Logo

Vy a Vaše zdravie Sme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

Novinky a médiá


Sestry a pôrodné asistentky z komárňanskej nemocnice sa neustále vzdelávajú a absolvovali ďalší odborný seminár

10.9.2020

Práca sestier v nemocniciach, na jednotlivých oddeleniach či v ambulanciách, je neodmysliteľnou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Sestry a pôrodné asistentky z Nemocnice AGEL Komárno sa systematicky vzdelávajú, dôkazom toho je aj ďalší odborný seminár, na ktorom sa zúčastnili 8. septembra. Seminár s názvom ,,Ošetrovateľská starostlivosť v Nemocnici AGEL Komárno a blízkom okolí“ sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


V Komárne vedie Oddelenie vnútorného lekárstva primár z Palestíny ,,Slovensko je krásna krajina, Slováci sú kamarátski“

7.9.2020

Ľudské aj lekárske cesty sú nevyspytateľné. Mestečko Qalquilia v Palestíne a Komárno delí vyše tritisíc kilometrov. Napriek tomu sa primár Oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Shadi Jadaa pred 17 rokmi vďaka štúdiu medicíny na Slovensko nielen dostal, ale sa tu aj usadil a už deväť rokov pomáha pacientom na juhu Slovenska v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno používajú niekoľko druhov ochranných rukavíc Najdôležitejší je výber správneho typu a veľkosti, ročne ich spotrebujú stovky tisíc

3.9.2020

Používanie ochranných rukavíc v zdravotníckych zariadeniach je jeden zo základných pilierov z hľadiska bezpečnosti personálu i bezpečnosti pacientov. Práve o niekoľko dní, 17. septembra sa oslavuje Svetový deň bezpečnosti pacientov (World Patient safety day). Nemocnica AGEL Komárno nie je v tomto smere výnimkou. Vedeli ste však, že sa tu používa hneď niekoľko typov rukavíc rôznych vlastností a materiálov? A minulosť a súčasnosť sa v tomto smere vôbec nedá porovnať.

Celý článok


Komárňanská nemocnica opäť potrebuje krv Darcovia môžu prísť už budúcu sobotu

13.8.2020

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj v auguste vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční v sobotu 22. augusta.

Celý článok


Vynikajúci úspech Nemocnice AGEL Komárno. Radiačný fyzik Dalibor Lojko celosvetovým víťazom v príprave ožarovacích plánov

12.8.2020

Patria k svetovej špičke v radiačnej onkológii a majú to čierne na bielom. Vynikajúci úspech dosiahla Nemocnica AGEL Komárno na medzinárodnej porovnávacej súťaži v príprave ožarovacích plánov. Komárňanskú nemocnicu reprezentoval fyzik Dalibor Lojko a podarilo sa mu získať delené prvé miesto, keď získal maximálny počet 150 bodov. Nemocnica tak potvrdila, že má špičkovú kvalitu v celosvetovom meradle pri liečbe onkologických pacientov, a to tak z pohľadu technického vybavenia, ako aj svojich odborníkov.

Celý článok


Nebezpečné prázdninové zábavy mladistvých sa môžu skončiť aj v nemocnici

12.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Skúsenosti s tým majú aj na Detskom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno, kde počas prázdnin takýto prípad evidujú.

Celý článok


Mária Szaboóvá pomáhala onkologickým pacientom v nemocnici v Komárne úctyhodných 43 rokov

6.8.2020

Bol prvý júl 1977, keď Mária Szaboová po skončení Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch nastúpila na svoju prvú pracovnú pozíciu v Nemocnici s poliklinikou v Komárne. V tej istej budove, na tom istom onkologickom lôžkovom oddelení, po uplynutí obdivuhodných 43 rokov v dnes už Nemocnici AGEL Komárno pani Mária svoje pracovné poslanie ukončila až odchodom do dôchodku. Komárňanská onkológia sa stala jej osudom, ktorým si splnia svoj detský sen.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa narodilo už 500. dieťatko

28.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno vo štvrtok 23. júla privítala na svet päťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Matteo sa narodil mamičke Veronike z Nových Zámkov krátko po obede, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má novú otorinolaryngologickú ambulanciu

27.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno otvorila začiatkom júla novú ambulanciu, ktorá sa zameriava na diagnostiku a liečbu ochorení ucha, nosa, nosovej dutiny a prínosových dutín, hltana a hrtana. Pre pacientov aj samotnú nemocnicu je táto novinka veľkým prínosom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Komárno opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa počas polroka narodilo viac ako 400 bábätiek

17.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia, dokonca v mnohých prípadoch aj zo vzdialených miest. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 437 bábätiek.

Celý článok


Našou najsilnejšou stránkou sú naši zamestnanci

13.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Komárno a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Mgr. Miroslavom Jaškom, MPH.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa začala výstavba nového urgentného príjmu

8.7.2020

Nemocnica AGEL Komárno dnes slávnostne odštartovala výstavbu nového urgentného príjmu v celkovej hodnote takmer 11,2 miliónov €. Začatia výstavby sa zúčastnil predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK Michal Pišoja, predseda predstavenstva AGEL a.s. Aleš Herman. Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho desiatimi percentami sa na spolufinancovaní projektu podieľa samotná nemocnica. Cieľom projektu, ktorý by mal byť hotový v decembri 2021, je zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Detská lekárka z komárňanskej nemocnice radí, na čo v lete dávať pozor

2.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú najmä pre deti mnoho nástrah. Oksana Loshak, lekárka z novootvorenej pediatrickej ambulancie Nemocnice AGEL Komárno radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

25.6.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL SK, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 110-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú mnohí mladí lekári priamo po skončení štúdia, ich dôvody sú rôzne, avšak zhodujú sa v jednom – v komárňanskej nemocnici sú spokojní a oceňujú možnosti kariérneho rastu.

Celý článok


Rovnováhu si uvedomujeme, až keď ju strácame. Čo tieto problémy zapríčiňuje a aké sú možnosti liečby?

19.6.2020

Udržiavanie rovnováhy je komplexný dej, ktorý si zväčša neuvedomujeme. Vyžaduje si dokonalú súhru viacerých orgánových systémov, a to najmä zraku, rovnovážneho tzv. vestibulárneho aparátu, propriocepcie, čiže dotykových receptorov vo svaloch a kĺboch, spracovanie v centrálnej nervovej sústave s následným zabezpečením adekvátnej odpovede tela na zmenu polohy. Čo sa ale deje vtedy, keď rovnováhu strácame? Centrum pre poruchy rovnováhy v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, je špecializované pracovisko novovytvorenej otorinolaryngologickej a otoneurologickej ambulancie, ktoré sa týmito mimoriadne nepríjemnými problémami zaoberá a poskytuje diagnostiku a liečbu závratových stavov a iných porúch rovnováhy.

Celý článok


Vedenie Nemocnice Komárno ide príkladom, darovalo najvzácnejšiu tekutinu

18.6.2020

Výzvu na darovanie krvi zobrali zodpovedne a sami išli príkladom. Zástupcovia vedenia Nemocnice Komárno dnes ráno navštívili tamojšie Hematologicko-tranfúziologické oddelenie a nezištne doplnili rady darcov krvi. Bol medzi nimi aj riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška a námestníčka pre ošetrovateľstvo Janka Ondrišová.

Celý článok


Vedúca farmaceutka nemocničnej lekárne v Komárne: "Na stav pandémie nikto z nás nemohol byť pripravený"

12.6.2020

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, má za sebou trojmesačné hektické obdobie, ktoré nikdy doposiaľ nezažila. Pandémia koronavírusu preverila farmaceutov aj pacientov, znamenala inú formu a spôsob práce. Čo všetko toto obdobie pre nemocničnú lekáreň znamenalo, prezradila v rozhovore vedúca farmaceutka PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD.

Celý článok


Komárňanská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

11.6.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční v sobotu 13. júna.

Celý článok


Medička Marianna už štvrtý mesiac pomáha ako dobrovoľníčka v levočskej nemocnici

11.6.2020

Nič nie je lepšie ako nasadenie v praxi, a to za tých najťažších podmienok. Svoje vie o tom aj sympatická Marianna Soľanová (22) zo Spišského Hrhova, medička, ktorá už štvrtý mesiac nezištne pomáha vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči. Študentka 4. ročníka všeobecného lekárstva na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach má zdravotníctvo tak povediac v krvi.

Celý článok


Rehabilitácia v Nemocnici Komárno funguje takmer naplno, opatrenia ale naďalej platia

10.6.2020

Fyziatricko-rehabilitačná ambulancia v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala po uvoľnení epidemiologickej situácie zatiaľ znížený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica v Komárne povolila návštevy pacientov

9.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, uvoľnila obmedzenia zákazu návštev. Od piatka 5. júna pacientov komárňanskej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých opatrení nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Komárno spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

28.5.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo recepcie 035 7909 333, kde si samoplatca dohodne termín odberu a zaplatí za vyšetrenie 19 EUR priamo na recepcii nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Komárno postupne uvoľňuje opatrenia a minimalizuje covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Komárno, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa minimalizujú, väčšiu časť z nich môžu opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V Nemocnici Komárno už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

14.5.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, má pre verejnosť výbornú správu, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


V Nemocnici Komárno začali opätovne realizovať plánované operácie

12.5.2020

Nemocnica Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, začala od 6. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Komárno majú nové monitory dychu

29.4.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení gynekológie a pôrodníctva päť nových monitorov dychu, ktoré dostali od Nadácie Križovatka. Tie pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


Nemocnica Komárno s.r.o. začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Nemocnica Komárno, s.r.o., člen skupiny AGEL, začala od stredy, 22. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Nemocnica Komárno dostala sponzorský dar od Občianskeho združenia KUKKONIA

22.4.2020

Dňa 20.4.2020 Nemocnica Komárno s.r.o. dostala od Občianskeho združenia KUKKONIA so sídlom v Dunajskej Strede veľký sponzorský dar, kde boli doručené dezinfekčné prostriedky , chirurgické masky, respirátory, ochranné okuliare, ochranný odev, gumené rukavice, ochranné čiapky, ochranné štíty, ochranné návleky na obuv.

