Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Gastroenterologické centrum

Ordinačné hodiny, prevádzková doba

Pondelok: 7:00 – 15:00
Utorok: 7:00 – 15:00
Streda: 7:00 – 15:00
Štvrtok: 7:00 – 15:00
Piatok: 7:00 – 15:00
Sobota: Endoskopická pohotovosť
Nedeľa: Endoskopická pohotovosť

 

Nové gastroenterologické centrum funguje v Nemocnici AGEL Komárno s.r.o. od 2.mája 2013. Vedúcim lekárom centra je gastroenterológ MUDr. Csaba Podlupszki. Okrem neho v centre ordinuje aj MUDr. Zoltán Benyó, MUDr. Gabriela Filkóová.

 

Oznam:

Objednanie sa na vyšetrenie, informácie, konzultácie a predpis liekov v gastroenterologickej ambulancie MUDr. Benya volať na tel .č. 035/7909 266 od 14:00 hod. - 14:30 hod. 

Objednanie sa na vyšetrenie, informácie, konzultácie a predpis liekov v gastroenterologickej ambulancie MUDr. Podlupszkého  volať na tel.č. 035/7909 274 od 13:00 hod. - 13:30 hod. 

Gastroenterologická ambulancia zabezpečuje ambulantnú odbornú starostlivosť a konziliárne služby pre pacientov hospitalizovaných v komárňanskej nemocnici v nasledovnom rozsahu odborných výkonov:

  • Ezofagoduodenoskópia je endoskopické vyšetrenie pažeráka, žalúdka a dvanástorníka, ktoré sa vykonáva pomocou ohybného prístroja tzv. gastroskopu s priemerom 9 až 10 mm. Ústna dutina sa pred zákrokom znecitlivie. Po dohode s lekárom môže byť intravenózne podané aj sedatívum.
  • Kolonoskópia je endoskopické vyšetrenie hrubého čreva a konečníka vykonávané ohybnou sondou s priemerom 13 mm. Tesne pred vyšetrením, ktoré trvá zhruba 20 minút, po dohode s lekárom sa môže podať injekcia, ktorá ma sedatívny a analgetický účinok .
  • Anoskópia je vyšetrovacia metóda používaná na prezeranie análneho kanála a dolnej časti konečníka. Na vyšetrenie sa používa špeciálny endoskopický prístroj tzv. anoskop, ktorý je, na rozdiel od ostatných endoskopov, rigidný (tvrdý). Vyšetrovacia trubica je na konci potretá znecitlivejúcim gélom.
  • Biopsia alebo aj odber histologickej vzorky sa vykonáva v častiach tráviacej trubice vyžadujúcich podrobnejšie mikroskopické vyšetrenie.
  • Polypektómia je endoskopické odstránenie tzv. polypov z rôznych častí tráviaceho traktu (najčastejšie však z hrubého čreva). Indikáciou k tomuto zákroku je nález jedného resp. viacerých polypov. Polypy sú prekancerózy, to znamená,  že predstavujú zvýšené riziko tzv. malignizácie (premena na zhubné nádorové ochorenie).

Endoskopická pohotovosť je zabezpečená aj v dňoch pracovného pokoja.

Pracovisko zabezpečuje dispenzarizáciu predovšetkým pacientov trpiacich na chronické ochorenia pažeráka, žalúdka, dvanástorníka a hrubého čreva, celiakiu a chronické ochorenia pečene a pankreasu.

Kontakty:

Ambulancia MUDr.Benyó
035/ 7909 266
Ambulancia MUDr. Podlupszki
035/ 7909 274
1.poschodie pavilónu J.

Personál:

Lekári
MUDr. Zoltán Benyó 
MUDr. Csaba Podlupszki- vedúci lekár
MUDr. Gabriela Filkóová

 

Sestry
Mgr. Silvia Kucmanová
Tímea Jakabová
Mgr. Danka Valovičová