníctvo tak povediac v krvi.

Celý článok


Rehabilitácia v Nemocnici Komárno funguje takmer naplno, opatrenia ale naďalej platia

10.6.2020

Fyziatricko-rehabilitačná ambulancia v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala po uvoľnení epidemiologickej situácie zatiaľ znížený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica v Komárne povolila návštevy pacientov

9.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, uvoľnila obmedzenia zákazu návštev. Od piatka 5. júna pacientov komárňanskej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých opatrení nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Komárno spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

28.5.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo recepcie 035 7909 333, kde si samoplatca dohodne termín odberu a zaplatí za vyšetrenie 19 EUR priamo na recepcii nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Komárno postupne uvoľňuje opatrenia a minimalizuje covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Komárno, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa minimalizujú, väčšiu časť z nich môžu opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V Nemocnici Komárno už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

14.5.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, má pre verejnosť výbornú správu, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


V Nemocnici Komárno začali opätovne realizovať plánované operácie

12.5.2020

Nemocnica Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, začala od 6. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Komárno majú nové monitory dychu

29.4.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení gynekológie a pôrodníctva päť nových monitorov dychu, ktoré dostali od Nadácie Križovatka. Tie pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


Nemocnica Komárno s.r.o. začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Nemocnica Komárno, s.r.o., člen skupiny AGEL, začala od stredy, 22. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Nemocnica Komárno dostala sponzorský dar od Občianskeho združenia KUKKONIA

22.4.2020

Dňa 20.4.2020 Nemocnica Komárno s.r.o. dostala od Občianskeho združenia KUKKONIA so sídlom v Dunajskej Strede veľký sponzorský dar, kde boli doručené dezinfekčné prostriedky , chirurgické masky, respirátory, ochranné okuliare, ochranný odev, gumené rukavice, ochranné čiapky, ochranné štíty, ochranné návleky na obuv.

Celý článok


V Nemocnici Komárno otvorili detskú ambulanciu

22.4.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, bude, aj napriek všeobecnému nedostatku pediatrov, o detských pacientov postarané. Nemocnici sa podarilo tento problém vyriešiť a otvoriť okrem už zabehnutého detského oddelenia aj detskú ambulanciu. Vedie ju skúsená pediatrička MUDr. Vanda Beňová. Potešiteľné je, že ambulancia prijíma aj nových malých pacientov a ako jedna z mála nemá enormne dlhé časy na vyšetrenie.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu zvýšiť bezpečnosť krvi od darcov jej ožarovaním

17.4.2020

Vedeli ste, že aj darovaná krv sa pred jej podaním pacientovi, ktorý ju potrebuje, môže ožarovať? Aj keď ide o niečo, čo sa robí už desiatky rokov, v aktuálnej situácii, v súvislosti s koronavírusovou infekciou, pribudla nová indikácia. Deje sa tak v čase, kedy vzhľadom na pandémiu a napriek výzvam hematologicko-transfúziologických oddelení, poklesol počet darcov a darovaná krv musí byť navyše 14 dní v karanténe. Existuje však spôsob, ako darovanú krv urobiť bezpečnejšou a včas ju podať pacientovi, ktorý ju potrebuje.

Celý článok


V Nemocnici Komárno je zriadené odberné miesto na diagnostiku koronavírusu COVID-19

15.4.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ), zriadila od dnes, 14. apríla, odberné miesto za účelom vykonávania odberov biologického materiálu na laboratórnu diagnostiku ochorenia COVID-19 vo frekvencii 1-2 krát týždenne u pacientov s ľahším priebehom ochorenia. K zriadeniu odberného miesta Nemocnica pristúpila z dôvodu, že v súčasnej dobe sa apeluje na zvýšené vykonávanie odberov v súvislosti s ochorením COVID-19 a touto cestou sa zabezpečia pre obyvateľov okresu Komárno možnosti odberu.

Celý článok


Zostaňte v pokoji, správajte sa zodpovedne

9.4.2020

Zvýšený dopyt po liekoch, nedostatok antipyretík, vitamínov, ochranných rúšok, dezinfekčných prostriedkov. Rozprávali sme sa farmaceutmi v lekárni komárňanskej nemocnice Mgr. Dianou Tárnokovou a Mgr. Annou Vicenovou o tom, ako ony a ich kolegovia prežívajú situáciu spôsobenú koronavírusom a ako sa snažia s ňou vyrovnať.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne realizuje liečbu onkologických pacientov aj počas epidémie koronavírusu

26.3.2020

Náročná liečba onkologických pacientov spĺňa kritériá neodkladnej zdravotnej starostlivosti a musí pokračovať aj v čase epidémie koronavírusu. Onkologické centrum v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, prijalo v tejto súvislosti mimoriadne opatrenia. Pozitívnou správou pre pacientov je, že bez problémov funguje ďalej, s cieľom odliečiť čo najviac pacientov podľa aktuálnej klinickej potreby, so zameraním na ich maximálnu bezpečnosť, ako aj bezpečnosť zamestnancov Oddelenia klinickej a radiačnej onkológie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici platia prísne opatrenia Ich súčasťou je aj triáž

25.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 už aj miestom prvého kontaktu, takzvanou triážou. Stan, ktorý tento týždeň pri vstupe do nemocnice postavili, má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál.

Celý článok


Ako ovplyvňuje šíriaci sa koronavírus COVID-19 darovanie krvi V Nemocnici Komárno stále potrebujú najvzácnejšiu tekutinu

20.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, aj naďalej potrebuje najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darovať krv je možné aj v tomto období, darcovia krvi sú vítaní, pretože neodkladné a život zachraňujúce operácie sa realizujú každý deň. Aj pre darovanie krvi však platia prísnejšie opatrenia a musia ich dodržiavať všetky transfuziologické oddelenia.

Celý článok


Nemocnica v Komárne sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

16.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu korona vírusu COVID-19.

Celý článok


Vyliečené pacientky obdarovali komárňanských onkologických pacientov

2.3.2020

Sami to prežili, dnes pomáhajú ľuďom s rovnako diagnózou. Dve mladé ženy a matky, dve susedy Ivana Debrecéniová a Jana Rozenberg si v mladom veku a úplne nečakane vypočuli zdrvujúcu onkologickú diagnózu. Nevzdali sa však, boj s rakovinou vyhrali a dnes nezištne pomáhajú rovnako postihnutým pacientom. V pondelok navštívili Nemocnicu Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, ambulanciu radiačnej onkológie, klinickej onkológie a Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie a stretli sa aj s pacientami, ktorí práve absolvovali ožarovanie. Ivana a Jana tiež založili občianske združenie Prežila som TO, kde hlavnou témou je práve rakovina.

Celý článok


V Nemocnici Komárno sa v magický dátum narodilo sedem bábätiek

24.2.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, sa počas uplynulých dní narodilo až sedem bábätiek, ktoré budú mať v dátume narodenia magické číslo. Päť malých detičiek sa vypýtalo na svet 20.2.2020, ďalšie dve novorodeniatka potešili svojich rodičov dátumom narodenia 22.2.2020. Všetky detičky sú zdravé a v poriadku a do života vstúpili so samými nulami a dvojkami. Aj tu sa prejavilo, že majú prevahu chlapci, ktorí boli až šiesti oproti jedinému dievčatku. Vo väčšine prípadov išlo o prvé dieťatko v rodine.

Celý článok


Zdravotné sestry v Nemocnici Komárno sa systematicky vzdelávajú

17.2.2020

Ošetrovateľstvo je neodmysliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Zdravotné sestry z Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, nie sú v tomto smere výnimkou, preto sa neustále vzdelávajú a zaujímajú o novinky v odbore. Nemocnica Komárno zorganizovala uplynulý týždeň seminár s názvom ,,Špecifiká ošetrovateľskej starostlivosti v nemocnici Komárno“, a to v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov.

Celý článok


Háčkované chobotničky spríjemňujú prvé dni života novonarodených bábätiek

29.1.2020

Novonarodené bábätká v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, majú originálneho spoločníka. Sú ním malé a roztomilé háčkované chobotničky. Za skvelým nápadom stoja dve dievčatá z Komárna. Farebné chobotničky ako originálny darček si pochvaľujú aj mamičky.

Celý článok


V Komárne použili pri operácii konečníka ako prví na Slovensku najnovší prístroj

27.1.2020

Nemocnica Komárno s.r.o. člen skupiny AGEL, si na svoje konto pripísala ďalšie prvenstvo. Vo štvrtok, 23. januára na tamojšom chirurgickom oddelení použili pri onkologickej operácii najmodernejší typ cirkulárneho staplera ECHELON CIRCULAR POWERED STAPLER. Nemocnica Komárno bola jedna z dvoch prvých na Slovensku, ktoré v rovnaký deň vykonali tento druh operácie.