Celý článok


V Nemocnici Komárno otvorili detskú ambulanciu

22.4.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, bude, aj napriek všeobecnému nedostatku pediatrov, o detských pacientov postarané. Nemocnici sa podarilo tento problém vyriešiť a otvoriť okrem už zabehnutého detského oddelenia aj detskú ambulanciu. Vedie ju skúsená pediatrička MUDr. Vanda Beňová. Potešiteľné je, že ambulancia prijíma aj nových malých pacientov a ako jedna z mála nemá enormne dlhé časy na vyšetrenie.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu zvýšiť bezpečnosť krvi od darcov jej ožarovaním

17.4.2020

Vedeli ste, že aj darovaná krv sa pred jej podaním pacientovi, ktorý ju potrebuje, môže ožarovať? Aj keď ide o niečo, čo sa robí už desiatky rokov, v aktuálnej situácii, v súvislosti s koronavírusovou infekciou, pribudla nová indikácia. Deje sa tak v čase, kedy vzhľadom na pandémiu a napriek výzvam hematologicko-transfúziologických oddelení, poklesol počet darcov a darovaná krv musí byť navyše 14 dní v karanténe. Existuje však spôsob, ako darovanú krv urobiť bezpečnejšou a včas ju podať pacientovi, ktorý ju potrebuje.

Celý článok


V Nemocnici Komárno je zriadené odberné miesto na diagnostiku koronavírusu COVID-19

15.4.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ), zriadila od dnes, 14. apríla, odberné miesto za účelom vykonávania odberov biologického materiálu na laboratórnu diagnostiku ochorenia COVID-19 vo frekvencii 1-2 krát týždenne u pacientov s ľahším priebehom ochorenia. K zriadeniu odberného miesta Nemocnica pristúpila z dôvodu, že v súčasnej dobe sa apeluje na zvýšené vykonávanie odberov v súvislosti s ochorením COVID-19 a touto cestou sa zabezpečia pre obyvateľov okresu Komárno možnosti odberu.

Celý článok


Zostaňte v pokoji, správajte sa zodpovedne

9.4.2020

Zvýšený dopyt po liekoch, nedostatok antipyretík, vitamínov, ochranných rúšok, dezinfekčných prostriedkov. Rozprávali sme sa farmaceutmi v lekárni komárňanskej nemocnice Mgr. Dianou Tárnokovou a Mgr. Annou Vicenovou o tom, ako ony a ich kolegovia prežívajú situáciu spôsobenú koronavírusom a ako sa snažia s ňou vyrovnať.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne realizuje liečbu onkologických pacientov aj počas epidémie koronavírusu

26.3.2020

Náročná liečba onkologických pacientov spĺňa kritériá neodkladnej zdravotnej starostlivosti a musí pokračovať aj v čase epidémie koronavírusu. Onkologické centrum v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, prijalo v tejto súvislosti mimoriadne opatrenia. Pozitívnou správou pre pacientov je, že bez problémov funguje ďalej, s cieľom odliečiť čo najviac pacientov podľa aktuálnej klinickej potreby, so zameraním na ich maximálnu bezpečnosť, ako aj bezpečnosť zamestnancov Oddelenia klinickej a radiačnej onkológie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici platia prísne opatrenia Ich súčasťou je aj triáž

25.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 už aj miestom prvého kontaktu, takzvanou triážou. Stan, ktorý tento týždeň pri vstupe do nemocnice postavili, má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál.

Celý článok


Ako ovplyvňuje šíriaci sa koronavírus COVID-19 darovanie krvi V Nemocnici Komárno stále potrebujú najvzácnejšiu tekutinu

20.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, aj naďalej potrebuje najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darovať krv je možné aj v tomto období, darcovia krvi sú vítaní, pretože neodkladné a život zachraňujúce operácie sa realizujú každý deň. Aj pre darovanie krvi však platia prísnejšie opatrenia a musia ich dodržiavať všetky transfuziologické oddelenia.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020, AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


Nemocnica v Komárne sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

16.3.2020

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu korona vírusu COVID-19.

Celý článok


Vyliečené pacientky obdarovali komárňanských onkologických pacientov

2.3.2020

Sami to prežili, dnes pomáhajú ľuďom s rovnako diagnózou. Dve mladé ženy a matky, dve susedy Ivana Debrecéniová a Jana Rozenberg si v mladom veku a úplne nečakane vypočuli zdrvujúcu onkologickú diagnózu. Nevzdali sa však, boj s rakovinou vyhrali a dnes nezištne pomáhajú rovnako postihnutým pacientom. V pondelok navštívili Nemocnicu Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, ambulanciu radiačnej onkológie, klinickej onkológie a Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie a stretli sa aj s pacientami, ktorí práve absolvovali ožarovanie. Ivana a Jana tiež založili občianske združenie Prežila som TO, kde hlavnou témou je práve rakovina.

Celý článok


V Nemocnici Komárno sa v magický dátum narodilo sedem bábätiek

24.2.2020

V Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, sa počas uplynulých dní narodilo až sedem bábätiek, ktoré budú mať v dátume narodenia magické číslo. Päť malých detičiek sa vypýtalo na svet 20.2.2020, ďalšie dve novorodeniatka potešili svojich rodičov dátumom narodenia 22.2.2020. Všetky detičky sú zdravé a v poriadku a do života vstúpili so samými nulami a dvojkami. Aj tu sa prejavilo, že majú prevahu chlapci, ktorí boli až šiesti oproti jedinému dievčatku. Vo väčšine prípadov išlo o prvé dieťatko v rodine.

Celý článok


Zdravotné sestry v Nemocnici Komárno sa systematicky vzdelávajú

17.2.2020

Ošetrovateľstvo je neodmysliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Zdravotné sestry z Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, nie sú v tomto smere výnimkou, preto sa neustále vzdelávajú a zaujímajú o novinky v odbore. Nemocnica Komárno zorganizovala uplynulý týždeň seminár s názvom ,,Špecifiká ošetrovateľskej starostlivosti v nemocnici Komárno“, a to v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov.

Celý článok


Háčkované chobotničky spríjemňujú prvé dni života novonarodených bábätiek

29.1.2020

Novonarodené bábätká v Nemocnici Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, majú originálneho spoločníka. Sú ním malé a roztomilé háčkované chobotničky. Za skvelým nápadom stoja dve dievčatá z Komárna. Farebné chobotničky ako originálny darček si pochvaľujú aj mamičky.

Celý článok


V Komárne použili pri operácii konečníka ako prví na Slovensku najnovší prístroj

27.1.2020

Nemocnica Komárno s.r.o. člen skupiny AGEL, si na svoje konto pripísala ďalšie prvenstvo. Vo štvrtok, 23. januára na tamojšom chirurgickom oddelení použili pri onkologickej operácii najmodernejší typ cirkulárneho staplera ECHELON CIRCULAR POWERED STAPLER. Nemocnica Komárno bola jedna z dvoch prvých na Slovensku, ktoré v rovnaký deň vykonali tento druh operácie.

Celý článok


V Nemocnici Komárno vybudujú úplne nový urgentný príjem

16.1.2020

Nemocnicu Komárno, člena skupiny AGEL, čaká nový rozvojový projekt. Rok 2020 bude dôležitý v realizácii ďalšej etapy jej modernizácie. Nemocnica bola úspešná v žiadosti o nenávratný príspevok z eurofondov na výstavbu nového urgentného príjmu v celkovej hodnote 11.187.000 EUR. Z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z prioritnej osi 2. „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“ získala celkovo 9 240 652,54 EUR, z toho desiatimi percentami sa na spolufinancovaní projektu podieľa samotná nemocnica. Zvyšné investičné náklady financuje Nemocnica Komárno za aktívnej pomoci akcionára, a to skupiny AGEL. Cieľom projektu je zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne je pripravené nahradiť výpadok lineárnych urýchľovačov na západnom Slovensku

16.12.2019

Komplexné onkologické centrum Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, je pripravené vyjsť v ústrety pacientom zo západného Slovenska a Bratislavy, kde je kvôli zavádzaniu nových lineárnych urýchľovačov do medicínskej praxe dočasne pozastavená činnosť existujúcich zariadení. V rámci onkologických diagnóz je totiž dôležité, aby uvedený výpadok mal čo najmenší dopad na pacienta a zbytočne sa nepredlžovali čakacie doby na radiačnú terapiu.

Celý článok


Mikuláš prekvapil a hlavne potešil aj deti, ktoré tento sviatok trávili na detskom oddelení Nemocnice Komárno

6.12.2019

Mikuláš v Nemocnici Komárno

Celý článok


Takmer 600 odborníkov rokovalo v Komárne na tému onkológia

21.11.2019

Komárno sa na jeden deň stalo centrom slovenskej onkológie. Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zorganizovala 1. Komárňanskú onkologickú konferenciu v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek, Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskou lekárskou komorou, Sekciou nemocničných lekárnikov Slovenskej lekárnickej komory.

