Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa očkuje treťou dávkou a vykonáva aj expresné PCR testovanie

18.10.2021

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním treťou dávkou proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými sa stali zdravotníci komárňanskej nemocnice. Následne nemocnica bude očkovať aj verejnosť na základe vopred stanovaných pravidiel NCZI a Ministerstva zdravotníctva SR.

Očkovanie  treťou dávkou proti COVID – 19 je určené pre občanov, ktorí absolvovali 2 dávky očkovania  vakcínami Cormirnaty (Pfizer/Biontech), Spikevax (Moderna) a Vaxzevia (AstraZeneca). Pre skupinu imunosuprimovaných pacientov bude podávaná tretia dávka, tzv. posilňovacia dávka, a to najskôr 4 týždne po aplikácii 2 dávky. Pre ostatných občanov bude podávaná tretia dávka najskôr 6 mesiacov po aplikácii 2 dávky. Pre osoby očkované druhou dávkou vakcíny Spikevax (Moderna ) bude aj 3 dávkou rovnaká vakcína Spikevax (Moderna).

„Podľa usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR osobám, ktoré boli kompletne zaočkované a prekonali ochorenie COVID – 19 sa tretia posilňovacia dávka nateraz neaplikuje.  Máme informácie, že  rizikovým  pacientom už prichádzajú SMS správy a emaily  ohľadne očkovania treťou dávkou. Záujemcovia o tretiu dávku vakcíny sa môžu registrovať na stránke www.korona.gov.sk vo formulári https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna,“ hovorí námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Gabriela Filkóová. Rovnako ako pri podaní prvej a druhej dávky vakcíny pacient dostane potvrdenie o očkovaní a bude registrovaný v systéme NCZI. Očkovanie treťou dávkou bude v Nemocnici AGEL Komárno prebiehať každý pracovný deň od 7.15 hod. – 14.00 hod.  Zatiaľ nie je možné prísť na očkovanie bez predošlej registrácie a potvrdení termínu formou SMS, resp. mailu.

Aj Nemocnica AGEL Komárno eviduje zhoršenie pandemickej situácie v súvislosti s ochorením COVID 19, čo dokazuje aj zvýšený záujem o testovanie, predovšetkým PCR testy. „Vzhľadom na aktuálny stav pandémie vychádzame v ústrety našim pacientom a od dnešného dňa poskytuje komárňanská nemocnica aj expres PCR testovanie. Jeho výhodou je, že po odobratí steru spolu so  zrealizovaním  výsledkov steru nemocnica garantuje, že do 3 hodín dostane samoplatca výsledok testu,“ vysvetľuje MUDr.Filkóová.  Test sa dá zrealizovať v čase 7:15-22:00 za poplatok 109,-€, pričom v pracovných dňoch 7:15-14:30 hod sa realizuje v mobilnom odberovom mieste PCR, v čase 14:30-22:00 hod. v pracovných dňoch a v čase 7:15-22:00 hod. v ostatnom čase na Internej urgentnej ambulancii. Na test je vhodné objednať sa vopred cez portal.agel.sk – Nemocnica AGEL Komárno – Covid vyšetrenie RT-PCR Express – platba priamo cez portál alebo na recepcii v nemocnici ( I pavilón) v hotovosti alebo kartou.

K dnešnému dňu nemocnica eviduje 4 pacientov s koronavírusom, žiadny si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 7 pacienti sú suspektní. Zo zdravotníkov komárňanskej nemocnice nie je aktuálne covid pozitívny nikto.