Deň otvorených dverí v Nemocnici AGEL Komárno pre žiakov základných škôl

25.6.2024

Nemocnica AGEL Komárno privítala 330 žiakov z miestnych základných škôl v rámci Dňa otvorených dverí. Jeho súčasťou bolo aj vyhodnotenie druhého ročníka výtvarnej súťaže „Nemocnica očami detí“, do ktorej sa mohli zapojiť.

Po úspešných predchádzajúcich ročníkoch Nemocnica AGEL Komárno opäť zorganizovala Deň otvorených dverí. V úvode posledného júnového týždňa sa ho zúčastnili žiaci 1. až 5. ročníka základných škôl. V priestoroch parku boli pripravené stanovištia venované predovšetkým zdravotníckej osvete. Lekári, sestry, praktické sestry, sanitári deťom predviedli ošetrenie rán, správnu techniku umývania rúk, čistenia zubov, rehabilitovania, odmerali žiakom krvný tlak a školáci si vyskúšali aj prácu s fonendoskopom. Obzreli si sanitku zvnútra a vyskúšali si resuscitáciu, masáž srdca, poskytovanie prvej pomoci. Po absolvovaní zdravotníckej osvety si užili zábavné predpoludnie s nafukovacími atrakciami, občerstvením, aj so zmrzlinou a s rehabilitačnou sestrou si napokon zacvičili aerobik.

Súčasťou podujatia bolo vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu maľbu alebo koláž na tému „Nemocnica očami detí“. Žiaci odovzdali 31 malieb, ktoré zobrazovali prácu v nemocnici. Víťazi si hrdo prevzali hlavné ceny a sladkou maličkosťou nemocnica odmenila aj autorov ostatných prác.

„Sme radi, že sa štvrtý ročník Dňa otvorených dverí v našej nemocnici vydaril. Tešíme sa z veľkého záujmu študentov,  ktorí sa dobre zabávali a zároveň sa dozvedeli zaujímavé a dôležité informácie o zdraví a záchrane ľudského života“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.