Celý článok


Nemocnica v Komárne si pripísala prvenstvo v zdokonalenej laparoskopickej operácii

17.10.2019

Inovatívnu techniku na operáciu pruhov v brušnej stene, ktorá sa zatiaľ na Slovensku nepoužila, úspešne previedli chirurgovia z Nemocnice Komárno, člena skupiny AGEL SK v prvý októbrový deň. Zdokonalená laparoskopická technika má zásadný prínos pre pacienta, a to v znížení bolestivosti po operačním zákroku a vo veľmi rýchlom návrate do bežného života. Naopak, pre operatéra je technicky náročnejšia než obvyklá laparoskopická operácia. Prví dvaja úspešne operovaní pacienti sú už doma a majú sa dobre. Komárňanská nemocnica dlhodobo podporuje rozvíjanie operačných oborov, výsledkom čoho bola aj táto operácia.

Celý článok


Futbalisti AS Trenčín darovali krv pre pacientov Komplexného onkologického centra

9.9.2019

Komplexné onkologické centrum, člen skupiny AGEL, podporili futbalisti prvoligového AS Trenčín. Účasťou na mobilnom odbere pomôžu aj s ostatými darcami 62 pacientom, ktorým dokážu zachrániť životy, respektíve zlepšiť kvalitu zdravia.

Celý článok


Komárňanská nemocnica upozorňuje na detské úrazy počas leta

16.8.2019

Lekári v Nemocnici Komárno, člen skupiny AGEL, zaznamenávajú nárast detských úrazov v letnom období. Deje sa tak preto, že deti v lete trávia viac času bez dozoru, čoho výsledkom sú častejšie zranenia. Preto je veľmi dôležitá prevencia a aktívne apelovanie na rodičov s upozorneniami, že stačí len chvíľa nepozornosti a niektoré prípady môžu skončiť tragicky.

Celý článok


Nemocnica Komárno získala ocenenie za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou

31.7.2019

Neurologické oddelenie v Nemocnici Komárno, člen skupiny AGEL, obhájilo štatút jedného z najlepších pracovísk na Slovensku z pohľadu starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

Celý článok


Vedúce sestry si prevzali certifikáty za absolvovanie kurzu zameraného na komunikáciu

17.7.2019

Počas mesiaca máj absolvovali vedúce sestry z komárňanskej nemocnice vzdelávacie aktivity, ktoré sa dotýkali oblasti komunikačných štandardov v súvislosti s ošetrovateľskou starostlivosťou v praxi. Po niekoľko mesačnom zavádzaní získaných poznatkov do praxe a overovaní výsledkov si vedúce sestry slávnostne prevzali certifikáty.

Celý článok


Pre komárňanskú nemocnicu sú letné odbery krvi mimoriadne dôležité

10.7.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, pozýva dobrovoľných darcov na letné odbery krvi, ktoré sa konajú každý týždeň, a to v pondelok a piatok od 7.00 do 11.00 hodiny na oddelení hematológie a transfuziológie. Potreba krvi je v lete takmer rovnaká ako počas iného obdobia v roku. Plánovaných operačných výkonov je síce menej, no v období školských prázdnin je viac úrazov, ktoré si mnohokrát vyžadujú akútne podanie krvnej transfúzie.

Celý článok


Deň otvorených dverí

14.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, usporiadala 14. júna 2019 Deň otvorených dverí (DOD). Podujatie trvalo od 9:00 do 13:00 hodiny, účasť návštevníkov prevažne z miestnych základných škôl presiahla 350 hostí.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila endokrinologickú ambulanciu

7.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, začne od 7. júna 2019 zabezpečovať zdravotnú starostlivosť v endokrinologickej ambulancii. Nová ambulancia bude úzko spolupracovať s ostatnými ambulanciami a oddeleniami v pavilóne internistických disciplín, má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami a pacientov prijíma nateraz každý piatok v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod..

Celý článok


Nemocnica Komárno zrekonštruovala pavilón internistických disciplín

5.6.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, obnovila celý pavilón internistických disciplín, investícia do modernizácie si vyžiadala celkovo takmer 5,2 milióna eur, z toho 662-tisíc eur bolo použitých na nákup mobiliáru a prístrojovej techniky. Obsiahla rekonštrukcia trojposchodovej budovy bola spolufinancovaná sumou 875-tisíc eur zo strany Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala s prípravou očných kvapiek

15.5.2019

Farmaceuti Nemocnice Komárno spustili prípravu očných kvapiek, nakoľko sú niektoré dlhodobo na Slovensku nedostupné. Očné kvapky sú pripravované pre každého pacienta osobitne ako individuálne pripravované lieky.

Celý článok


Žiaci narcismi potešili pacientov v Nemocnici Komárno

15.4.2019

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL privítala dobrovoľníkov zo Základnej školy na ulici Pohraničnej v Komárne, ktorí zavítali na Onkologické oddelenie k pacientom, ktorí bojujú so zákernou chorobou. Mnohí z nich sa ocitli v najťažšom období svojho života.

Celý článok


Nemocnica Komárno prevzala desať monitorov dychu od darcu, ktorý podporuje slovenské nemocnice

11.4.2019

Nemocnica Komárno prevzala od Nadácie Križovatka do užívania monitory dychu. Vďaka tomuto daru má v súčasnosti každý novorodenec na Novorodeneckom oddelení k dispozícii tento prístroj, ktorý zamestnancom signalizuje poruchy dýchania, ktoré by mohli ohroziť život novorodencov.

Celý článok


Nemocnica Komárno vzdeláva študentov farmácie

1.4.2019

Vzdelávanie študentov farmácie v Nemocnici Komárno má už dlhú tradíciu v rámci ich pregraduálneho štúdia. V Komárne sa vzdelávajú nielen študenti Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj študenti z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, dokonca študenti Farmaceutickej fakulty Karlovej Univerzity v Hradci Králové.

Celý článok


Kvapka krvi potečie medzi komárňanskými stredoškolákmi až do 21. marca 2019

6.3.2019

Nemocnica Komárno sa už tradične aj tento rok zapojila do kampane Slovenského červeného kríža - Valentínska kvapka krvi. Zdravotníci nemocnice vyzvali študentov všetkých stredných škôl v meste a okolí, aby sa do kampane, ktorá tento rok potrvá do 21. marca 2019, zapojili a podelili sa o to najvzácnejšie, čo im koluje v žilách.

Celý článok


AGEL ukončil prvú etapu realizácie Komplexného onkologického centra

10.12.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, otvoril 10. decembra 2018 Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc ľudí zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. Realizácia prvej etapy vybudovania oddelenia klinickej a radiačnej onkológie si vyžiadala investície vo výške takmer 4 milióny eur.

Celý článok


Každú novorodeneckú postieľku v komárňanskej nemocnici stráži monitor dychu

5.12.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, participuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka desiatim novým monitorom v celkovej hodnote 990 eur budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporila onkologicky choré deti

30.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, sa pripojila k pomoci pre malých onkologických pacientov a prostredníctvom projektu Hviezdy deťom im darovala 2-tisíc eur.

Celý článok


Študentskú kvapku krvi darovalo v Komárne 78 mladých dobrovoľníkov

22.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, získala za posledný mesiac počas aktivít zameraných na mladých ľudí 35 litrov krvi.

Celý článok


V Nemocnici Komárno otvorili reumatologickú ambulanciu

7.11.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zvýšila dostupnosť zdravotnej starostlivosti a v novembri opätovne otvorila reumatologickú ambulanciu. Tá bude slúžiť pacientom s ochoreniami pohybového aparátu, liečiť sa v nej budú zápalové a systémové reumatické ochorenia, degeneratívne ochorenia a osteoporóza.

Celý článok


Nemocnica Komárno si polepšila v hodnotení INEKO

15.10.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z nemocníc, ktorá si výrazne polepšila v hodnotení. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Komárno dostala z dvadsiateho miesta na trinástu pozíciu. Zdravotnícke zariadenie pozitívne obstálo v hodnotení vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti.

Celý článok


Nemocnica Komárno získala na medzinárodnom sympóziu cenu verejnosti

10.10.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, zabodovala vo verejnom hlasovaní, keď prestavila nový posterový projekt zameraný na farmáciu. Úspech je výsledkom dlhodobej stratégie komárňanskej nemocnice posilniť oblasť nemocničného lekárnictva v nadregionálnom rozmere.

Celý článok


Svetový deň lekárnikov v Nemocnici Komárno

25.9.2018

Medzinárodná farmaceutická federácia (FIP) ustanovila 25. september za Svetový deň lekárnikov. Jeho tohtoročným mottom je „Lekárnici: Vaši experti na lieky.“ V komárňanskej nemocnici si tento deň pripomínajú s ambasádorkou Európskej asociácie nemocničných lekárnikov PharmDr. Hajnalkou Komjáthy, PhD..

Celý článok


Komplexné onkologické centrum patrí medzi TOP inovácie v zdravotníctve

24.9.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, získala ocenenie za projekt Komplexného onkologického centra v Nemocnici Komárno v celoslovenskej ankete TOP inovácie v zdravotníctve 2018.

Celý článok


Nemocnica Komárno pozýva na septembrový odber krvi

7.9.2018

Po letnom období, kedy je krvi málo, prichádza komárňanská nemocnica s ďalším sobotňajším odberom. Ten sa uskutoční v sobotu 22. septembra v priestoroch hematologicko-transfúzneho oddelenia v Nemocnici Komárno. Darcovia môžu prísť medzi 8:00 hod. a 12:00 hod..

Celý článok


Bábätkám v komárňanskej nemocnici pomáhajú chobotničky

26.7.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, získala háčkované chobotničky od dobrovoľníkov pre bábätká na novorodeneckom oddelení. Nápad pochádza z Dánska, kde zaznamenali, že chobotničky pomohli deťom mať pravidelnejší srdečný tep, lepšie dýchali a mali vyššiu hladinu kyslíka v krvi.