Celý článok


V Nemocnici Komárno vybudujú úplne nový urgentný príjem

16.1.2020

Nemocnicu Komárno, člena skupiny AGEL, čaká nový rozvojový projekt. Rok 2020 bude dôležitý v realizácii ďalšej etapy jej modernizácie. Nemocnica bola úspešná v žiadosti o nenávratný príspevok z eurofondov na výstavbu nového urgentného príjmu v celkovej hodnote 11.187.000 EUR. Z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z prioritnej osi 2. „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“ získala celkovo 9 240 652,54 EUR, z toho desiatimi percentami sa na spolufinancovaní projektu podieľa samotná nemocnica. Zvyšné investičné náklady financuje Nemocnica Komárno za aktívnej pomoci akcionára, a to skupiny AGEL. Cieľom projektu je zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne je pripravené nahradiť výpadok lineárnych urýchľovačov na západnom Slovensku

16.12.2019

Komplexné onkologické centrum Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, je pripravené vyjsť v ústrety pacientom zo západného Slovenska a Bratislavy, kde je kvôli zavádzaniu nových lineárnych urýchľovačov do medicínskej praxe dočasne pozastavená činnosť existujúcich zariadení. V rámci onkologických diagnóz je totiž dôležité, aby uvedený výpadok mal čo najmenší dopad na pacienta a zbytočne sa nepredlžovali čakacie doby na radiačnú terapiu.

Celý článok


Mikuláš prekvapil a hlavne potešil aj deti, ktoré tento sviatok trávili na detskom oddelení Nemocnice Komárno

6.12.2019

Mikuláš v Nemocnici Komárno

Celý článok


Takmer 600 odborníkov rokovalo v Komárne na tému onkológia

21.11.2019

Komárno sa na jeden deň stalo centrom slovenskej onkológie. Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zorganizovala 1. Komárňanskú onkologickú konferenciu v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskou lekárskou komorou, Sekciou nemocničných lekárnikov Slovenskej lekárnickej komory.

Celý článok


Nemocnica v Komárne si pripísala prvenstvo v zdokonalenej laparoskopickej operácii

17.10.2019

Inovatívnu techniku na operáciu pruhov v brušnej stene, ktorá sa zatiaľ na Slovensku nepoužila, úspešne previedli chirurgovia z Nemocnice Komárno, člena skupiny AGEL SK v prvý októbrový deň. Zdokonalená laparoskopická technika má zásadný prínos pre pacienta, a to v znížení bolestivosti po operačním zákroku a vo veľmi rýchlom návrate do bežného života. Naopak, pre operatéra je technicky náročnejšia než obvyklá laparoskopická operácia. Prví dvaja úspešne operovaní pacienti sú už doma a majú sa dobre. Komárňanská nemocnica dlhodobo podporuje rozvíjanie operačných oborov, výsledkom čoho bola aj táto operácia.

Celý článok


Futbalisti AS Trenčín darovali krv pre pacientov Komplexného onkologického centra

9.9.2019

Komplexné onkologické centrum, člen skupiny AGEL, podporili futbalisti prvoligového AS Trenčín. Účasťou na mobilnom odbere pomôžu aj s ostatými darcami 62 pacientom, ktorým dokážu zachrániť životy, respektíve zlepšiť kvalitu zdravia.

Celý článok


Komárňanská nemocnica upozorňuje na detské úrazy počas leta

16.8.2019

Lekári v Nemocnici Komárno, člen skupiny AGEL, zaznamenávajú nárast detských úrazov v letnom období. Deje sa tak preto, že deti v lete trávia viac času bez dozoru, čoho výsledkom sú častejšie zranenia. Preto je veľmi dôležitá prevencia a aktívne apelovanie na rodičov s upozorneniami, že stačí len chvíľa nepozornosti a niektoré prípady môžu skončiť tragicky.

Celý článok


Nemocnica Komárno získala ocenenie za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou

31.7.2019

Neurologické oddelenie v Nemocnici Komárno, člen skupiny AGEL, obhájilo štatút jedného z najlepších pracovísk na Slovensku z pohľadu starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

Celý článok


Vedúce sestry si prevzali certifikáty za absolvovanie kurzu zameraného na komunikáciu

17.7.2019

Počas mesiaca máj absolvovali vedúce sestry z komárňanskej nemocnice vzdelávacie aktivity, ktoré sa dotýkali oblasti komunikačných štandardov v súvislosti s ošetrovateľskou starostlivosťou v praxi. Po niekoľko mesačnom zavádzaní získaných poznatkov do praxe a overovaní výsledkov si vedúce sestry slávnostne prevzali certifikáty.

Celý článok


Pre komárňanskú nemocnicu sú letné odbery krvi mimoriadne dôležité

10.7.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, pozýva dobrovoľných darcov na letné odbery krvi, ktoré sa konajú každý týždeň, a to v pondelok a piatok od 7.00 do 11.00 hodiny na oddelení hematológie a transfuziológie. Potreba krvi je v lete takmer rovnaká ako počas iného obdobia v roku. Plánovaných operačných výkonov je síce menej, no v období školských prázdnin je viac úrazov, ktoré si mnohokrát vyžadujú akútne podanie krvnej transfúzie.

Celý článok


Deň otvorených dverí

14.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, usporiadala 14. júna 2019 Deň otvorených dverí (DOD). Podujatie trvalo od 9:00 do 13:00 hodiny, účasť návštevníkov prevažne z miestnych základných škôl presiahla 350 hostí.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila endokrinologickú ambulanciu

7.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, začne od 7. júna 2019 zabezpečovať zdravotnú starostlivosť v endokrinologickej ambulancii. Nová ambulancia bude úzko spolupracovať s ostatnými ambulanciami a oddeleniami v pavilóne internistických disciplín, má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami a pacientov prijíma nateraz každý piatok v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod..

Celý článok


Nemocnica Komárno zrekonštruovala pavilón internistických disciplín

5.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, obnovila celý pavilón internistických disciplín, investícia do modernizácie si vyžiadala celkovo takmer 5,2 milióna eur, z toho 662-tisíc eur bolo použitých na nákup mobiliáru a prístrojovej techniky. Obsiahla rekonštrukcia trojposchodovej budovy bola spolufinancovaná sumou 875-tisíc eur zo strany Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala s prípravou očných kvapiek

15.5.2019

Farmaceuti Nemocnice Komárno spustili prípravu očných kvapiek, nakoľko sú niektoré dlhodobo na Slovensku nedostupné. Očné kvapky sú pripravované pre každého pacienta osobitne ako individuálne pripravované lieky.

Celý článok


Žiaci narcismi potešili pacientov v Nemocnici Komárno

15.4.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL privítala dobrovoľníkov zo Základnej školy na ulici Pohraničnej v Komárne, ktorí zavítali na Onkologické oddelenie k pacientom, ktorí bojujú so zákernou chorobou. Mnohí z nich sa ocitli v najťažšom období svojho života.

Celý článok


Nemocnica Komárno prevzala desať monitorov dychu od darcu, ktorý podporuje slovenské nemocnice

11.4.2019

Nemocnica Komárno prevzala od Nadácie Križovatka do užívania monitory dychu. Vďaka tomuto daru má v súčasnosti každý novorodenec na Novorodeneckom oddelení k dispozícii tento prístroj, ktorý zamestnancom signalizuje poruchy dýchania, ktoré by mohli ohroziť život novorodencov.

Celý článok


Nemocnica Komárno vzdeláva študentov farmácie

1.4.2019

Vzdelávanie študentov farmácie v Nemocnici Komárno má už dlhú tradíciu v rámci ich pregraduálneho štúdia. V Komárne sa vzdelávajú nielen študenti Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj študenti z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, dokonca študenti Farmaceutickej fakulty Karlovej Univerzity v Hradci Králové.

Celý článok


Kvapka krvi potečie medzi komárňanskými stredoškolákmi až do 21. marca 2019

6.3.2019

Nemocnica Komárno sa už tradične aj tento rok zapojila do kampane Slovenského červeného kríža - Valentínska kvapka krvi. Zdravotníci nemocnice vyzvali študentov všetkých stredných škôl v meste a okolí, aby sa do kampane, ktorá tento rok potrvá do 21. marca 2019, zapojili a podelili sa o to najvzácnejšie, čo im koluje v žilách.

