Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

Komárňanská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

16.8.2021

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a inak tomu nie je ani v Nemocnici AGEL Komárno. Najmä v lete pociťujú pokles darcov, čo môže byť spôsobené dovolenkovým obdobím a sprísnenými pravidlami darcovstva, ktoré priniesla epidémia.

„Momentálne je u nás stav taký, že vieme pokryť potrebu našej nemocnice, ale táto situácia sa môže za minútu zmeniť.  Ešte pred týždňom sme mali veľký nedostatok krvi krvnej skupiny A Rh pozitív, ale na výzvu v sociálnych sieťach a na telefonické oslovenie darcov pracovníkmi Hematologicko-transfúziologického oddelenia sme si vedeli zásoby doplniť, čo si veľmi vážime a ďakujeme každému pravidelnému darcovi. Tešíme sa  vopred aj tým darcom, ktorý sa len rozhodujú o darovaní. Srdečne ich očakávame,“ hovorí Katarína Szabóová, vedúca laborantka.

V komárňanskej nemocnici sa vzhľadom na epidemiologickú situáciu darcovia prihlasujú na konkrétny čas na telefónnom čísle  0918 435 408, kde zdravotníci na základe rozhovoru s darcom vedia zistiť, či spĺňa darca podmienky podľa platných usmernení hlavného hygienika a hlavného odborníka pre  transfuziológii. Odberové dni sú pondelok, streda, štvrtok a piatok a komárňanský tím sa podieľa aj na darovaniach krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce.

Späť