Celý článok


Nemocnica Komárno otvorila izby hotelového typu pre deti

3.7.2018

Nemocnica Komárno zmodernizovala izby na pediatrickom oddelení. Výška investície do rekonštrukcie predstavuje viac ako 30-tisíc eur. Podporiť správnu vec prišiel do Komárna Attila Szabó. Jeden z najúspešnejších pretekárov v histórii slovenskej i česko-slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

Celý článok


Nemocnica Komárno privítala počas DOD takmer 300 návštevníkov

27.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v stredu 27. júna 2018 pripravila Deň otvorených dverí (DOD). Predpoludnie venované prevencii a zdravotníckej osvete prišlo podporiť bezmála 300 návštevníkov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici môžete darovať krv aj v sobotu

13.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch hematologicko-transfúzneho oddelenia od 7:30 do 11:00 hodiny. Mimoriadny odber je tentokrát naplánovaný na 16. júna 2018.

Celý článok


Nemocnica Komárno podporí Divadelnú kvapku krvi

8.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi pozýva 12. júna všetkých dobrovoľníkov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


Farmaceuti upozorňujú na lieky súvisiace so zrážanlivosťou

30.5.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, spoluorganizovala medzinárodnú konferenciu klinickej farmácie. Podujatie zvýraznilo potreby farmaceutov priamo v regióne, do pozornosti sa dostali i problémy týkajúce každodennej praxe.

Celý článok


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje v komárňanskej nemocnici Komplexné onkologické centrum. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska.

Celý článok


Farmaceutka Hajnalka Komjáthy získala ocenenie Zdravotník roka 2017

24.4.2018

PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD., ktorá pracuje ako vedúca farmaceutka v komárňanskej nemocnici, manažérsky riadenou skupinou AGEL, si prevzala významné ocenenie z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu.

Celý článok


V Komárne sa stretnú významní odborníci z oblasti klinickej farmácie

20.4.2018

Komárňanská nemocnica, manažérsky riadená skupinou AGEL, spoluorganizuje VII. Jarnú konferenciu klinickej farmácie. Podujatie sa uskutoční 25. mája na akademickej pôde Univerzity Jánosa Selyeho v Komárne

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila nanovo vybudované rádiodiagnostické pracovisko

21.3.2018

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, zrekonštruovala rádiodiagnostické pracovisko za takmer 150 000 eur. Investícia do zakúpenia nového RTG skiagrafického prístroja predstavuje viac ako 117-tisíc eur.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci pripravujú sobotňajší odber krvi

13.3.2018

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch nemocničného oddelenia od 7:30 hod. do 11:00 hod.. Mimoriadny odber krvi je naplánovaný na 17. marca 2018

Celý článok


Mimoriadny odber krvi v sobotu 17.marca

7.3.2018

Všeobecná nemocnica Komárno Vás pozýva na MIMORIADNY ODBER KRVI, ktorý sa uskutoční dňa 17.3.2018 (sobota) od 7:30 hod. do 11:00 hod. na transfúznej stanici, 2. poschodie budovy oddelenia Hematológie a transfúziológie krvi Srdečne Vás očakávame!

Celý článok


Lekárnici v komárňanskej nemocnici zabezpečia merania hladiny cukru a cholesterolu

1.3.2018

Lekáreň pri nemocnici získala finančný príspevok z grantového programu DôveraPomáha diabetikom, ktorý vyhlásila zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Cieľom projektu je zabezpečenie primárneho skríningu pre-diabetického a diabetického stavu u našich pacientov i klientov. V praxi to znamená, že sa budú vykonávať skríningové vyšetrenia biochemických parametrov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporí Valentínsku kvapku krvi

9.2.2018

Oddelenie hematológie a transfuziológie vo Všeobecnej nemocnici Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva všetkých dobrovoľníkov na mimoriadny odber krvi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica investovala do modernizácie viac ako 420 000 eur

26.1.2018

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, neprestajne skvalitňuje zdravotnú starostlivosť. Nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny za viac ako 420 000 eur.

Celý článok


Neonatológia v komárňanskej nemocnici dostala nové monitory dychu

13.10.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, 12. októbra dostala päť nových monitorov dychu pre novorodencov od Nadácie Križovatka. Nemocnica spolupracuje s nadáciou už viac ako deväť rokov. Veľkú pomoc pre rodičov novorodencov predstavuje možnosť výpožičky monitoru dychu priamo v nemocnici.

Celý článok


Vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice je amdasádorkou EAHP pre Slovensko

29.9.2017

PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD., ktorá pôsobí ako vedúci farmaceut Všeobecnej nemocnice Komárno, riadenej neziskovou organizáciou FORLIFE pod manažérskym vedením spoločnosti AGEL. Zároveň zastáva aj mimoriadne dôležitú funkciu ambasádorky pre Slovenskú republiku v projekte Európske vyhlásenia nemocničného lekárenstva – European Statements of Hospital Pharmacy.

Celý článok


V Komárne sa začala jedna z najväčších vzdelávacích udalostí zdravotníkov na Slovensku

21.9.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, privítala 21. septembra 2017 na jednej z najvýznamnejších vzdelávacích udalostí na Slovensku viac ako 700 profesionálov z oblasti zdravotníctva. Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou je zameraná na tému „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zvyšuje kvalitu služieb zakúpením dvoch nových ultrasonografov

20.9.2017

Dve pracoviská komárňanskej nemocnice získali nové ultrasonografické prístroje, ktoré zvýšia rýchlosť a kvalitu poskytovanej zdravotníckej starostlivosti. Oddelenie rádiodiagnostiky spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK začali v týchto dňoch pracovať s dvomi modernými ultrasonografickými zariadeniami v hodnote presahujúcej 65 tisíc eur.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice je jedným z dvoch špecializovaných pracovísk na Slovensku

5.9.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice je dva roky po otvorení jedným z dvoch vysoko špecializovaných zariadení poskytujúcich kompletnú diagnostiku závratových problémov s adekvátnym vybavením v rámci celej Slovenskej republiky. Centrum pre poruchy rovnováhy vedené MUDr. Ivetou Csekesovou je súčasťou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK.

Celý článok


Komárňanská nemocnica obnovila rekonštrukčné práce na pavilóne internistických disciplín

25.8.2017

Vo Všeobecnej nemocnici Komárno spravovanej neziskovou organizáciou FORLIFE, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL sa v piatok 25. augusta 2017 konala previerka obnovy rekonštrukcie pavilónu internistických disciplín.

Celý článok


AGEL predstavil nové zámery v troch nemocniciach

8.8.2017

V utorok 8. augusta v priestoroch komárňanskej nemocnice boli prezentované investičné zámery skupiny AGEL vo Všeobecnej nemocnici Komárno, v Nemocnici s poliklinikou v Leviciach a Nemocnici Zlaté Moravce.

Celý článok


Komárňanská pôrodnica je najlepšou v kraji a treťou najlepšou na Slovensku

28.7.2017

Pôrodnica Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL, bola mamičkami opätovne v projekte Sprievodca pôrodnicami ohodnotená ako najlepšia pôrodnica v Nitrianskom kraji. V rámci Slovenska ju mamičky ohodnotili ako tretiu najlepšiu.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa zvyšuje počet novorodencov

18.7.2017

Celkom 474 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 29 bábätiek viac, ako v prvom polroku minulého roka.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podporuje zamestnancov, aby jazdili do práce na bicykli

10.7.2017

Zamestnanci a vedenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, chcú pomôcť k zmene v oblasti parkovania. Prvým krokom bolo, že sa zdravotnícki zamestnanci zapojili do celoslovenského projektu s názvom Do práce na bicykli. Spolu prejazdili 425 kilometrov a ušetrili 105 kilogramov oxidu uhličitého. Okrem tejto aktivity chce nemocnica podporiť viac zamestnancov, ktorí prídu do práce na bicykli.

Celý článok


Komárňanská nemocnica získala ocenenie za poskytovanie starostlivosti o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

28.6.2017

Neurologickému oddeleniu Všeobecnej nemocnice Komárno prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL bolo udelené významné ocenenie za poskytovanie medicínskej starostlivosti o pacientov. Európska organizácia pre cievne mozgové príhody (European Stroke Organization – ESO) udelila komárňanskej nemocnici štatút Diamantového centra pre liečbu cievnych mozgových príhod.

Celý článok


Oddelenie radiačnej onkológie komárňanskej nemocnice dostalo nový kobaltový žiarič

23.6.2017

Oddelenie radiačnej onkológie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL začalo pracovať s novým kobaltovým žiaričom v hodnote viac ako stopäťdesiat tisíc eur.

Celý článok


Divadelnej kvapky krvi sa v Komárne zúčastnilo 27 darcov krvi

14.6.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL v spolupráci so Slovenským červeným krížom a spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s. dnes pri príležitosti Svetového dňa divadla zorganizovalo v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne akciu s názvom „Divadelná kvapka krvi“.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pozýva na Divadelnú kvapku krvi

8.6.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, v spolupráci so Slovenským červeným krížom a spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s. pozývajú pri príležitosti Svetového dňa divadla 14. júna všetkých darcov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE sa tešilo obrovskému úspechu medzi odborníkmi z celého Slovenska

5.6.2017

Odborné lekárske sympózium zamerané na diagnostiku a liečbu závratových stavov s názvom VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE, ktoré zorganizovalo Centrum pre poruchy rovnováhy Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL v piatok 02. júna privítalo v aule Univerzity J. Selyeho v Komárne cez 120 odborníkov na problematiku ORL, neurológie a všeobecného lekárstva.

