Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 (0)35 7909 111

Nemocnica

Pacientov s rakovinou stále pribúda na Slovensku ročne až 35-tisíc

3.2.2023

V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 4 roky funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, vynikajúcim odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilné popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Onkologické ochorenia boli a sú, jednými z najčastejších ochorení, ktoré sa vyskytujú takmer v každej rodine. Príčinou je spôsob života, vplyvy životného prostredia, vplyvy genetiky, ale napr. i nezvládnuté stresy organizmu a psychiky, ktoré môžu byť rozličného charakteru.

Počet onkologických pacientov je stále vyšší. Ročne na Slovensku pribudne približne 35 000 novo diagnostikovaných onkologických ochorení a onkológia je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odborov u nás aj vo svete. Najčastejšie liečené diagnózy v Onkologickom centre komárňanskej nemocnice sú rakovina prsníka, rakovina konečníka, pľúc, prostaty a taktiež rakovina orgánov ORL oblasti. U každého pacienta je dôležitý individuálny prístup, správna liečebná stratégia a taktika, ako i kvalita samotnej realizácie liečby. „Veľmi dôležitá je prevencia a pravidelné preventívne prehliadky. Pri karcinóme prsníka je dôležité aj pravidelné samovyšetrovanie prsníkov, ktoré môže odhaliť už včasné štádium ochorenia,“ vysvetľuje primár klinickej a radiačnej onkológie MUDr. Pavel Demeter, MBA.

Najviac liečených ochorení sa vyskytuje v rozmedzí od 50-teho do 70-teho roku života. „Onkologické pracovisko ponúka kompletnú škálu systémovej liečby (chemoterapia, hormonálna liečba, biologická liečba, imunoterapia, podporná terapia) a liečbu žiarením na špičkovom lineárnom urýchľovači. Za 4 roky sme len radiačnou liečbou odliečili viac ako 3 300 pacientov. Priemerný denný počet ožarovaných pacientov je okolo 60. Túto liečbu žiarením vieme poskytnúť veľmi rýchlo, v špičkovej kvalite a v dostatočnej kapacite počtu pacientov, prakticky bez obmedzení,“ povedal primár oddelenia.

Späť