Celý článok


AGEL ukončil prvú etapu realizácie Komplexného onkologického centra

10.12.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, otvoril 10. decembra 2018 Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc ľudí zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. Realizácia prvej etapy vybudovania oddelenia klinickej a radiačnej onkológie si vyžiadala investície vo výške takmer 4 milióny eur.

Celý článok


Každú novorodeneckú postieľku v komárňanskej nemocnici stráži monitor dychu

5.12.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, participuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka desiatim novým monitorom v celkovej hodnote 990 eur budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporila onkologicky choré deti

30.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, sa pripojila k pomoci pre malých onkologických pacientov a prostredníctvom projektu Hviezdy deťom im darovala 2-tisíc eur.

Celý článok


Študentskú kvapku krvi darovalo v Komárne 78 mladých dobrovoľníkov

22.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, získala za posledný mesiac počas aktivít zameraných na mladých ľudí 35 litrov krvi.

Celý článok


V Nemocnici Komárno otvorili reumatologickú ambulanciu

7.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zvýšila dostupnosť zdravotnej starostlivosti a v novembri opätovne otvorila reumatologickú ambulanciu. Tá bude slúžiť pacientom s ochoreniami pohybového aparátu, liečiť sa v nej budú zápalové a systémové reumatické ochorenia, degeneratívne ochorenia a osteoporóza.

Celý článok


Nemocnica Komárno si polepšila v hodnotení INEKO

15.10.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z nemocníc, ktorá si výrazne polepšila v hodnotení. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Komárno dostala z dvadsiateho miesta na trinástu pozíciu. Zdravotnícke zariadenie pozitívne obstálo v hodnotení vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti.

Celý článok


Nemocnica Komárno získala na medzinárodnom sympóziu cenu verejnosti

10.10.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zabodovala vo verejnom hlasovaní, keď prestavila nový posterový projekt zameraný na farmáciu. Úspech je výsledkom dlhodobej stratégie komárňanskej nemocnice posilniť oblasť nemocničného lekárnictva v nadregionálnom rozmere.

Celý článok


Svetový deň lekárnikov v Nemocnici Komárno

25.9.2018

Medzinárodná farmaceutická federácia (FIP) ustanovila 25. september za Svetový deň lekárnikov. Jeho tohtoročným mottom je „Lekárnici: Vaši experti na lieky.“ V komárňanskej nemocnici si tento deň pripomínajú s ambasádorkou Európskej asociácie nemocničných lekárnikov PharmDr. Hajnalkou Komjáthy, PhD..

Celý článok


Komplexné onkologické centrum patrí medzi TOP inovácie v zdravotníctve

24.9.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, získala ocenenie za projekt Komplexného onkologického centra v Nemocnici Komárno v celoslovenskej ankete TOP inovácie v zdravotníctve 2018.

Celý článok


Nemocnica Komárno pozýva na septembrový odber krvi

7.9.2018

Po letnom období, kedy je krvi málo, prichádza komárňanská nemocnica s ďalším sobotňajším odberom. Ten sa uskutoční v sobotu 22. septembra v priestoroch hematologicko-transfúzneho oddelenia v Nemocnici Komárno. Darcovia môžu prísť medzi 8:00 hod. a 12:00 hod..

Celý článok


Bábätkám v komárňanskej nemocnici pomáhajú chobotničky

26.7.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, získala háčkované chobotničky od dobrovoľníkov pre bábätká na novorodeneckom oddelení. Nápad pochádza z Dánska, kde zaznamenali, že chobotničky pomohli deťom mať pravidelnejší srdečný tep, lepšie dýchali a mali vyššiu hladinu kyslíka v krvi.

Celý článok


Nemocnica Komárno otvorila izby hotelového typu pre deti

3.7.2018

Nemocnica Komárno zmodernizovala izby na pediatrickom oddelení. Výška investície do rekonštrukcie predstavuje viac ako 30-tisíc eur. Podporiť správnu vec prišiel do Komárna Attila Szabó. Jeden z najúspešnejších pretekárov v histórii slovenskej i česko-slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

Celý článok


Nemocnica Komárno privítala počas DOD takmer 300 návštevníkov

27.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v stredu 27. júna 2018 pripravila Deň otvorených dverí (DOD). Predpoludnie venované prevencii a zdravotníckej osvete prišlo podporiť bezmála 300 návštevníkov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici môžete darovať krv aj v sobotu

13.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch hematologicko-transfúzneho oddelenia od 7:30 do 11:00 hodiny. Mimoriadny odber je tentokrát naplánovaný na 16. júna 2018.

Celý článok


Nemocnica Komárno podporí Divadelnú kvapku krvi

8.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi pozýva 12. júna všetkých dobrovoľníkov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


Farmaceuti upozorňujú na lieky súvisiace so zrážanlivosťou

30.5.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, spoluorganizovala medzinárodnú konferenciu klinickej farmácie. Podujatie zvýraznilo potreby farmaceutov priamo v regióne, do pozornosti sa dostali i problémy týkajúce každodennej praxe.

Celý článok


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje v komárňanskej nemocnici Komplexné onkologické centrum. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska.

Celý článok


Farmaceutka Hajnalka Komjáthy získala ocenenie Zdravotník roka 2017

24.4.2018

PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD., ktorá pracuje ako vedúca farmaceutka v komárňanskej nemocnici, manažérsky riadenou skupinou AGEL, si prevzala významné ocenenie z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu.

Celý článok


V Komárne sa stretnú významní odborníci z oblasti klinickej farmácie

20.4.2018

Komárňanská nemocnica, manažérsky riadená skupinou AGEL, spoluorganizuje VII. Jarnú konferenciu klinickej farmácie. Podujatie sa uskutoční 25. mája na akademickej pôde Univerzity Jánosa Selyeho v Komárne

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila nanovo vybudované rádiodiagnostické pracovisko

21.3.2018

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, zrekonštruovala rádiodiagnostické pracovisko za takmer 150 000 eur. Investícia do zakúpenia nového RTG skiagrafického prístroja predstavuje viac ako 117-tisíc eur.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci pripravujú sobotňajší odber krvi

13.3.2018

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch nemocničného oddelenia od 7:30 hod. do 11:00 hod.. Mimoriadny odber krvi je naplánovaný na 17. marca 2018

Celý článok


Mimoriadny odber krvi v sobotu 17.marca

7.3.2018

Všeobecná nemocnica Komárno Vás pozýva na MIMORIADNY ODBER KRVI, ktorý sa uskutoční dňa 17.3.2018 (sobota) od 7:30 hod. do 11:00 hod. na transfúznej stanici, 2. poschodie budovy oddelenia Hematológie a transfúziológie krvi Srdečne Vás očakávame!

Celý článok


Lekárnici v komárňanskej nemocnici zabezpečia merania hladiny cukru a cholesterolu

1.3.2018

Lekáreň pri nemocnici získala finančný príspevok z grantového programu DôveraPomáha diabetikom, ktorý vyhlásila zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Cieľom projektu je zabezpečenie primárneho skríningu pre-diabetického a diabetického stavu u našich pacientov i klientov. V praxi to znamená, že sa budú vykonávať skríningové vyšetrenia biochemických parametrov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporí Valentínsku kvapku krvi

9.2.2018

Oddelenie hematológie a transfuziológie vo Všeobecnej nemocnici Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva všetkých dobrovoľníkov na mimoriadny odber krvi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica investovala do modernizácie viac ako 420 000 eur

26.1.2018

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, neprestajne skvalitňuje zdravotnú starostlivosť. Nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny za viac ako 420 000 eur.

Celý článok


Neonatológia v komárňanskej nemocnici dostala nové monitory dychu

13.10.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, 12. októbra dostala päť nových monitorov dychu pre novorodencov od Nadácie Križovatka. Nemocnica spolupracuje s nadáciou už viac ako deväť rokov. Veľkú pomoc pre rodičov novorodencov predstavuje možnosť výpožičky monitoru dychu priamo v nemocnici.

Celý článok


Vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice je amdasádorkou EAHP pre Slovensko

29.9.2017

PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD., ktorá pôsobí ako vedúci farmaceut Všeobecnej nemocnice Komárno, riadenej neziskovou organizáciou FORLIFE pod manažérskym vedením spoločnosti AGEL. Zároveň zastáva aj mimoriadne dôležitú funkciu ambasádorky pre Slovenskú republiku v projekte Európske vyhlásenia nemocničného lekárenstva – European Statements of Hospital Pharmacy.