Celý článok


Primár chirurgického oddelenia komárňanskej nemocnice získal ocenenie zdravotník roka

22.5.2017

Primár chirurgického oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK MUDr. Gustáv Škodáček získal ocenenie Zdravotník roka 2016 v kategórii lekár.

Celý článok


Komárňanská nemocnica si uctila prácu sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier

19.5.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Komárne, si včera, 18. mája 2017, na počesť Medzinárodného dňa sestier, ktorý sa konal 12. mája, uctila povolanie sestier a pôrodných asistentiek z celého komárňanského okresu. Na tomto podujatí, ktoré sa konalo o 13:00 hodine, v Dome Matice Slovenskej v Komárne sa zúčastnilo 200 sestier a pôrodných asistentiek nielen z komárňanskej nemocnice ale aj z okresných ambulancií a iných súkromných zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získali dve zdravotnícke pracovníčky komárňanskej nemocnice

15.5.2017

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v piatok podvečer, 12. mája 2017, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Pôrodná asistentka/ v praxi pani Alžbete Húsovej a Sestra/v praxi pani Melinde Rancsó zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Pani Húsová rozjasňuje miestnosti komárňanskej nemocnice už 39 rokov a je obľúbená ako u pacientiek, tak medzi kolegyňami. Pani Rancsó sa stará o pacientov jednotky intenzívnej starostlivosti vnútorného lekárstva v nemocnici už 19 rokov a aktívne sa podieľa na skvalitňovaní života diabetikov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa operujú slabinové pruhy najmodernejšou technikou

5.5.2017

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti tzv. „jednodňová chirurgia“ Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK začala v týchto dňoch vykonávať laparoskopické operácie slabinových pruhov najmodernejšou metódou.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zjednodušila objednávanie na mamografické vyšetrenia

26.4.2017

Oddelenie rádiodiagnostiky Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK, v týchto dňoch pripravila pre svojich pacientov novú možnosť elektronického objednávania na mamografické vyšetrenie.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno pokračuje vo vzdelávaní personálu

21.4.2017

Komárňanská nemocnica, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa v tomto roku zapojila do vzdelávacieho projektu spoločnosti Schülke s názvom Akadémia hojenia rán, v rámci ktorého sa 25 sestier malo možnosť odborne vzdelávať.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice pripravuje jedinečné odborné sympózium v oblasti otorinolaryngológie a neurológie

19.4.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL dňa 02. júna 2017 pripravuje pod názvom VERTIGO SYMPÓZIUM FORLIFE odborné lekárske sympózium zamerané na diagnostiku a liečbu závratových stavov určené lekárom ORL, neurológom a všeobecným lekárom.

Celý článok


Spoločnosť COM-KLIMA opäť obdarovala detské oddelenie komárňanskej nemocnice

10.4.2017

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, opäť dostala veľkorysý finančný dar od spoločnosti COM-KLIMA. Vedenie nemocnice spolu s pracovníkmi detského oddelenia rozhodli, že finančný dar v sume 1.245 EUR investuje na výmenu dverí a okna na oddelení.

Celý článok


Komárňanský mestský úrad obdaroval Všeobecnú nemocnicu Komárno

5.4.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dostala finančný dar od Mestského úradu Komárno vo výške 950 EUR. Tento dar nemocnica využila na nákup zdravotníckych pomôcok pre oddelenie vnútorného lekárstva.

Celý článok


Dnes skončila Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici

17.3.2017

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola dnes, 17. marca 2017 ukončená. Na oddelení hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice sa v tomto roku prišlo o svoju krv spolu 202 darcov, z ktorých bolo 36 prvodarcov, 62 žiakov a 6 párov.

Celý článok


Komárňanskej nemocnici záleží na názore pacientov

15.3.2017

Vo Všeobecnej nemocnici Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL sa začalo s aktívnym prieskumom názorov pacientov. Od dnešného dňa, 15. marca 2017, môžu pacienti vyjadriť svoj názor na poskytnutú zdravotnú starostlivosť počas hospitalizácie alebo na ambulantnú starostlivosť formou detailných dotazníkov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi nabáda ľudí spojených láskou k darcovstvu krvi

10.2.2017

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, sa aj v tomto roku aktívne zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Zaľúbenci ako aj široká verejnosť budú môcť v rámci tohtoročnej kampane s heslom „Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať?“, darovať najvzácnejšiu tekutinu od 13. februára do 17. marca 2017. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne si aj v tomto roku v rámci tejto kampane vyhradilo pondelky a piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, no v prípade záujmu väčších organizovaných skupiny je možné dohodnúť aj iný termín spoločného darovania krvi.

Celý článok


Vaše 2% z daní pomôžu všetkým pacientom komárňanskej nemocnice

1.2.2017

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj v tomto roku vyhlasuje akciu, v rámci ktorej môžete venovať vaše 2% zo zaplatených daní nemocnici, ktoré pomôžu všetkým pacientom nemocnice.

Celý článok


Chirurgické oddelenie komárňanskej nemocnice dostalo desať nových polohovacích lôžok

30.1.2017

Chirurgické oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, umiestnilo 10 nových, moderných, plne vybavených polohovacích lôžok pre svojich pacientov, ktoré zaobstaralo vďaka podpore, ktorá sa často vyskytne aj zo strany súkromných spoločností.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa opäť zvýšil počet novorodencov

24.1.2017

Zdravotníci gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, priviedli v minulom roku na svet celkom 983 detí, z toho 500 dievčatiek a 483 chlapčekov, čím počet pôrodov oproti roku 2015 vzrástol o 90 bábätiek. Medzi novorodencami bolo aj 13 dvojičiek.

Celý článok


Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice testuje unikátne zariadenie

11.1.2017

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL SK, testuje najnovší prístroj na vyšetrovanie rovnováhy u pacientov so závratmi - tzv. Video Head Impulse Test, ktorý má zjednodušiť a zefektívniť vyšetrovanie porúch rovnováhy.

Celý článok


Občianske združenie a športový klub opäť obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice

23.12.2016

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, dnes prevzalo dary venované občianskym združením Lepšie zdravie a športovým klubom Black CrossGym Komárno. Členovia o.z. a Black CrossGym priniesli na oddelenie hračky a peňažný dar v sume 1000 EUR.

Celý článok


Sestra komárňanskej nemocnice získala ocenenie Slovenskej lekárskej spoločnosti

19.12.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, sa môže pochváliť ďalšou ocenenou osobnosťou z radov svojich zamestnancov. Je ňou diplomovaná sestra Melinda Rancsó z jednotky intenzívnej starostlivosti vnútorného lekárstva Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá získala ocenenie Strieborný odznak Slovenskej lekárskej spoločnosti za dlhodobú prácu vo výbore sekcie diabetologických sestier, za prednáškovú činnosť a edukáciu pacientov. Strieborný odznak jej bol odovzdaný v Trenčíne na slávnostnom seminári pri príležitosti 20. výročia založenia sekcie diabetologických sestier.

Celý článok


Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice

8.12.2016

Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ dnes, 8. decembra 2016, obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Darcovia priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty, sladkosti a ovocie pre malých pacientov nemocnice.

Celý článok


Mikuláš dnes nezabudol ani na deti v komárňanskej nemocnici

6.12.2016

Mikulášska návšteva dnes, 6. decembra 2016, nezabudla ani tých najmenších pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikuláš dnes prekvapil všetkých hospitalizovaných detských pacientov nemocnice a rozdával balíčky plné dobrôt ale aj zdravých drobností.

Celý článok


Mikulášski motorkári opäť obdarovali deti v komárňanskej nemocnici

3.12.2016

Detskí pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL privítali aj tento rok s veľkou radosťou členov motorkárskeho klubu Children of Heaven, ktorí ich prišli prekvapiť prezlečení za Mikulášov. Dnes, 3. decembra 2016, prišli Mikuláši netradične na motorkách, aby mohli rozdávať radosť a balíčky detským pacientom nemocnice.

Celý článok


V Komárne sa stretli stovky odborníkov na najväčšej vzdelávacej udalosti pre zdravotníkov na Slovensku

29.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL privítala dnes 29. septembra 2016 na jednej z najvýznamnejších vzdelávacích udalostí na Slovensku viac ako 800 profesionálov z oblasti zdravotníctva. Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou bola zameraná na tému „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“.

Celý článok


Jedna z najdôležitejších vzdelávacích podujatí pre zdravotníkov na Slovensku privíta špičkové osobnosti z oblasti zdravotníctva a cez 800 účastníkov

12.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, tento rok už po piaty raz zorganizuje významnú celoslovenskú konferenciu s medzinárodnou účasťou. Konferencie sa v tomto roku zúčastní viac než 800 špecialistov z viacerých zdravotníckych oblastí. Konferencia „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckeho pracovníka“ sa uskutoční vo štvrtok 29. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku Komárno so začiatkom o 9.00 hodine.

Celý článok


Nemocnica v Komárne zriadila bezplatné WiFi pripojenie pre svojich pacientov

6.9.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, od dnes, 6. septembra 2016, sprístupnila bezplatné WiFi pripojenie pre všetkých pacientov v priestoroch čakárne chirurgickej ambulancie v južnom krídle pavilónu E. Sprístupnenie siete zadarmo plánuje vedenie nemocnice postupne zaviesť v celej nemocnici.

