Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

Nemocnica AGEL Komárno poskytuje len urgentnú medicínu. Výnimkou je onkologická, biologická, dialyzačná liečba a jednodňová chirurgia.

26.11.2021

Nemocnica AGEL Komárno od 25. novembra poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku Znamená to úplné pozastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Výnimkou sú pacienti, ktorí dostávajú onkologickú, biologickú liečbu a chodia na dialýzu. Zachovaná ostáva aj jednodňová zdravotná starostlivosť.

Aktuálna pandemická situácia je v Nemocnici AGEL Komárno pod kontrolou, už niekoľko týždňov sú však plne vyťažené lôžka pre najťažších pacientov s covidom, ktoré disponujú napojením na umelú pľúcnu ventiláciu. Všetci pacienti, ktorí UPV potrebujú sú nezaočkovaní. Enormne stúpla oproti druhej vlne pandémie aj úmrtnosť pacientov, napojených na UPV.

Od 25. novembra teda v zmysle príkazu ministra zdravotníctva prešla nemocnica do mimoriadneho režimu.  „Ako subjekt hospodárskej mobilizácie počas mimoriadnej situácie, na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva SR a v súlade s nariadením vlády Slovenskej republiky sme sprísnili od 25. novembra 2021 protiepidemické opatrenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.  V lôžkovej časti na chirurgii, internom a neurologickom oddelení poskytujeme už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť,“ vysvetlil riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.  Pre pacientov s koronavírusom nemocnica vyčlenila maximálnu kapacitu  lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou (UPV) a poskytuje týmto pacientom adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Rovnako prijala viaceré organizačné opatrenia a súčinnosť pri liečbe covidových pacientov poskytujú aj ostatné oddelenia. Zdravotná starostlivosť je poskytovaná vo všetkých urgentných prípadoch aj necovidovým pacientom.

„Robíme všetko, čo je v našich silách. Rád by som vyjadril poďakovanie všetkým mojim kolegom za statočnosť, trpezlivosť a odhodlanie a zároveň poprosil všetkých pacientov, ktorí čakajú na plánované zákroky o pochopenie a trpezlivosť,“ dodal riaditeľ nemocnice.   

Mimoriadne opatrenie nijakým spôsobom neovplyvnilo chod očkovacieho centra.

Späť