Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva

Návštevné hodiny:
Pondelok až Piatok: od 14.00 do 15.00 hod.
Sobota a Nedeľa: od 14.00 do 15.00 hod.

Cenník služieb


Primárom oddelenia je MUDr. Mamoun A.M. AMR s odbornou atestáciou II. stupňa. Vedúcou pôrodná asistentka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je Mgr. Zuzana Szabóová, dipl.p.a.

Pre šestonedieľky je k dispozícii plne vybavený rooming-in so 16 lôžkami a štyrmi lôžkami bez rooming-inu. Ďalších 15 lôžok je určených pre pacientky s rizikovou graviditou a pacientky s gynekologickým ochorením. Gynekologicko–pôrodnícke oddelenie svojím vybavením zodpovedá súčasným požiadavkám kladeným na komplexnú starostlivosť o ženu a novorodenca. Poskytuje liečebnú starostlivosť všetkým ženám s gynekologickými ochoreniami, tehotným ženám, rodičkám a šestonedieľkam. Operačný trakt svojim vybavením zodpovedá kladeným parametrom a poskytuje operačnú liečbu v širokom rozsahu.

Nadštandardné služby

V gynekologickej časti oddelenia sú pacientkám k dispozícii 2 nadštandardné izby, jedna dvojlôžková a jedna jednolôžková. V pôrodníckej časti sú 4 jednoposteľové nadštandardné izby. Pôrodnícka časť ponúka prípravu pre tehotné, prehliadku a poučenie pred pôrodom, aj pre otca alebo blízkeho príbuzného. Možnosť prítomnosti pri pôrode a zotrvania pri rodičke v samostatnom boxe pred a po pôrode. Počas prvej doby pôrodnej je možnosť využitia rôznych pomôcok a alternatív, napr. využitie pôrodnej vane - forma hydroterapie. Pôrod do vody nedoporučujeme pre negatívne stanovisko odbornej spoločnosti neonatológov a gynekológov-pôrodníkov. Poskytujeme ďalšie možnosti využitia pomôcok podľa potrieb rodičiek, event. individuálneho plánu rodičiek s odborným personálom.

Detailné informácie:

  • Epidurálna analgézia
  • Otec pri pôrode

Špeciálne vyšetrenia

V rámci ženského úseku disponujeme širokou škálou vyšetrení, ktoré poskytuje biochemické laboratórium, vyšetrenia hormonálneho profilu, disponujeme vyšetreniami, ktoré detekujú vývojové vrodené poruchy plodu v prvom aj v druhom trimestri tehotenstva. Poskytujeme širokú škálu sonografických vyšetrení tehotných žien a žien s gynekologickými ochoreniami.

Prístrojové vybavenie

  • Kardiotokograf
  • Laparoskop
  • Sonograf
  • EKG prístroj
  • Diagnostický hysteroskop
  • Kompletné operačné inštrumentárium.

História

História gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia siaha až do obdobia roku 1902. Gynekologicko-pôrodnícke je úzko späté s chirurgickým oddelením, od ktorého sa postupne vyčlenilo. Prvá zmienka o primárovi ženského oddelenia siaha do medzivojnového obdobia – bol ním primár MUDr. Pataky z maďarského Szőnyü. Modernú stránku gynekológie a pôrodníctva začínal písať primár MUDr. Slivka, ktorý presadil pôrody regiónu Komárno a okolia v nemocnici od roku 1947.

V roku 2020 priviedli na svet zdravotnícki pracovníci komárňanskej nemocnice celkom 915 detí, z toho 438 dievčat a 477 chlapcov. Medzi novorodencami bolo aj 11 dvojičiek.