Celý článok


Unikátne centrum komárňanskej nemocnice

26.8.2016

Centrum pre poruchy rovnováhy komárňanskej nemocnice sa rok po otvorení stáva jedným z dvoch vysoko špecializovaných zariadení poskytujúcich kompletnú diagnostiku závratových problémov s adekvátnym vybavením v rámci celej Slovenskej republiky. Centrum pre poruchy rovnováhy vedené MUDr. Ivetou Csekesovou je súčasťou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK.

Celý článok


Pôrodnica komárňanskej nemocnice zaznamenala zvýšený počet novorodencov

15.7.2016

Celkom 445 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 28 bábätiek viac ako v prvom polroku minulého roka. Najplodnejším mesiacom bol doposiaľ január, kedy svetlo sveta uzrelo až 83 bábätiek.

Celý článok


Komárňanská nemocnica sa zapája do boja proti domácemu násiliu

24.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa medzi prvými zapojila v spolupráci s Koordinačno-metodickým centrom pre rodovo podmienené a domáce násilie Inštitútu pre výskum práce a rodiny do vzdelávacej aktivity, ktorá je zameraná na tréning zdravotníkov v téme domáceho násilia a násilia páchaného na ženách a deťoch. Počas vzdelávacieho modulu, ktorý pozostáva zo 16 hodín školenia si malo možnosť v dňoch 22. a 23. júna 12 zamestnancov z oddelení pediatrie a chirurgie rozšíriť poznatky z oblasti násilia páchaného na ženách a deťoch.

Celý článok


Nemocnica v Komárne rozširuje časy pre ultrasonografické vyšetrenia

23.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa na podnet vysokého dopytu po službách ultrasonografických vyšetrení rozhodla rozšíriť prevádzkový čas pre ultrasonografické vyšetrenia na rádiodiagnostickom oddelení. Od dnešného dňa, 23. júna 2016, bude možné absolvovať vyšetrenie ultrasonografom v predĺženom čase prevádzky každý štvrtok v čase od 14.30 do 16.30 hodiny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes privítala stovky žiakov na svojom prvom Dni otvorených dverí pre verejnosť

21.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL dnes, 21. júna 2016, privítala na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 450 žiakov a viac ako 100 ľudí zo širokej verejnosti. DOD, ktorý sa konal v areáli komárňanskej nemocnice, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti. Toto podujatie, bolo určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si prišla aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

13.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý verejne prístupný Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v utorok 21.06.2016 o 9:00 hodine v areáli komárňanskej nemocnice pred budovou bývalého internistického pavilónu I. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice pod otvoreným nebom bude určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si príde aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Celý článok


Neonatológia komárňanskej nemocnice získala Certifikát pracoviska podporujúceho dojčenie

10.6.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 10. júna 2016, získala Certifikát pracoviska podporujúceho dojčenie. Inštitút pre podporu dojčenia v spolupráci so Slovenskou pediatrickou spoločnosťou a Slovenským výborom UNICEF, udelil certifikát s názvom „Pracovisko podporujúce dojčenie“ pracovníkom neonatologického oddelenia. Plaketu so slovami vďaky prevzala z rúk Mgr. Michaely Galkovej, PhD, predsedkyne správnej rady Inštitútu pre podporu dojčenia vedúca sestra Elvíra Baková.

Celý článok


Oddelenie hematológie komárňanskej nemocnice privítalo budúcich darcov krvi

8.6.2016

Oddelenie hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej spoločnosťou AGEL SK včera, 7. júna 2016, vo svojich priestoroch privítala žiakov Základnej školy Móra Koczána z obce Zlatná na Ostrove za účelom vzdelávania novej generácie budúcich darcov krvi.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravila pre svojich zamestnancov už svoj štvrtý športový deň

30.5.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa v týchto dňoch v spolupráci so ZV ZOO pri FORLIFE n.o. aktívne pripravovala na organizáciu svojho v poradí štvrtého športového dňa pre zamestnancov a ich deti, ktorý je známy ako IV. Memoriál MUDr. Eduarda Šeba. Tento obľúbený športový deň sa konal v piatok 27.05.2016 o 14:00 hodine v areáli Kajak a Kanoe Klubu Komárno pri Vážskom železničnom moste v Komárne.

Celý článok


Jednodňová chirurgia komárňanskej nemocnice sa po ďalšej investícii stáva najkomplexnejším zariadením svojho druhu v regióne

30.5.2016

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, „tzv. jednodňová chirurgia“, od dnes, 30. mája 2016, rozširuje spektrum svojich služieb vďaka najnovšej endoskopickej veži v hodnote 145.000 eur. Toto multiodborové zariadenie umožní odborníkom z oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti rozšíriť ponuku svojich služieb v miniinvazívnej chirurgii, gynekológii, ortopédii a v traumatológii.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici majú dve sestry s BIELYM SRDCOM

23.5.2016

Dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bolo v piatok, 20. mája 2016, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) vyjadrené uznanie prestížnym ocenením BIELE SRDCE. Pani PhDr. Eleonóra Mészáros sa stará o detských, najcitlivejších pacientov v nemocnici už 31 rokov, získala ocenenie na republikovej úrovni v kategórii Sestra/pôrodná asistentka manažér. Ocenenie na republikovej úrovni v kategórii Sestra/pôrodná asistentka v praxi získala pani Alžbeta Szabóová, ktorá pracuje na neurologickej ambulancii komárňanskej nemocnice už krásnych 31 rokov.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno opäť vzdeláva zdravotnícky personál

20.5.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, aktuálne pre svojich zdravotníckych zamestnancov pripravila novú sériu školení v oblasti kardio-pulmo-cerebrálnej resuscitácie (KPCR). Školenia začali prebiehať v týchto dňoch a potrvajú až do konca júna 2016, dvakrát do týždňa po menších skupinách, aby si mohol každý pracovník v praxi vyskúšať správny postup pri KPCR.

Celý článok


Nová fototerapeutická lampa skvalitňuje starostlivosť o novorodencov na neonatologickom oddelení komárňanskej nemocnice

3.5.2016

Novou modernou fototerapeutickou lampou, ktorá slúži na liečbu hyperbilirubinemie (žltačky) novorodencov, začali v týchto dňoch využívať lekári neonatologického oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK. Vysoko výkonná lampa novej generácie FL 2010 s LED technológiou, ktorá skvalitní starostlivosť o bábätká a podstatne skráti dobu liečby novorodencov, vyšla nemocnicu viac ako 3000 eur.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má jednu z troch najlepších sestier v kraji

2.5.2016

Najlepšou sestrou Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, je ocenená sestra Eva Babišová z oddelenia dlhodobo chorých. Predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) v týchto dňoch boli ocenení dvanásti najlepší zdravotnícky pracovníci v Nitrianskom kraji. V kategórii „Zdravotník roka 2015 - sestra“ sa ocenenými „víťazkami“ stali všetky tri nominované sestry, medzi nimi aj pani Eva Babišová.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno aktívne vzdeláva svoj personál

12.4.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK sa každoročne zapája do Svetového dňa hygieny rúk, ktorý vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia. Komárňanská nemocnica sa tento rok pod vedením PhDr. Zlatice Halmovej, MPH, zapojila prostredníctvom uskutočnenia vzdelávacej aktivity s názvom „Edukácia hygieny rúk“ pre celý personál, ktorá je priebežne vykonávaná na každom z jej pracovísk. Do dnešného dňa bolo preškolených 417 zamestnancov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici skončila

12.3.2016

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola 13. marcom 2016 ukončená. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu 45 žiakov, 169 viacnásobných darcov, 48 prvodarcov a 4 páry, len v rámci tejto nezištnej akcie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica slávnostne otvorila na gynekologicko-pôrodníckom oddelení štyri celkom nové nadštandardné izby

19.2.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, dnes, 18. februára 2016, slávnostne otvorila štyri celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Renovovala sa aj vstupná hala, prístupová chodba, pracovňa pre sestry a observačná izba na novorodeneckom oddelení. Celková investícia na zveľadenie priestorov vyšla nemocnicu na viac ako 75 tisíc EUR.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Komárno

3.2.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž a bude trvať od 8.2.2016 do 11.3.2016. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradené v rámci kampane pondelky a piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny je však možné dohodnúť aj iný termín. Všetci dobrovoľní darcovia dostanú od Slovenského Červeného kríža malý darček.

Celý článok


Venujte 2% Vašej nemocnici a zvýšte komfort pacientov – Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov

25.1.2016

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok vyhlasuje akciu Venujte 2% Vašej nemocnici, ktorá má pomôcť pokračovať v obnovovaní lôžkového fondu pre hospitalizovaných pacientov. Cieľom kampane je zvýšiť komfort pacientov - Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov.

Celý článok


Prvým tohtoročným občanom Komárna je Oliver

1.1.2016

Prvý tohtoročný občan Komárna je Oliver M., ktorý prišiel na svet dnes o jedenástej hodine a päťdesiatej minúte vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Malý Oliverko vážil po pôrode 3200 gramov, meral 47 centimetrov a teší sa aj spolu s mamičkou dobrému zdraviu.

Celý článok


Občianske združenie, športový klub a futbaloví fanúšikovia obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice

21.12.2015

Občianske združenie, športový klub a futbaloví fanúšikoObčianske združenie Lepšie zdravie, športový klub Black CrossGym v Komárne a futbaloví fanúšikovia „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ v piatok, 18. decembra 2015, obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Skupina darcov sa spojili pre túto dobrú vec, aby potešila najmenších hospitalizovaných pacientov. Členovia o.z. a Black CrossGym priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty a peňažný dar v sume 593 EUR. Felvidéki Sasok priniesli sladkosti, ovocie a hračky.via obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vybudovala na oddelení chirurgie štyri celkom nové nadštandardné izby

17.12.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, ktorá dnes, 17. decembra 2015, dokončila vybudovanie celkom nových, priestranných a moderne zariadených nadštandardných izieb na oddelení chirurgie. Renovovali sa aj bezbariérové hygienické zariadenie pre septických pacientov, dekontaminačná miestnosť a hygienické zariadenie pre personál. Celková investícia na zveľadenie týchto priestorov vyšla nemocnicu na 80 tisíc EUR.

