Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

V komárňanskej nemocnici pokračuje očkovanie proti koronavírusu

13.1.2021

Nemocnica AGEL Komárno od 7. januára zaočkovala vyše 500 zdravotníckych pracovníkov proti koronavírusu ovid-19. Ide predovšetkým o zamestnancov nemocnice a ďalšie skupiny zdravotníkov v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. Nemocnica má na zajtra objednaných ďalších 120 záujemcov o očkovanie z portálu korona.gov.sk a na ďalšie dni eviduje ešte voľné kapacity, keďže je jedným z vakcinačných centier.

„Očkovanie realizujeme v zmysle platných pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. Po našich zamestnancoch, ktorí sa dobrovoľne rozhodli sa dať zaočkovať, vakcinujeme aj ďalšie skupiny zdravotníkov. Sme na to dobre pripravení, máme vytvorené tri vakcinačné ambulancie, dostatok vakcín, ihiel aj striekačiek,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Miroslav Jaška.

Očkovanie proti koronavírusu COVID-19 je dobrovoľné, bezplatné a takmer bezbolestné. Realizuje sa v dvoch fázach s odstupom 21 dní. Na zajtra má nemocnica objednaných už ďalších 120 záujemcov. ,,Keďže striktne dodržujeme pokyny ministerstva zdravotníctva, všetkým záujemcom, ktorí sa registrovali na korona.gov.sk dávame vyplniť aj čestné vyhlásenie o pravdivosti údajov, ktoré v registrácii uviedli,“ vysvetlil riaditeľ s tým, že je to spôsob dodatočnej ochrany, že skutočne zaregistrovaní záujemcovia sú len zo stanovených skupín zdravotníkov. Nemocnice totiž nemajú právomoc preverovať pravdivosť zadaných údajov.

Späť