Mikuláš dnes nezabudol ani na deti v komárňanskej nemocnici

6.12.2016

Mikulášska návšteva dnes, 6. decembra 2016, nezabudla ani tých najmenších pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikuláš dnes prekvapil všetkých hospitalizovaných detských pacientov nemocnice a rozdával balíčky plné dobrôt ale aj zdravých drobností.

Dnes o desiatej hodine na detské oddelenie Všeobecnej nemocnice zavítal Mikuláš, či skôr Mikuláška s dvomi malými pomocníčkami zo ZŠ na Pohraničnej ulici. Napriek netradičnému vzhľadu spôsobila táto cenná návšteva na tomto oddelení veľkú radosť práve najmenším pacientom nemocnice. „Radi vítame takéto návštevy na našom oddelení a vieme, že nie sme jediní. Táto návšteva priniesla našim malým pacientom množstvo potešenia. Balíčky sa rozbaľovali hneď po návšteve Mikuláša a deti mali z balíčkov veľkú radosť,“ uviedol primár oddelenia pediatrie, MUDr. Mário Kochan.

Nemocnica už roky organizuje takéto akcie pre potešenie svojich detských pacientov, ktorí počas tohto dňa zo zdravotných dôvodov nemôžu očakávať Mikuláša doma v kruhu najbližších. „Vieme, že pobyt v nemocnici nie je pre našich najmenších pacientov jednoduchý a preto sa im ho snažíme zo všetkých síl čo možno najviac spríjemniť. Verím, že takáto milá návšteva Mikuláša im čas strávený na oddelení aspoň čiastočne spríjemní a pomôže ku zlepšeniu nálady,“ dodal riaditeľ nemocnice, Mgr. Viktor Dudáš.

Na detskom oddelení sa rozdalo jedenásť balíčkov pre všetky hospitalizované deti. Balíčky obsahovali okrem sladkých prekvapení aj vitamíny a ovocie pre podporu zdravia malých pacientov.