Celý článok


Mikuláš so svojou pomocníčkou rozveselili najmenších pacientov komárňanskej nemocnice

7.12.2015

Spev, riekanky a detský smiech, to všetko zaznelo dnes, 7. decembra 2015, na detskom oddelení Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený noc Clowndoctors, prezlečení za Mikuláša a anjela, prišli rozveseliť našich detských pacientov a rozdali im aj tradičný balíček so sladkosťami.

Celý článok


Mikulášska jazda 1.Toy Run v komárňanskej nemocnici

7.12.2015

Členovia motorkárskeho klubu Children of Heaven v Komárne, prezlečení za Mikulášov, včera, 6. decembra 2015, prišli rozveseliť detských pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikulášovia rozdávali balíčky so sladkosťami a tiež si s detičkami zaspievali.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od občianskeho združenia, bude zakúpené nové okno pre najmenších pacientov

2.12.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 2. decembra 2015, prevzalo od občianskeho združenia (OZ) Dobrá Nitra finančný dar. Vďaka šeku na 300 eur bude zakúpené nové okno na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) detského oddelenia.

Celý článok


Študentská kvapka krvi v komárňanskej nemocnici

24.11.2015

Už tradične sa Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok zapojila do akcie Študentská kvapka krvi, ktorá bola po mesiaci ukončená. Počas tejto ušľachtilej akcie na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo darovať krv až 337 darcov z celého okresu, z toho bolo až 113 žiakov.

Celý článok


Detské oddelenie komárňanskej nemocnice prevzalo špeciálny prístroj od Nadácie Jednota COOP

6.11.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, prevzalo dnes, 6. novembra 2015, dar od Nadácie Jednota COOP, v podobe špeciálneho prístroja na monitorovanie vitálnych funkcií GE Healthcare B/20, v hodnote 3000 eur.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno je najlepším zdravotníckym zariadením v zabezpečení kvality v oblasti prevencie nemocničných nákaz

2.11.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, získala Výročnú cenu za rok 2014, ktorú udeľuje Spoločnosť prevencie nozokomiálnych nákaz (SPNN) nemocniciam za zlepšenie kvality v oblasti prevencie nemocničných nákaz. Túto cenu každoročne môže získať len jedno zdravotnícke zariadenie na Slovensku.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala modernizovať oddelenie gynekológie a pôrodníctva

29.10.2015

Pacientky oddelenia gynekológie a pôrodníctva Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK, sa môžu začať tešiť na štyri nové nadštandardné izby. Modernizácia oddelenia, ktorá vyjde nemocnicu na viac ako 70 tisíc EUR potrvá do polovice decembra 2015. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Izbu pre detských pacientov chirurgického oddelenia skrášľujú Miňoni

1.10.2015

Na chirurgické oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, zavítali študenti zo Súkromnej strednej odbornej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Kolárove. Nepriviedla ich však choroba, ale túžba rozveseliť choré deti. Študenti nudnú jednofarebnú stenu izby pre detských pacientov chirurgického oddelenia oživili rozprávkovými postavičkami.

Celý článok


TOP LEKÁR Slovenska je z komárňanskej nemocnice

29.9.2015

TOP Lekár Slovenska je aj zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. S nominovaných odborníkov sa v štvrtom ročníku ankety TOP Lekári Slovenska, ako druhá umiestnila vedúca lekárka Oddelenia radiačnej onkológie MUDr. Eva Mrázová.

Celý článok


Komárno navštívili špičkové osobnosti z rôznych zdravotníckych oblastí

22.9.2015

Komárno dnes, 22. septembra 2015, privítalo rekordný počet špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí, ktorí sa zišli na jednom z najvýznamnejších podujatí pre zdravotníkov Slovenska. Prestížnu IV. Celoslovenskú konferenciu s medzinárodnou účasťou usporiadala Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Konferencia „Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov“, ktorá sa uskutočnila v komárňanskom Mestskom kultúrnom stredisku sa zúčastnilo viac ako 600 účastníkov, medzi ktorými boli významné autority zo Slovenka, Čiech a Rakúska.

Celý článok


Viac než 600 odborníkov sa zíde na jednom z najvýznamnejších vzdelávacích podujatí pre zdravotníkov na Slovensku

17.9.2015

Už po štvrtýkrát usporiada Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, prestížnu celoslovenskú konferenciu špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí s medzinárodnou účasťou. Tento rok sa zúčastní viac než 600 osobností, ktorí sa budú vzájomne inšpirovať pri hľadaní a získavaní skúseností z praxe. Konferencia „ Bezpečnosť pacienta - Bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov“ , sa uskutoční v utorok 22. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku Komárno, so začiatkom o 9.00 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktoré odborným garantom je PhDr. Zlatica Halmová, MPH, sa zúčastnia okrem významných slovenských autorít aj účastníci z Čiech a Rakúska.

Celý článok


Doktorka komárňanskej nemocnice bola ocenená za dlhoročnú dobrovoľnícku činnosť

7.9.2015

Slovenský Červený kríž (SČK) dnes, 7. septembra 2015, ocenil MUDr. Enikő Radi za dlhoročnú dobrovoľnícku činnosť v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi (BDK). Plaketu so slovami vďaky prevzala lekárka oddelenia hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Plaketu za dlhoročnú profesionálnu a hlboko ľudskú angažovanosť v bezpríspevkovom darcovstve krvi pani MUDr. Enikő Radi odovzdala osobne Ing. Emília Uhrinová, MPH, zastupujúca generálne sekretárka SČK, kde sa zúčastnila aj Ing. Silvia Kostelná, programová koordinátorka SČK a Mgr. Karol Németh, riaditeľ územného spolku SČK v Komárne a Mgr. Viktor Dudáš, riaditeľ FORLIFE n.o.

Celý článok


Špičkový sonografický prístroj so špeciálnou sondou skvalitní kardiologickú ambulanciu komárňanskej nemocnice

31.8.2015

Nový špičkový sonografický prístroj so špeciálnou transezofageálnou sondou určený na vyšetrenie širokého spektra ochorení srdca a ciev zakúpila, v týchto dňoch, Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Kardiologický ultrazvukový prístroj Prosound Alpha 6 ST ALOKA kardio za 55 tisíc eur dokáže práve vďaka transezofageálnej sonde poskytnúť kvalitnejší obraz pre blízkosť k srdcu.

Celý článok


Tri rodiny darovali detskému oddeleniu komárňanskej nemocnice päť nových okien

21.8.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, vďaka rodine Kedrovej z Novej Stráže a ďalším dvom rodinám dostalo 5 nových plastových okien. Pre tento ušľachtilí dar sa rodiny rozhodli z dôvodu, že o ich detičky je v nemocnici vždy ukážkovo postarané.

Celý článok


Babyboom v komárňanskej pôrodnici

18.8.2015

Veľký zhon zažil v júli personál gynekologicko–pôrodníckeho oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Takýto babyboom, kedy sa za jeden mesiac narodilo až 92 novorodeniatok, z toho 48 chlapčekov a 44 dievčatiek, tu ešte nemali. Väčší počet pôrodov na oddelení je výsledkom spokojnosti rodičiek s prístupom personálu, čo sa prejavilo aj v opätovnom získaní titulu Najlepšia pôrodnica Nitrianskeho kraja.

Celý článok


Nemocnica Komárno začala modernizovať chirurgické oddelenie

17.8.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE, začala v týchto dňoch s modernizáciou chirurgického oddelenia, ktorá potrvá do polovice septembra 2015. Investícia na zveľadenie priestorov vyjde nemocnicu na viac ako 80 tisíc EUR. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


V pôrodnici komárňanskej nemocnice bol najplodnejším mesiacom jún

8.7.2015

Celkom 417 detí sa narodilo v prvej polovici tohto roku vo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK. Najplodnejším mesiacom bol doposiaľ jún, kedy svetlo sveta uzrelo až 89 bábätiek, čo je v porovnaní s minulým rokom o 16 novorodencov viac.

Celý článok


Vďaka kalendárom s obrázkami detí dostalo detské oddelenie komárňanskej nemocnice tri nové okná na nadštandardných izbách

16.6.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, vďaka, charitatívnej akcii, predaju kalendárov s obrázkami detí dostalo 3 nové okná na nadštandardných izbách. Túto ušľachtilú akciu zorganizovalo Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi (ÚD RKC) na Slovensku, ktorí pomáhajú všetkým ľuďom odkázaným na pomoc iným.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi v komárňanskej nemocnici

15.6.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dnes, 15. júna 2015, privítala darcov, ktorí sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišli dnes darovať najcennejšiu tekutinu dvaja študenti, 10 viacnásobných darcov a 6 prvodarcov a v rámci tejto akcie príde zajtra, 16. júna, darovať krv aj skupina zo Strednej priemyselnej školy v Komárne. Vedenie nemocnice obdarovalo každého jedného darcu malým darčekom.

