Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

CT angiografia

CT angiografiou sa vyšetrujú mozgové, krčné, hrudné, brušné a panvové tepny ako aj tepny končatín, najmä dolných. Vyšetrenie je pre pacienta komfortné, neionická jódová kontrastná látka sa aplikuje cez tenkú flexibilnú kanilku do periférnej (najčastejšie lakťovej) žily. Vyšetrenie je možné previesť ambulantne a v našom zdravotníckom zariadení úplne nahrádza klasické angiografické vyšetrenia, ktoré boli invazívne s nutnosťou aspoň 24-hodinovej hospitalizácie.

Kontraindikáciou vyšetrenia je pozitívna alergická anamnéza na jódové preparáty a gravidita, relatívnou kontraindikáciou znížená funkcia obličiek. Vyšetrenie nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu, pred vyšetrením sa nesmie 6 hodín jesť.

Punkčné aspiračné biopsie lézií pod USG kontrolou:
Odbery vzoriek z ložiskových lézií prsníkov, štítnej žľazy a mäkkých tkanív sú prevádzané na USG pracovisku každú stredu od 10.00 hod. Na odber je nutné sa vopred objednať, na telefónnom čísle 035/ 7909 446.

späť na úvodnú stránku oddelení