Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky.

12.9.2022

Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky. Zdravotníci poskytli zdravotnú starostlivosť vyše 6200 pacientom

Presne jeden mesiac majú pacienti v Komárne a okolí k dispozícii ultramoderný urgentný príjem vrátane nového medicínskeho vybavenia, techniky ako i triáže pacientov. Príjem, rozdelenie, hospitalizácia a liečba pacientov vrátane akútnych zákrokov sa realizuje v zmysle schválených medicínskych postupov, porovnateľných so špičkovými pracoviskami v Európe. Za prvý mesiac poskytla nemocnica zdravotnú pomoc vyše 6200 pacientom.

Pacienti v novej budove, ktorá je stavebne zasadená medzi dve existujúce budovy a je s nimi prepojená  nájdu röntgen, dve sonografie a CT, na 1.poschodí nad urgentným príjmom sú aj 3  operačné sály, veľká recepcia s automatizovaným systémom evidencie pacientov. Hlavnou výhodou nového urgentu je, že pacient má všetky potrebné vyšetrenia, ako aj následné zákroky, resp. hospitalizáciu k dispozícii na jednom mieste. Za jeden mesiac fungovania v nových priestoroch urgentného príjmu bolo najviac pacientov ošetrených na chirurgických ambulanciách, a to takmer 2500. Druhým najvyťaženejším bol v rámci diagnostiky röntgen, kde bolo vyšetrených vyše 1500 ľudí. Výborne sa osvedčilo, že sanitky a pacienti, ktorí prichádzajú na urgent majú  samostatné vchody.

,,Otvorením nového urgentného príjmu sme si splnili jednu z našich veľkých ambícií, výrazne zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, úroveň priestorov, komunikácie s pacientmi dostať na úroveň tretieho tisícročia. Samozrejme, našli sme aj drobné nedostatky, ktoré v rámci praktického chodu nemocnice vylepšíme v krátkom čase. Som však veľmi rád, že takmer na 100% sú naši pacienti aj zamestnanci veľmi potešení z otvorenia  nového urgentu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.