Celý článok


Pripojte sa aj Vy k Svetovému dňu darcov krvi a zachráňte iným život

8.6.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, vyzýva všetkých občanov okresu, aby sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi a zachránili iným život. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradený v rámci vyhlásenej kampane Slovenským Červeným krížom s podtitulom „Ďakujem, že ste mi zachránili život“ pondelok 15. júna od 7.00 do 11.00 hodiny. Všetci darcovia v tento deň dostanú od nemocnice malý darček a občerstvenie.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pribudli nové monitory dychu

27.5.2015

Novorodenecké oddelenie Všeobecnej nemocnice v Komárne, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch získalo darom nové monitory dychu od Nadácie Križovatka. Dva ďalšie monitory dychu, Babysense I, v hodnote 158 EUR, budú slúžiť bábätkám nielen v nemocnici, ale i v pohodlí ich domova.

Celý článok


Sestra komárňanskej pôrodnice má BIELE SRDCE

25.5.2015

Sestre/pôrodnej asistentke v praxi pani Alžbete Modróckej zo Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bolo v piatok, 22. mája 2015, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) vyjadrené uznanie prestížnym ocenením BIELE SRDCE. Pani Alžbeta Modrócka vďaka svojmu pozitívnemu prístupu pomáha mamičkám prekonať aj viachodinové bolestivé očakávanie nového života v komárňanskej nemocnici už 28 rokov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes otvorila nové Centrum pre poruchy rovnováhy

20.5.2015

Nové Centrum pre poruchy rovnováhy v moderne zrenovovaných priestoroch dnes, 20. mája 2015, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK a.s. Centrum sa nachádza v pavilóne K a je prvým špecializovaným pracoviskom v Nitrianskom kraji, ktoré dokáže komplexne diagnostikovať rovnovážny aparát. Investícia do stavebných úprav priestorov a prístrojového vybavenia vyšla nemocnicu na viac než 75 000 EUR.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozširuje možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny

15.5.2015

Vďaka záujmu darcov krvi Všeobecná nemocnica Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, rozšíri možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny o ďalší deň. Okrem doteraz vyhradených piatkov na darovanie krvi sa darcovia budú môcť dostaviť od tohto pondelka, 18.5 mája 2015, už aj každý jeden pondelok od 7:00 do 11:00 hodiny.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno si pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier netradične uctila všetky sestry a pôrodné asistentky v okrese

13.5.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Komárne, si včera, 12. mája 2015, v rámci Medzinárodného dňa sestier netradične uctila povolanie sestier a pôrodných asistentiek z celého komárňanského okresu. Na oslavu svojho sviatku sa o 17:00 hodine, v Dome Matice Slovenskej v Komárne zúčastnilo 250 sestier a pôrodných asistentiek z komárňanskej nemocnice aj z okresných ambulancií a iných súkromných zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Komárňanská nemocnica sa môže pochváliť ďalšou osobnosťou zaradenou do Oxford Encyklopédie

30.4.2015

Ďalšia osobnosť Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bude v tomto roku zaradená do Oxford Encyklopédie. Po dôslednom rešerše kompetentní rozhodli, že ďalšou osobnosťou, ktorá hodnotným prínosom prispieva pre spoločnosť je MUDr. Zlatica Petrányiová, primárka oddelenia dlhodobo chorých, ktorá celý svoj kariérny život zasvätila komárňanskej nemocnici, kde pracuje už 36 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno slávnostne otvorila nové priestory Oddelenia dlhodobo chorých

16.4.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, dnes, 16.apríla 2015, slávnostne otvorila pre dlhodobo chorých pacientov nové priestory v pavilóne J na štvrtom poschodí. Rekonštrukcia oddelenia trvala takmer 4 mesiace a nemocnicu stála viac ako 70 tisíc eur. Pacienti sa môžu tešiť z modernejších a príjemnejších priestorov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica je opäť najlepšou pôrodnicou v kraji

15.4.2015

Pôrodnica Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bola opätovne v projekte Sprievodca pôrodnicami ohodnotená ako najlepšia pôrodnica v Nitrianskom kraji a v rámci Slovenska ju mamičky ohodnotili ako štvrtú najlepšiu.

Celý článok


Osobnosť komárňanskej nemocnice bude zaradená do Oxford Encyklopédie

30.3.2015

Osobnosť Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená spoločnosťou AGEL SK, bude v tomto roku zaradená do Oxford Encyklopédie. Po dôslednom rešerše kompetentní rozhodli, že osobnosťou, ktorá hodnotným prínosom prispieva pre spoločnosť je PhDr. Zlatica Halmová, MPH, námestníčka riaditeľa pre úsek ošetrovateľstva, ktorá rozjasňuje miestnosti nemocnice už 36 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zahájila už dnes Deň hygieny rúk

27.3.2015

Zdravotníci Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, zahájili už dnes, 27. marca 2015, Deň hygieny rúk čím sa už tradične pripojili k projektu WHO pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky – zachrániš život“, ktorá je zameraná na hygienu a dezinfekciu rúk. Prvú základnú školu v rámci tohtoročného projektu na Rozmarínovej ulici v Komárne navštívila odborníčka na hygienu rúk PhDr. Zlatica Halmová, MPH. Prednášky sa zúčastnilo šesťdesiat detí 1. stupňa a prišli sa pozrieť aj detičky z iných tried spolu s pani učiteľkami.

Celý článok


Sťahovanie z interného pavilónu Všeobecnej nemocnice Komárno sa začne už zajtra

24.3.2015

Vedenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v stredu, 25.marca 2015 začína so sťahovaním oddelení interného pavilónu (I) do náhradných priestorov v pavilóne P. K tomuto kroku ho prinútil technický stav interného pavilónu, ktorý sa začne po schválení prostriedkov zastupiteľstvom Nitrianskeho samosprávneho kraja kompletne rekonštruovať. Návštevy pre pacientov geriatrického oddelenia a oddelenia vnútorného lekárstva (interného) budú z dôvodu sťahovania od 25. – 27. marca 2015 obmedzené a len vo výnimočných prípadoch im bude návšteva povolená.

Celý článok


Na darovanie 2% z daní Vašej nemocnici ostáva 8 pracovných dní

19.3.2015

Už len 8 pracovných dní ostáva, aby ste sa zapojili do akcie „Venujte 2% Vašej nemocnici“, ktorú aj tento rok vyhlásila Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL. Za takto získané financie sa bude pokračovať v obnovovaní lôžok v nemocnici zakúpením nových matracov na oddelenia, čím by sa výrazne zvýšil komfort hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici skončila

13.3.2015

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola dnešným dňom, 13. marcom 2015, ukončená. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu 52 žiakov, 192 viacnásobných darcov, 51 prvodarcov a 2 páry, len v rámci tejto nezištnej akcie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica spúšťa kampaň „Prevencia proti rakovine prsníka“

12.2.2015

Pre pacientky nad 40 rokov spúšťa Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, kampaň „Prevencia proti rakovine prsníka“, ktorej podstatou je včasné odhalenie karcinómu prsníka. Vďaka novému modernému digitálnemu mamografu, ktorým nemocnica disponuje od októbra 2014, je vyšetrenie rýchle, presné a väčšinou bez čakacej doby.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od spoločnosti COM-KLIMA, bol zakúpený špeciálny prístroj pre detských pacientov komárňanskej nemocnice

9.2.2015

Zamestnanci spoločnosti COM-KLIMA potešili a obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. V rámci tomboly na svojom vianočnom večierku sa im podarilo vyzbierať 1030 EUR pre detské oddelenie v Komárne. Vedenie za tento finančný dar zakúpilo špeciálny prístroj na presné dávkovanie liečiv pre najmenších pacientov.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Komárno

6.2.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a bude trvať od 9.2.2015 do 13.3.2015. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne má vyhradené v rámci kampane s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“ piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny je však možné dohodnúť aj iný termín. Všetci dobrovoľní darcovia dostanú od Slovenského Červeného kríža malý darček.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom komárňanskej nemocnice

2.2.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, dnes, 2. januára, privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká najmenším pacientom. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vyhlasuje akciu „Venujte 2% Vašej nemocnici“

30.1.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, aj tento rok vyhlasuje akciu „Venujte 2% Vašej nemocnici“, ktorá má pomôcť pokračovať v obnovovaní lôžkového fondu zakúpením nových matracov pre oddelenia. Cieľom akcie je zvýšiť komfort pacientov - Vás, Vašich známych a rodinných príslušníkov.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých Všeobecnej nemocnice Komárno sa bude sťahovať do nových priestorov

23.1.2015

Všeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, v rámci svojho dlhodobého programu rekonštruncií chystá pre dlhodobo chorých pacientov nové priestory v budove bývalého ušno-nosno-krčného (ORL) oddelenia na prvom poschodí. S rekonštrukciou za viac ako 70 tisíc EUR sa začalo začiatkom tohto roka.

Celý článok


Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova gratulovali prvým novorodencom komárňanskej nemocnice v roku 2015

7.1.2015

Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova v týchto dňoch prišli do Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, gratulovať a popriať zdravie, šťastie, lásky a rodinnej pohody prvým trom novorodencom v roku 2015. Malej Simonke S. a jej mamičke Michaele G., ktorá sa narodila 1. januára o 19:55 hodine s pôrodnou váhou 3900 gramov a 49 centimetrov, osobne zagratuloval primátor Komárna Ing. László Stubendek a odovzdal mamičke kyticu a poukážku mestského úradu v hodnote 500 eur.

Celý článok


Všeobecná nemocnica Komárno sa dočkala prvého novorodenca roku 2015

1.1.2015

Na svoje prvé Novoročné bábätko si musela Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, počkať až do devätnástej hodiny a päťdesiatej piatej minúty prvého dňa roku 2015. Malá Simonka S. vážila po pôrode 3900 gramov a merala 49 centimetrov.

Celý článok