Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Plánované výkony v celkovej anestézii u dospelého pacienta

Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o vykonávaní ambulantných vyšetrení u dospelých pred plánovanými zdravotnými výkonmi s potrebou anestéziologickej starostlivosti ( jún 2014,č.12826/2014) určilo štandard v predoperačných vyšetreniach.

Cieľom predoperačného vyšetrenia je vyhodnotiť zdravotný stav pacienta, posúdiť riziko plánovaného zdravotného výkonu, navrhnúť prípravu pacienta tak, aby sa  zaistila kvalitná anestézia, bezpečnosť pacienta a znížilo riziko vykonania plánovaného zdravotného výkonu na čo najnižšiu mieru ako i navrhnutie liečebno-diagnostického postupu v perioperačnom období.

Závery predoperačného vyšetrenia sú podkladom pre  anestéziologické predoperačné vyšetrenie , ktoré sa tiež vykonáva u nás -  na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

Interné predoperačné vyšetrenie

Interné predoperačné vyšetrenia sa vykonávajú denne na ambulancii vnútorného lekárstva počas ordinačných hodín od 7.00 hod. do 15.00 hod.

V prípade, že pacient nemal odobraté krvné odbery, odbery vykonáme. Pacient príde v deň predoperačného vyšetrenia na lačno medzi 7.00 – 8.00 hod. ráno. Po odbere bude pacient poučený o potrebe ďalších vyšetrení, resp. kedy budú  laboratórne výsledky a dokončené  samotné vyšetrenie. V prípade požiadavky na sérologické krvné vyšetrenie je výsledok do 3-5dní. Lekár pri predoperačnom vyšetrení posúdi, či je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenia (napr. RTG pľúc).

Upozorňujeme pacientov, že v prípade akútneho stavu, napr. u pacientov privezených vozidlami RZP a RLP títo musia byť na našej ambulancii ošetrení prednostne.

Základné laboratórne a pomocné vyšetrenia pri plánovaných výkonoch v celkovej anestézii u dospelých

základné vyšetrenia charakteristika vek pacienta
laboratórne vyšetrenia krvný obraz všetky vekové skupiny
sodík a draslík v sére
kreatinín v sére, urea  v sére
glykémia
pečeňové enzýmy: ALT, GMT
HBsAg
INR
EKG   všetky vekové skupiny
RTG hrudníka   nad 60 rokov

 Laboratórne vyšetrenia : Riziková skupina:

  1. Pacienti s vysokým kardiálnym rizikom : NTpro BNP
  2.  Pacienti s renálnou insuficiencioiu, pečeňovou chorobou, ASA 3 a vyššie a na terapeutických dávkach antikoagulancií : APTT, TT,    Fibrinogen.
  3. Podľa rozsahu operačného výkonu a riziku krvácania vyšetriť KS+RH faktor

 


Kde nás nájdete:
Ambulancia vnútorného lekárstva,
prízemie pavilónu I  
Nemocnica AGEL Komárno s.r.o., Mederčská 39
tel: 035 7909 345

Ordinačné hodiny :
Po – Pia od 7.00 do 15.00 hod.

Vedúci pracovníci:
MUDr. Shadi Jadaa , Mgr.Monika Nesziová - vedúca sestra

späť na úvodnú stránku oddelení