Komárňanská nemocnica začína s budovaním nadštandardných izieb na gynekológii Dočasne budú obmedzené plánované operácie

30.6.2021

Nemocnica AGEL Komárno od zajtra spúšťa ďalšiu zo svojich investícií na zlepšenie kvality poskytovaných služieb pre svojich pacientov. Tentokrát sa investície dotknú gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktoré vďaka rekonštrukcii získa nadštandardné izby. Od júla až do polovice augusta tak nemocnica z časti obmedzí gynekologické operácie. Pôrodnica a novorodenecké oddelenie zostáva pre mamičky plne k dispozícii.

Popri už zrealizovanej novej Nemocničnej lekárni AGEL Komárno a pokračujúcej výstavbe nového urgentného príjmu je budovanie nadštandardných izieb treťou dôležitou investíciou nemocnice.

,,Priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia rekonštruujeme hlavne preto, aby sme našim mamičkám ponúkli moderné služby, možnosť voľby nadštandardnej izby je už dnes samozrejmosťou. Investícia za 50.000,- EUR prinesie 2 nové nadštandardné izby,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.

Od 1. júla sa kvôli stavebným prácam mení režim ambulancie gynekologického oddelenia. Pacientky po 36. týždni gravidity budú prijímané a vyšetrované v pracovné dni od 7.00 hod do 10.00 hod.  Gravidné pacientky pred 36. týždňom gravidity s možnosťou predčasného pôrodu budú smerované na vyššie pracovisko, rovnako ako aj akútne gynekologické stavy, ktoré neznesú odklad po stabilizácii pacientky a prvotnom ošetrení. Ambulantní gynekológovia v okrese Komárno sú o tomto dočasnom obmedzenom režime informovaní.

Počas rekonštrukcie bude možné realizovať niektoré gynekologické operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. ,,Rád by som poprosil všetky pacientky o trpezlivosť a pochopenie s týmito dočasnými organizačnými zmenami. Sú nevyhnutné, aby sme na konci leta mohli verejnosti predstaviť naše nové nadštandardné izby,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Gynekologická pohotovosť bude normálne v prevádzke každý deň od 15.00 hodiny do 7.00 ráno. Akútne a život ohrozujúce stavy budú riešené okamžite priamo v komárňanskej nemocnici, ostatné prípady budú riešené v spolupráci s Krajským operačným strediskom ZZS.