Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 (0)35 7909 111

Pracoviská

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM)

Dočasný vstup na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny je zo zadnej strany urgentného príjmu nasledujte žlto-čierne orientačné tabule. Možnosť vstupu do priestorov oddelenia - použite zvonček .

Návštevné hodiny:
Pondelok až Nedeľa: 14.00 - 15.00 hod.


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) pozostáva z 3 úsekov:


Úsek anestézie

Oddelenie ročne poskytuje anestézie pre takmer 4 000 operačných zákrokov vo všetkých vekových skupinách (okrem novorodencov). Pre chirurgiu a traumatológiu poskytuje širokú škálu celkovej a zvodovej anestézie pre tak náročné výkony, ako sú rozsiahle brušné resekcie, laparoskopické cholecystektómie a herniotómie, strumektómie, kostné operácie i anestézie u polytraumatizovaných pacientov. Anestézie pri operačných zákrokoch na gynekologicko–pôrodníckom oddelení a na ORL pri rozsiahlych krčných resekciách. Spolupracuje s ostatnými oddeleniami pri bolestivých diagnostických vyšetreniach a výkonoch, u ktorých je nutné odstránenie bolesti.

Lôžková časť

Lôžková časť poskytuje nepretržitú intenzívnu a resuscitačnú starostlivosť u kriticky chorých pacientov v akútnom ohrození životných funkcii (ťažké úrazy, bezvedomia, otravy, ťažké pooperačné stav, ťažké krvácavé stavy, šokové stavy, zlyhávanie alebo zlyhanie srdca, dýchania a ostatných životných funkcii pacienta). Každé lôžko je vybavené moderným monitoringom životných funkcií pacientov a ventilátormi na umelú pľúcnu ventiláciu. Oddelenie disponuje s 5 lôžkami.

Ambulancia AIM

Anestéziologická ambulancia je súčasťou oddelenia (OAIM). Vykonávajú sa tu vyšetrenia a pohovory s pacientmi, u ktorých je plánovaný operačný zákrok. Pacient je informovaný o spôsobe anestézie a jej úskaliach v súvislosti s operačným zákrokom a jeho zdravotným stavom.

Špeciálne vyšetrenia

Na OAIM je možné prevádzať bronchoskopické vyšetrenia, meranie srdcového výdaja a eliminačné metódy pri ťažkých otravách.

K stiahnutiu:

Plánované výkony v celkovej anestézii u dospelého pacienta

Plánované operačné zákroky v celkovej anestézii v detskom veku

Anesteziologické predoperačné vyšetrenie


Prístrojové vybavenie

  • bedside monitory pri každom lôžku,
  • monitor na meranie srdcového výdaja,
  • bronchoskop,
  • automatické infúzne pumpy na presné dávkovanie liekov,
  • enterálne pumpy,
  • polohovateľné elektricky ovládané lôžka,
  • EKG,
  • defibrilátor,
  • prístroj na dočasnú kardiostimuláciu.

História

V roku 1971 vzniklo v Nemocnici s poliklinikou v Komárne samostatné nelôžkové Anestéziologicko–resuscitačné oddelenie (ARO). V novembri 1995 bolo v novovybudovaných priestoroch prístavby k chirurgicko–gynekologickému pavilónu otvorené 5 lôžkové Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.


Fotogaléria