Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 (0)35 7909 111

Nemocnica

Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je rakovina prsníka

5.2.2024

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 5 rokov funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, špičkovým odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilne popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je, podľa slov primára klinickej a radiačnej onkológie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Pavla Demetera, MBA,  rakovina prsníka. Za ňou nasleduje rakovina konečníka, pľúc, prostaty a poradie v prvej päťke liečených diagnóz uzatvára rakovina orgánov ORL oblasti. Vek pacientov sa pohybuje od 25 do 95 rokov.

„V rámci prevencie je dôležité nezanedbávať pravidelné lekárke prehliadky, ktoré sú nevyhnutné pre včasné stanovenie diagnózy. Čím skôr chorobu odhalíme, tým vyššia je šanca na úspešné vyliečenie. Pri liečbe je kľúčový individuálny prístup ku každému pacientovi. Naše onkologické pracovisko ponúka kompletnú škálu systémovej liečby (chemoterapiu, hormonálnu liečbu, biologickú liečbu, imunoterapiu, podpornú terapiu) a liečbu žiarením na špičkovom lineárnom urýchľovači,“ potvrdil primár klinickej a radiačnej onkológie.

Onkologické ochorenia boli a stále sú jednými z najčastejších ochorení, ktoré sa vyskytujú takmer v každej rodine. Príčin ich vzniku je viac - spôsob života, vplyvy životného prostredia, vplyvy genetiky, ale napríklad i nadmerný a dlhodobý stres.

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa boja proti rakovine sa personál komárňanskej nemocnice snažil potešiť „bojovníkov“ na onkologickom oddelení, na chemostacionári a v ambulancii, a to aspoň malou pozornosťou v podobe ovocia a sladkostí.

Späť