Celý článok


V Komárne sa začala jedna z najväčších vzdelávacích udalostí zdravotníkov na Slovensku

21.9.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, privítala 21. septembra 2017 na jednej z najvýznamnejších vzdelávacích udalostí na Slovensku viac ako 700 profesionálov z oblasti zdravotníctva. Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou je zameraná na tému „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zvyšuje kvalitu služieb zakúpením dvoch nových ultrasonografov

20.9.2017

Dve pracoviská komárňanskej nemocnice získali nové ultrasonografické prístroje, ktoré zvýšia rýchlosť a kvalitu poskytovanej zdravotníckej starostlivosti. Oddelenie rádiodiagnostiky spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK začali v týchto dňoch pracovať s dvomi modernými ultrasonografickými zariadeniami v hodnote presahujúcej 65 tisíc eur.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice je jedným z dvoch špecializovaných pracovísk na Slovensku

5.9.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice je dva roky po otvorení jedným z dvoch vysoko špecializovaných zariadení poskytujúcich kompletnú diagnostiku závratových problémov s adekvátnym vybavením v rámci celej Slovenskej republiky. Centrum pre poruchy rovnováhy vedené MUDr. Ivetou Csekesovou je súčasťou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK.

Celý článok


Komárňanská nemocnica obnovila rekonštrukčné práce na pavilóne internistických disciplín

25.8.2017

Vo Všeobecnej nemocnici Komárno spravovanej neziskovou organizáciou FORLIFE, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL sa v piatok 25. augusta 2017 konala previerka obnovy rekonštrukcie pavilónu internistických disciplín.

Celý článok


AGEL predstavil nové zámery v troch nemocniciach

8.8.2017

V utorok 8. augusta v priestoroch komárňanskej nemocnice boli prezentované investičné zámery skupiny AGEL vo Všeobecnej nemocnici Komárno, v Nemocnici s poliklinikou v Leviciach a Nemocnici Zlaté Moravce.

Celý článok


Komárňanská pôrodnica je najlepšou v kraji a treťou najlepšou na Slovensku

28.7.2017

Pôrodnica Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL, bola mamičkami opätovne v projekte Sprievodca pôrodnicami ohodnotená ako najlepšia pôrodnica v Nitrianskom kraji. V rámci Slovenska ju mamičky ohodnotili ako tretiu najlepšiu.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa zvyšuje počet novorodencov

18.7.2017

Celkom 474 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 29 bábätiek viac, ako v prvom polroku minulého roka.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporuje zamestnancov, aby jazdili do práce na bicykli

10.7.2017

Zamestnanci a vedenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, chcú pomôcť k zmene v oblasti parkovania. Prvým krokom bolo, že sa zdravotnícki zamestnanci zapojili do celoslovenského projektu s názvom Do práce na bicykli. Spolu prejazdili 425 kilometrov a ušetrili 105 kilogramov oxidu uhličitého. Okrem tejto aktivity chce nemocnica podporiť viac zamestnancov, ktorí prídu do práce na bicykli.

Celý článok


Komárňanská nemocnica získala ocenenie za poskytovanie starostlivosti o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

28.6.2017

Neurologickému oddeleniu Všeobecnej nemocnice Komárno prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL bolo udelené významné ocenenie za poskytovanie medicínskej starostlivosti o pacientov. Európska organizácia pre cievne mozgové príhody (European Stroke Organization – ESO) udelila komárňanskej nemocnici štatút Diamantového centra pre liečbu cievnych mozgových príhod.

Celý článok


Oddelenie radiačnej onkológie komárňanskej nemocnice dostalo nový kobaltový žiarič

23.6.2017

Oddelenie radiačnej onkológie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL začalo pracovať s novým kobaltovým žiaričom v hodnote viac ako stopäťdesiat tisíc eur.

Celý článok


Divadelnej kvapky krvi sa v Komárne zúčastnilo 27 darcov krvi

14.6.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL v spolupráci so Slovenským červeným krížom a spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s. dnes pri príležitosti Svetového dňa divadla zorganizovalo v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne akciu s názvom „Divadelná kvapka krvi“.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pozýva na Divadelnú kvapku krvi

8.6.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, v spolupráci so Slovenským červeným krížom a spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s. pozývajú pri príležitosti Svetového dňa divadla 14. júna všetkých darcov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE sa tešilo obrovskému úspechu medzi odborníkmi z celého Slovenska

5.6.2017

Odborné lekárske sympózium zamerané na diagnostiku a liečbu závratových stavov s názvom VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE, ktoré zorganizovalo Centrum pre poruchy rovnováhy Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL v piatok 02. júna privítalo v aule Univerzity J. Selyeho v Komárne cez 120 odborníkov na problematiku ORL, neurológie a všeobecného lekárstva.

Celý článok


Primár chirurgického oddelenia komárňanskej nemocnice získal ocenenie zdravotník roka

22.5.2017

Primár chirurgického oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK MUDr. Gustáv Škodáček získal ocenenie Zdravotník roka 2016 v kategórii lekár.

Celý článok


Komárňanská nemocnica si uctila prácu sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier

19.5.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Komárne, si včera, 18. mája 2017, na počesť Medzinárodného dňa sestier, ktorý sa konal 12. mája, uctila povolanie sestier a pôrodných asistentiek z celého komárňanského okresu. Na tomto podujatí, ktoré sa konalo o 13:00 hodine, v Dome Matice Slovenskej v Komárne sa zúčastnilo 200 sestier a pôrodných asistentiek nielen z komárňanskej nemocnice ale aj z okresných ambulancií a iných súkromných zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získali dve zdravotnícke pracovníčky komárňanskej nemocnice

15.5.2017

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v piatok podvečer, 12. mája 2017, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Pôrodná asistentka/ v praxi pani Alžbete Húsovej a Sestra/v praxi pani Melinde Rancsó zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Pani Húsová rozjasňuje miestnosti komárňanskej nemocnice už 39 rokov a je obľúbená ako u pacientiek, tak medzi kolegyňami. Pani Rancsó sa stará o pacientov jednotky intenzívnej starostlivosti vnútorného lekárstva v nemocnici už 19 rokov a aktívne sa podieľa na skvalitňovaní života diabetikov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa operujú slabinové pruhy najmodernejšou technikou

5.5.2017

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti tzv. „jednodňová chirurgia“ Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK začala v týchto dňoch vykonávať laparoskopické operácie slabinových pruhov najmodernejšou metódou.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zjednodušila objednávanie na mamografické vyšetrenia

26.4.2017

Oddelenie rádiodiagnostiky Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK, v týchto dňoch pripravila pre svojich pacientov novú možnosť elektronického objednávania na mamografické vyšetrenie.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno pokračuje vo vzdelávaní personálu

21.4.2017

Komárňanská nemocnica, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa v tomto roku zapojila do vzdelávacieho projektu spoločnosti Schülke s názvom Akadémia hojenia rán, v rámci ktorého sa 25 sestier malo možnosť odborne vzdelávať.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice pripravuje jedinečné odborné sympózium v oblasti otorinolaryngológie a neurológie

19.4.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL dňa 02. júna 2017 pripravuje pod názvom VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE odborné lekárske sympózium zamerané na diagnostiku a liečbu závratových stavov určené lekárom ORL, neurológom a všeobecným lekárom.

Celý článok


Spoločnosť COM-KLIMA opäť obdarovala detské oddelenie komárňanskej nemocnice

10.4.2017

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, opäť dostala veľkorysý finančný dar od spoločnosti COM-KLIMA. Vedenie nemocnice spolu s pracovníkmi detského oddelenia rozhodli, že finančný dar v sume 1.245 EUR investuje na výmenu dverí a okna na oddelení.

Celý článok


Komárňanský mestský úrad obdaroval Všeobecnú nemocnicu Komárno

5.4.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dostala finančný dar od Mestského úradu Komárno vo výške 950 EUR. Tento dar nemocnica využila na nákup zdravotníckych pomôcok pre oddelenie vnútorného lekárstva.

Celý článok


Dnes skončila Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici

17.3.2017

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola dnes, 17. marca 2017 ukončená. Na oddelení hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice sa v tomto roku prišlo o svoju krv spolu 202 darcov, z ktorých bolo 36 prvodarcov, 62 žiakov a 6 párov.

