Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 (0)35 7909 111

Nemocnica

Úspešný rok plný inovácií a kvalitnej zdravotnej starostlivosti na rádiodiagnostickom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno

16.2.2024

Rádiodiagnostické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno si za minulý rok pripísalo sériu významných míľnikov. Po slávnostnom odovzdaní MRI pracoviska sa 16. januára 2023 uskutočnilo prvé vyšetrenie. Školenie personálu, ktoré zdravotníkom zabezpečilo potrebné vedomosti a zručnosti na poskytovanie diagnostických služieb a uzatvorenie zmlúv so zdravotnými poisťovňami predstavovali základ pre uspokojenie dopytu po tejto zdravotnej starostlivosti v regióne.

V úvode februára 2023 sa vedeniu nemocnice podarilo úspešne uzatvoriť zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami a otvoriť tak dvere širokému okruhu pacientov k moderným diagnostickým vyšetreniam. Momentálne sa na pracovisku vykoná 10 vyšetrení denne, čo svedčí o vysokom dopyte po týchto službách. V reakcii na vysoký záujem s cieľom rýchlejšej diagnostiky začala nemocnica ponúkať vyšetrenia aj mimo ordinačných hodín, ktoré sú spoplatnené podľa aktuálneho cenníka.

„V uplynulom roku sme vykonali celkovo 2 302 vyšetrení, z toho 105 vyšetrení bolo venovaných detskej populácii. Najčastejšie vyšetrovanými oblasťami boli chrbtica (663), mozog (549) a muskuloskeletálny systém (509). Od júna sme rozšírili našu ponuku aj o MRI vyšetrenie prsníkov, čím sme reagovali na špecifické potreby našich pacientiek,“ približuje primár rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Sebő Ľudovít.

Nové MRI pracovisko v komárňanskej nemocnici sa stalo kľúčovým hráčom v oblasti rádiodiagnostiky v tomto regióne. „Napriek výzvam v oblasti financovania sme preto odhodlaní pokračovať v poskytovaní najkvalitnejších diagnostických služieb pre našich pacientov,“ dodal primár.

Späť