Celý článok


Komárňanskej nemocnici záleží na názore pacientov

15.3.2017

Vo Všeobecnej nemocnici Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL sa začalo s aktívnym prieskumom názorov pacientov. Od dnešného dňa, 15. marca 2017, môžu pacienti vyjadriť svoj názor na poskytnutú zdravotnú starostlivosť počas hospitalizácie alebo na ambulantnú starostlivosť formou detailných dotazníkov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi nabáda ľudí spojených láskou k darcovstvu krvi

10.2.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, sa aj v tomto roku aktívne zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Zaľúbenci ako aj široká verejnosť budú môcť v rámci tohtoročnej kampane s heslom „Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať?“, darovať najvzácnejšiu tekutinu od 13. februára do 17. marca 2017. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne si aj v tomto roku v rámci tejto kampane vyhradilo pondelky a piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, no v prípade záujmu väčších organizovaných skupiny je možné dohodnúť aj iný termín spoločného darovania krvi.

Celý článok


Vaše 2% z daní pomôžu všetkým pacientom komárňanskej nemocnice

1.2.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj v tomto roku vyhlasuje akciu, v rámci ktorej môžete venovať vaše 2% zo zaplatených daní nemocnici, ktoré pomôžu všetkým pacientom nemocnice.

Celý článok


Chirurgické oddelenie komárňanskej nemocnice dostalo desať nových polohovacích lôžok

30.1.2017

Chirurgické oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, umiestnilo 10 nových, moderných, plne vybavených polohovacích lôžok pre svojich pacientov, ktoré zaobstaralo vďaka podpore, ktorá sa často vyskytne aj zo strany súkromných spoločností.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa opäť zvýšil počet novorodencov

24.1.2017

Zdravotníci gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, priviedli v minulom roku na svet celkom 983 detí, z toho 500 dievčatiek a 483 chlapčekov, čím počet pôrodov oproti roku 2015 vzrástol o 90 bábätiek. Medzi novorodencami bolo aj 13 dvojičiek.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice testuje unikátne zariadenie

11.1.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK, testuje najnovší prístroj na vyšetrovanie rovnováhy u pacientov so závratmi - tzv. Video Head Impulse Test, ktorý má zjednodušiť a zefektívniť vyšetrovanie porúch rovnováhy.

Celý článok


Občianske združenie a športový klub opäť obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice

23.12.2016

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, dnes prevzalo dary venované občianskym združením Lepšie zdravie a športovým klubom Black CrossGym Komárno. Členovia o.z. a Black CrossGym priniesli na oddelenie hračky a peňažný dar v sume 1000 EUR.

Celý článok


Sestra komárňanskej nemocnice získala ocenenie Slovenskej lekárskej spoločnosti

19.12.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, sa môže pochváliť ďalšou ocenenou osobnosťou z radov svojich zamestnancov. Je ňou diplomovaná sestra Melinda Rancsó z jednotky intenzívnej starostlivosti vnútorného lekárstva Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá získala ocenenie Strieborný odznak Slovenskej lekárskej spoločnosti za dlhodobú prácu vo výbore sekcie diabetologických sestier, za prednáškovú činnosť a edukáciu pacientov. Strieborný odznak jej bol odovzdaný v Trenčíne na slávnostnom seminári pri príležitosti 20. výročia založenia sekcie diabetologických sestier.

Celý článok


Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice

8.12.2016

Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ dnes, 8. decembra 2016, obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Darcovia priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty, sladkosti a ovocie pre malých pacientov nemocnice.

Celý článok


Mikuláš dnes nezabudol ani na deti v komárňanskej nemocnici

6.12.2016

Mikulášska návšteva dnes, 6. decembra 2016, nezabudla ani tých najmenších pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikuláš dnes prekvapil všetkých hospitalizovaných detských pacientov nemocnice a rozdával balíčky plné dobrôt ale aj zdravých drobností.

Celý článok


Mikulášski motorkári opäť obdarovali deti v komárňanskej nemocnici

3.12.2016

Detskí pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL privítali aj tento rok s veľkou radosťou členov motorkárskeho klubu Children of Heaven, ktorí ich prišli prekvapiť prezlečení za Mikulášov. Dnes, 3. decembra 2016, prišli Mikuláši netradične na motorkách, aby mohli rozdávať radosť a balíčky detským pacientom nemocnice.

Celý článok


V Komárne sa stretli stovky odborníkov na najväčšej vzdelávacej udalosti pre zdravotníkov na Slovensku

29.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL privítala dnes 29. septembra 2016 na jednej z najvýznamnejších vzdelávacích udalostí na Slovensku viac ako 800 profesionálov z oblasti zdravotníctva. Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou bola zameraná na tému „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“.

Celý článok


Jedna z najdôležitejších vzdelávacích podujatí pre zdravotníkov na Slovensku privíta špičkové osobnosti z oblasti zdravotníctva a cez 800 účastníkov

12.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, tento rok už po piaty raz zorganizuje významnú celoslovenskú konferenciu s medzinárodnou účasťou. Konferencie sa v tomto roku zúčastní viac než 800 špecialistov z viacerých zdravotníckych oblastí. Konferencia „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“ sa uskutoční vo štvrtok 29. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku Komárno so začiatkom o 9.00 hodine.

Celý článok


Nemocnica v Komárne zriadila bezplatné WiFi pripojenie pre svojich pacientov

6.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, od dnes, 6. septembra 2016, sprístupnila bezplatné WiFi pripojenie pre všetkých pacientov v priestoroch čakárne chirurgickej ambulancie v južnom krídle pavilónu E. Sprístupnenie siete zadarmo plánuje vedenie nemocnice postupne zaviesť v celej nemocnici.

Celý článok


Unikátne centrum komárňanskej nemocnice

26.8.2016

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice sa rok po otvorení stáva jedným z dvoch vysoko špecializovaných zariadení poskytujúcich kompletnú diagnostiku závratových problémov s adekvátnym vybavením v rámci celej Slovenskej republiky. Centrum pre poruchy rovnováhy vedené MUDr. Ivetou Csekesovou je súčasťou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK.

Celý článok


Pôrodnica komárňanskej nemocnice zaznamenala zvýšený počet novorodencov

15.7.2016

Celkom 445 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 28 bábätiek viac ako v prvom polroku minulého roka. Najplodnejším mesiacom bol doposiaľ január, kedy svetlo sveta uzrelo až 83 bábätiek.

Celý článok


Komárňanská nemocnica sa zapája do boja proti domácemu násiliu

24.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa medzi prvými zapojila v spolupráci s Koordinačno-metodickým centrom pre rodovo podmienené a domáce násilie Inštitútu pre výskum práce a rodiny do vzdelávacej aktivity, ktorá je zameraná na tréning zdravotníkov v téme domáceho násilia a násilia páchaného na ženách a deťoch. Počas vzdelávacieho modulu, ktorý pozostáva zo 16 hodín školenia si malo možnosť v dňoch 22. a 23. júna 12 zamestnancov z oddelení pediatrie a chirurgie rozšíriť poznatky z oblasti násilia páchaného na ženách a deťoch.

Celý článok


Nemocnica v Komárne rozširuje časy pre ultrasonografické vyšetrenia

23.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa na podnet vysokého dopytu po službách ultrasonografických vyšetrení rozhodla rozšíriť prevádzkový čas pre ultrasonografické vyšetrenia na rádiodiagnostickom oddelení. Od dnešného dňa, 23. júna 2016, bude možné absolvovať vyšetrenie ultrasonografom v predĺženom čase prevádzky každý štvrtok v čase od 14.30 do 16.30 hodiny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes privítala stovky žiakov na svojom prvom Dni otvorených dverí pre verejnosť

21.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL dnes, 21. júna 2016, privítala na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 450 žiakov a viac ako 100 ľudí zo širokej verejnosti. DOD, ktorý sa konal v areáli komárňanskej nemocnice, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti. Toto podujatie, bolo určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si prišla aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

13.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý verejne prístupný Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v utorok 21.06.2016 o 9:00 hodine v areáli komárňanskej nemocnice pred budovou bývalého internistického pavilónu I. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice pod otvoreným nebom bude určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si príde aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Celý článok


Neonatológia komárňanskej nemocnice získala Certifikát pracoviska podporujúceho dojčenie

10.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 10. júna 2016, získala Certifikát pracoviska podporujúceho dojčenie. Inštitút pre podporu dojčenia v spolupráci so Slovenskou pediatrickou spoločnosťou a Slovenským výborom UNICEF, udelil certifikát s názvom „Pracovisko podporujúce dojčenie“ pracovníkom neonatologického oddelenia. Plaketu so slovami vďaky prevzala z rúk Mgr. Michaely Galkovej, PhD, predsedkyne správnej rady Inštitútu pre podporu dojčenia vedúca sestra Elvíra Baková.

Celý článok


Oddelenie hematológie komárňanskej nemocnice privítalo budúcich darcov krvi

8.6.2016

Oddelenie hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej spoločnosťou AGEL SK včera, 7. júna 2016, vo svojich priestoroch privítala žiakov Základnej školy Móra Koczána z obce Zlatná na Ostrove za účelom vzdelávania novej generácie budúcich darcov krvi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravila pre svojich zamestnancov už svoj štvrtý športový deň

30.5.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa v týchto dňoch v spolupráci so ZV ZOO pri FORLIFE n.o. aktívne pripravovala na organizáciu svojho v poradí štvrtého športového dňa pre zamestnancov a ich deti, ktorý je známy ako IV. Memoriál MUDr. Eduarda Šeba. Tento obľúbený športový deň sa konal v piatok 27.05.2016 o 14:00 hodine v areáli Kajak a Kanoe Klubu Komárno pri Vážskom železničnom moste v Komárne.

Celý článok


Jednodňová chirurgia komárňanskej nemocnice sa po ďalšej investícii stáva najkomplexnejším zariadením svojho druhu v regióne

30.5.2016

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, „tzv. jednodňová chirurgia“, od dnes, 30. mája 2016, rozširuje spektrum svojich služieb vďaka najnovšej endoskopickej veži v hodnote 145.000 eur. Toto multiodborové zariadenie umožní odborníkom z oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti rozšíriť ponuku svojich služieb v miniinvazívnej chirurgii, gynekológii, ortopédii a v traumatológii.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici majú dve sestry s BIELYM SRDCOM

23.5.2016

Dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bolo v piatok, 20. mája 2016, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) vyjadrené uznanie prestížnym ocenením BIELE SRDCE. Pani PhDr. Eleonóra Mészáros sa stará o detských, najcitlivejších pacientov v nemocnici už 31 rokov, získala ocenenie na republikovej úrovni v kategórii Sestra/pôrodná asistentka manažér. Ocenenie na republikovej úrovni v kategórii Sestra/pôrodná asistentka v praxi získala pani Alžbeta Szabóová, ktorá pracuje na neurologickej ambulancii komárňanskej nemocnice už krásnych 31 rokov.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno opäť vzdeláva zdravotnícky personál

20.5.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, aktuálne pre svojich zdravotníckych zamestnancov pripravila novú sériu školení v oblasti kardio-pulmo-cerebrálnej resuscitácie (KPCR). Školenia začali prebiehať v týchto dňoch a potrvajú až do konca júna 2016, dvakrát do týždňa po menších skupinách, aby si mohol každý pracovník v praxi vyskúšať správny postup pri KPCR.

Celý článok


Nová fototerapeutická lampa skvalitňuje starostlivosť o novorodencov na neonatologickom oddelení komárňanskej nemocnice

3.5.2016

Novou modernou fototerapeutickou lampou, ktorá slúži na liečbu hyperbilirubinemie (žltačky) novorodencov, začali v týchto dňoch využívať lekári neonatologického oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK. Vysoko výkonná lampa novej generácie FL 2010 s LED technológiou, ktorá skvalitní starostlivosť o bábätká a podstatne skráti dobu liečby novorodencov, vyšla nemocnicu viac ako 3000 eur.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má jednu z troch najlepších sestier v kraji

2.5.2016

Najlepšou sestrou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, je ocenená sestra Eva Babišová z oddelenia dlhodobo chorých. Predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) v týchto dňoch boli ocenení dvanásti najlepší zdravotnícky pracovníci v Nitrianskom kraji. V kategórii „Zdravotník roka 2015 - sestra“ sa ocenenými „víťazkami“ stali všetky tri nominované sestry, medzi nimi aj pani Eva Babišová.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno aktívne vzdeláva svoj personál

12.4.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa každoročne zapája do Svetového dňa hygieny rúk, ktorý vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia. Komárňanská nemocnica sa tento rok pod vedením PhDr. Zlatice Halmovej, MPH, zapojila prostredníctvom uskutočnenia vzdelávacej aktivity s názvom „Edukácia hygieny rúk“ pre celý personál, ktorá je priebežne vykonávaná na každom z jej pracovísk. Do dnešného dňa bolo preškolených 417 zamestnancov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici skončila

12.3.2016

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola 13. marcom 2016 ukončená. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu 45 žiakov, 169 viacnásobných darcov, 48 prvodarcov a 4 páry, len v rámci tejto nezištnej akcie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica slávnostne otvorila na gynekologicko-pôrodníckom oddelení štyri celkom nové nadštandardné izby

19.2.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, dnes, 18. februára 2016, slávnostne otvorila štyri celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Renovovala sa aj vstupná hala, prístupová chodba, pracovňa pre sestry a observačná izba na novorodeneckom oddelení. Celková investícia na zveľadenie priestorov vyšla nemocnicu na viac ako 75 tisíc EUR.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Komárno

3.2.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž a bude trvať od 8.2.2016 do 11.3.2016. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradené v rámci kampane pondelky a piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny je však možné dohodnúť aj iný termín. Všetci dobrovoľní darcovia dostanú od Slovenského Červeného kríža malý darček.

Celý článok


Venujte 2% Vašej nemocnici a zvýšte komfort pacientov – Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov

25.1.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok vyhlasuje akciu Venujte 2% Vašej nemocnici, ktorá má pomôcť pokračovať v obnovovaní lôžkového fondu pre hospitalizovaných pacientov. Cieľom kampane je zvýšiť komfort pacientov - Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov.

Celý článok


Prvým tohtoročným občanom Komárna je Oliver

1.1.2016

Prvý tohtoročný občan Komárna je Oliver M., ktorý prišiel na svet dnes o jedenástej hodine a päťdesiatej minúte vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Malý Oliverko vážil po pôrode 3200 gramov, meral 47 centimetrov a teší sa aj spolu s mamičkou dobrému zdraviu.

Celý článok


Občianske združenie, športový klub a futbaloví fanúšikovia obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice

21.12.2015

Občianske združenie, športový klub a futbaloví fanúšikoObčianske združenie Lepšie zdravie, športový klub Black CrossGym v Komárne a futbaloví fanúšikovia „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ v piatok, 18. decembra 2015, obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Skupina darcov sa spojili pre túto dobrú vec, aby potešila najmenších hospitalizovaných pacientov. Členovia o.z. a Black CrossGym priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty a peňažný dar v sume 593 EUR. Felvidéki Sasok priniesli sladkosti, ovocie a hračky.via obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vybudovala na oddelení chirurgie štyri celkom nové nadštandardné izby

17.12.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, ktorá dnes, 17. decembra 2015, dokončila vybudovanie celkom nových, priestranných a moderne zariadených nadštandardných izieb na oddelení chirurgie. Renovovali sa aj bezbariérové hygienické zariadenie pre septických pacientov, dekontaminačná miestnosť a hygienické zariadenie pre personál. Celková investícia na zveľadenie týchto priestorov vyšla nemocnicu na 80 tisíc EUR.

Celý článok


Mikulášska jazda 1.Toy Run v komárňanskej nemocnici

7.12.2015

Členovia motorkárskeho klubu Children of Heaven v Komárne, prezlečení za Mikulášov, včera, 6. decembra 2015, prišli rozveseliť detských pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikulášovia rozdávali balíčky so sladkosťami a tiež si s detičkami zaspievali.

Celý článok


Mikuláš so svojou pomocníčkou rozveselili najmenších pacientov komárňanskej nemocnice

7.12.2015

Spev, riekanky a detský smiech, to všetko zaznelo dnes, 7. decembra 2015, na detskom oddelení Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený noc Clowndoctors, prezlečení za Mikuláša a anjela, prišli rozveseliť našich detských pacientov a rozdali im aj tradičný balíček so sladkosťami.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od občianskeho združenia, bude zakúpené nové okno pre najmenších pacientov

2.12.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 2. decembra 2015, prevzalo od občianskeho združenia (OZ) Dobrá Nitra finančný dar. Vďaka šeku na 300 eur bude zakúpené nové okno na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) detského oddelenia.

Celý článok


Študentská kvapka krvi v komárňanskej nemocnici

24.11.2015

Už tradične sa Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok zapojila do akcie Študentská kvapka krvi, ktorá bola po mesiaci ukončená. Počas tejto ušľachtilej akcie na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo darovať krv až 337 darcov z celého okresu, z toho bolo až 113 žiakov.

Celý článok


Detské oddelenie komárňanskej nemocnice prevzalo špeciálny prístroj od Nadácie Jednota COOP

6.11.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, prevzalo dnes, 6. novembra 2015, dar od Nadácie Jednota COOP, v podobe špeciálneho prístroja na monitorovanie vitálnych funkcií GE Healthcare B/20, v hodnote 3000 eur.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno je najlepším zdravotníckym zariadením v zabezpečení kvality v oblasti prevencie nemocničných nákaz

2.11.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, získala Výročnú cenu za rok 2014, ktorú udeľuje Spoločnosť prevencie nozokomiálnych nákaz (SPNN) nemocniciam za zlepšenie kvality v oblasti prevencie nemocničných nákaz. Túto cenu každoročne môže získať len jedno zdravotnícke zariadenie na Slovensku.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala modernizovať oddelenie gynekológie a pôrodníctva

29.10.2015

Pacientky oddelenia gynekológie a pôrodníctva Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, sa môžu začať tešiť na štyri nové nadštandardné izby. Modernizácia oddelenia, ktorá vyjde nemocnicu na viac ako 70 tisíc EUR potrvá do polovice decembra 2015. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Izbu pre detských pacientov chirurgického oddelenia skrášľujú Miňoni

1.10.2015

Na chirurgické oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, zavítali študenti zo Súkromnej strednej odbornej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Kolárove. Nepriviedla ich však choroba, ale túžba rozveseliť choré deti. Študenti nudnú jednofarebnú stenu izby pre detských pacientov chirurgického oddelenia oživili rozprávkovými postavičkami.

Celý článok


TOP LEKÁR Slovenska je z komárňanskej nemocnice

29.9.2015

TOP Lekár Slovenska je aj zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. S nominovaných odborníkov sa v štvrtom ročníku ankety TOP Lekári Slovenska, ako druhá umiestnila vedúca lekárka Oddelenia radiačnej onkológie MUDr. Eva Mrázová.

Celý článok


Komárno navštívili špičkové osobnosti z rôznych zdravotníckych oblastí

22.9.2015

Komárno dnes, 22. septembra 2015, privítalo rekordný počet špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí, ktorí sa zišli na jednom z najvýznamnejších podujatí pre zdravotníkov Slovenska. Prestížnu IV. Celoslovenskú konferenciu s medzinárodnou účasťou usporiadala Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Konferencia „Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov“, ktorá sa uskutočnila v komárňanskom Mestskom kultúrnom stredisku sa zúčastnilo viac ako 600 účastníkov, medzi ktorými boli významné autority zo Slovenka, Čiech a Rakúska.

Celý článok


Viac než 600 odborníkov sa zíde na jednom z najvýznamnejších vzdelávacích podujatí pre zdravotníkov na Slovensku

17.9.2015

Už po štvrtýkrát usporiada Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, prestížnu celoslovenskú konferenciu špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí s medzinárodnou účasťou. Tento rok sa zúčastní viac než 600 osobností, ktorí sa budú vzájomne inšpirovať pri hľadaní a získavaní skúseností z praxe. Konferencia „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov“ , sa uskutoční v utorok 22. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku Komárno, so začiatkom o 9.00 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktoré odborným garantom je PhDr. Zlatica Halmová, MPH, sa zúčastnia okrem významných slovenských autorít aj účastníci z Čiech a Rakúska.

Celý článok


Doktorka komárňanskej nemocnice bola ocenená za dlhoročnú dobrovoľnícku činnosť

7.9.2015

Slovenský Červený kríž (SČK) dnes, 7. septembra 2015, ocenil MUDr. Enikő Radi za dlhoročnú dobrovoľnícku činnosť v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi (BDK). Plaketu so slovami vďaky prevzala lekárka oddelenia hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Plaketu za dlhoročnú profesionálnu a hlboko ľudskú angažovanosť v bezpríspevkovom darcovstve krvi pani MUDr. Enikő Radi odovzdala osobne Ing. Emília Uhrinová, MPH, zastupujúca generálne sekretárka SČK, kde sa zúčastnila aj Ing. Silvia Kostelná, programová koordinátorka SČK a Mgr. Karol Németh, riaditeľ územného spolku SČK v Komárne a Mgr. Viktor Dudáš, riaditeľ FORLIFE n.o.

Celý článok


Špičkový sonografický prístroj so špeciálnou sondou skvalitní kardiologickú ambulanciu komárňanskej nemocnice

31.8.2015

Nový špičkový sonografický prístroj so špeciálnou transezofageálnou sondou určený na vyšetrenie širokého spektra ochorení srdca a ciev zakúpila, v týchto dňoch, Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Kardiologický ultrazvukový prístroj Prosound Alpha 6 ST ALOKA kardio za 55 tisíc eur dokáže práve vďaka transezofageálnej sonde poskytnúť kvalitnejší obraz pre blízkosť k srdcu.

Celý článok


Tri rodiny darovali detskému oddeleniu komárňanskej nemocnice päť nových okien

21.8.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, vďaka rodine Kedrovej z Novej Stráže a ďalším dvom rodinám dostalo 5 nových plastových okien. Pre tento ušľachtilí dar sa rodiny rozhodli z dôvodu, že o ich detičky je v nemocnici vždy ukážkovo postarané.

Celý článok


Babyboom v komárňanskej pôrodnici

18.8.2015

Veľký zhon zažil v júli personál gynekologicko–pôrodníckeho oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Takýto babyboom, kedy sa za jeden mesiac narodilo až 92 novorodeniatok, z toho 48 chlapčekov a 44 dievčatiek, tu ešte nemali. Väčší počet pôrodov na oddelení je výsledkom spokojnosti rodičiek s prístupom personálu, čo sa prejavilo aj v opätovnom získaní titulu Najlepšia pôrodnica Nitrianskeho kraja.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala modernizovať chirurgické oddelenie

17.8.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, začala v týchto dňoch s modernizáciou chirurgického oddelenia, ktorá potrvá do polovice septembra 2015. Investícia na zveľadenie priestorov vyjde nemocnicu na viac ako 80 tisíc EUR. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


V pôrodnici komárňanskej nemocnice bol najplodnejším mesiacom jún

8.7.2015

Celkom 417 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Najplodnejším mesiacom bol doposiaľ jún, kedy svetlo sveta uzrelo až 89 bábätiek, čo je v porovnaní s minulým rokom o 16 novorodencov viac.

Celý článok


Vďaka kalendárom s obrázkami detí dostalo detské oddelenie komárňanskej nemocnice tri nové okná na nadštandardných izbách

16.6.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, vďaka, charitatívnej akcii, predaju kalendárov s obrázkami detí dostalo 3 nové okná na nadštandardných izbách. Túto ušľachtilú akciu zorganizovalo Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi (ÚD RKC) na Slovensku, ktorí pomáhajú všetkým ľuďom odkázaným na pomoc iným.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi v komárňanskej nemocnici

15.6.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dnes, 15. júna 2015, privítala darcov, ktorí sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišli dnes darovať najcennejšiu tekutinu dvaja študenti, 10 viacnásobných darcov a 6 prvodarcov a v rámci tejto akcie príde zajtra, 16. júna, darovať krv aj skupina zo Strednej priemyselnej školy v Komárne. Vedenie nemocnice obdarovalo každého jedného darcu malým darčekom.

Celý článok


Pripojte sa aj Vy k Svetovému dňu darcov krvi a zachráňte iným život

8.6.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, vyzýva všetkých občanov okresu, aby sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi a zachránili iným život. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradený v rámci vyhlásenej kampane Slovenským Červeným krížom s podtitulom „Ďakujem, že ste mi zachránili život“ pondelok 15. júna od 7.00 do 11.00 hodiny. Všetci darcovia v tento deň dostanú od nemocnice malý darček a občerstvenie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pribudli nové monitory dychu

27.5.2015

Novorodenecké oddelenie Všeobecnej nemocnice v Komárne, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch získalo darom nové monitory dychu od Nadácie Križovatka. Dva ďalšie monitory dychu, Babysense I, v hodnote 158 EUR, budú slúžiť bábätkám nielen v nemocnici, ale i v pohodlí ich domova.

Celý článok


Sestra komárňanskej pôrodnice má BIELE SRDCE

25.5.2015

Sestre/pôrodnej asistentke v praxi pani Alžbete Modróckej zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bolo v piatok, 22. mája 2015, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) vyjadrené uznanie prestížnym ocenením BIELE SRDCE. Pani Alžbeta Modrócka vďaka svojmu pozitívnemu prístupu pomáha mamičkám prekonať aj viachodinové bolestivé očakávanie nového života v komárňanskej nemocnici už 28 rokov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes otvorila nové Centrum pre poruchy rovnováhy

20.5.2015

Nové Centrum pre poruchy rovnováhy v moderne zrenovovaných priestoroch dnes, 20. mája 2015, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK a.s. Centrum sa nachádza v pavilóne K a je prvým špecializovaným pracoviskom v Nitrianskom kraji, ktoré dokáže komplexne diagnostikovať rovnovážny aparát. Investícia do stavebných úprav priestorov a prístrojového vybavenia vyšla nemocnicu na viac než 75 000 EUR.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozširuje možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny

15.5.2015

Vďaka záujmu darcov krvi Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, rozšíri možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny o ďalší deň. Okrem doteraz vyhradených piatkov na darovanie krvi sa darcovia budú môcť dostaviť od tohto pondelka, 18.5 mája 2015, už aj každý jeden pondelok od 7:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno si pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier netradične uctila všetky sestry a pôrodné asistentky v okrese

13.5.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Komárne, si včera, 12. mája 2015, v rámci Medzinárodného dňa sestier netradične uctila povolanie sestier a pôrodných asistentiek z celého komárňanského okresu. Na oslavu svojho sviatku sa o 17:00 hodine, v Dome Matice Slovenskej v Komárne zúčastnilo 250 sestier a pôrodných asistentiek z komárňanskej nemocnice aj z okresných ambulancií a iných súkromných zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Komárňanská nemocnica sa môže pochváliť ďalšou osobnosťou zaradenou do Oxford Encyklopédie

30.4.2015

Ďalšia osobnosť Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bude v tomto roku zaradená do Oxford Encyklopédie. Po dôslednom rešerše kompetentní rozhodli, že ďalšou osobnosťou, ktorá hodnotným prínosom prispieva pre spoločnosť je MUDr. Zlatica Petrányiová, primárka oddelenia dlhodobo chorých, ktorá celý svoj kariérny život zasvätila komárňanskej nemocnici, kde pracuje už 36 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno slávnostne otvorila nové priestory Oddelenia dlhodobo chorých

16.4.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dnes, 16.apríla 2015, slávnostne otvorila pre dlhodobo chorých pacientov nové priestory v pavilóne J na štvrtom poschodí. Rekonštrukcia oddelenia trvala takmer 4 mesiace a nemocnicu stála viac ako 70 tisíc eur. Pacienti sa môžu tešiť z modernejších a príjemnejších priestorov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica je opäť najlepšou pôrodnicou v kraji

15.4.2015

Pôrodnica Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bola opätovne v projekte Sprievodca pôrodnicami ohodnotená ako najlepšia pôrodnica v Nitrianskom kraji a v rámci Slovenska ju mamičky ohodnotili ako štvrtú najlepšiu.

Celý článok


Osobnosť komárňanskej nemocnice bude zaradená do Oxford Encyklopédie

30.3.2015

Osobnosť Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bude v tomto roku zaradená do Oxford Encyklopédie. Po dôslednom rešerše kompetentní rozhodli, že osobnosťou, ktorá hodnotným prínosom prispieva pre spoločnosť je PhDr. Zlatica Halmová, MPH, námestníčka riaditeľa pre úsek ošetrovateľstva, ktorá rozjasňuje miestnosti nemocnice už 36 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zahájila už dnes Deň hygieny rúk

27.3.2015

Zdravotníci Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, zahájili už dnes, 27. marca 2015, Deň hygieny rúk čím sa už tradične pripojili k projektu WHO pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky – zachrániš život“, ktorá je zameraná na hygienu a dezinfekciu rúk. Prvú základnú školu v rámci tohtoročného projektu na Rozmarínovej ulici v Komárne navštívila odborníčka na hygienu rúk PhDr. Zlatica Halmová, MPH. Prednášky sa zúčastnilo šesťdesiat detí 1. stupňa a prišli sa pozrieť aj detičky z iných tried spolu s pani učiteľkami.

Celý článok


Sťahovanie z interného pavilónu Všeobecnej nemocnice Komárno sa začne už zajtra

24.3.2015

Vedenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v stredu, 25.marca 2015 začína so sťahovaním oddelení interného pavilónu (I) do náhradných priestorov v pavilóne P. K tomuto kroku ho prinútil technický stav interného pavilónu, ktorý sa začne po schválení prostriedkov zastupiteľstvom Nitrianskeho samosprávneho kraja kompletne rekonštruovať. Návštevy pre pacientov geriatrického oddelenia a oddelenia vnútorného lekárstva (interného) budú z dôvodu sťahovania od 25. – 27. marca 2015 obmedzené a len vo výnimočných prípadoch im bude návšteva povolená.

Celý článok


Na darovanie 2% z daní Vašej nemocnici ostáva 8 pracovných dní

19.3.2015

Už len 8 pracovných dní ostáva, aby ste sa zapojili do akcie „Venujte 2% Vašej nemocnici“, ktorú aj tento rok vyhlásila Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Za takto získané financie sa bude pokračovať v obnovovaní lôžok v nemocnici zakúpením nových matracov na oddelenia, čím by sa výrazne zvýšil komfort hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici skončila

13.3.2015

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola dnešným dňom, 13. marcom 2015, ukončená. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu 52 žiakov, 192 viacnásobných darcov, 51 prvodarcov a 2 páry, len v rámci tejto nezištnej akcie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica spúšťa kampaň „Prevencia proti rakovine prsníka“

12.2.2015

Pre pacientky nad 40 rokov spúšťa Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, kampaň „Prevencia proti rakovine prsníka“, ktorej podstatou je včasné odhalenie karcinómu prsníka. Vďaka novému modernému digitálnemu mamografu, ktorým nemocnica disponuje od októbra 2014, je vyšetrenie rýchle, presné a väčšinou bez čakacej doby.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od spoločnosti COM-KLIMA, bol zakúpený špeciálny prístroj pre detských pacientov komárňanskej nemocnice

9.2.2015

Zamestnanci spoločnosti COM-KLIMA potešili a obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. V rámci tomboly na svojom vianočnom večierku sa im podarilo vyzbierať 1030 EUR pre detské oddelenie v Komárne. Vedenie za tento finančný dar zakúpilo špeciálny prístroj na presné dávkovanie liečiv pre najmenších pacientov.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Komárno

6.2.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a bude trvať od 9.2.2015 do 13.3.2015. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradené v rámci kampane s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“ piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny je však možné dohodnúť aj iný termín. Všetci dobrovoľní darcovia dostanú od Slovenského Červeného kríža malý darček.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom komárňanskej nemocnice

2.2.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 2. januára, privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká najmenším pacientom. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vyhlasuje akciu „Venujte 2% Vašej nemocnici“

30.1.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok vyhlasuje akciu „Venujte 2% Vašej nemocnici“, ktorá má pomôcť pokračovať v obnovovaní lôžkového fondu zakúpením nových matracov pre oddelenia. Cieľom akcie je zvýšiť komfort pacientov - Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých Všeobecnej nemocnice Komárno sa bude sťahovať do nových priestorov

23.1.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v rámci svojho dlhodobého programu rekonštruncií chystá pre dlhodobo chorých pacientov nové priestory v budove bývalého ušno-nosno-krčného (ORL) oddelenia na prvom poschodí. S rekonštrukciou za viac ako 70 tisíc EUR sa začalo začiatkom tohto roka.

Celý článok


Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova gratulovali prvým novorodencom komárňanskej nemocnice v roku 2015

7.1.2015

Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova v týchto dňoch prišli do Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, gratulovať a popriať zdravie, šťastie, lásky a rodinnej pohody prvým trom novorodencom v roku 2015. Malej Simonke S. a jej mamičke Michaele G., ktorá sa narodila 1. januára o 19:55 hodine s pôrodnou váhou 3900 gramov a 49 centimetrov, osobne zagratuloval primátor Komárna Ing. László Stubendek a odovzdal mamičke kyticu a poukážku mestského úradu v hodnote 500 eur.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno sa dočkala prvého novorodenca roku 2015

1.1.2015

Na svoje prvé Novoročné bábätko si musela Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, počkať až do devätnástej hodiny a päťdesiatej piatej minúty prvého dňa roku 2015. Malá Simonka S. vážila po pôrode 3900 gramov a merala 49 centimetrov.

Celý článok