Komárňanská nemocnica zaočkovala za minulý týždeň takmer 8750 ľudí

3.5.2021

Nemocnica AGEL Komárno aj naďalej eviduje stabilnú pandemickú situáciu. Hoci minulý týždeň zaznamenali aj nové príjmy pacientov, nemocnica eviduje nižší celkový počet pacientov s koronavírusom. Uplynulý týždeň vďaka vakcinačnému centru v nemocnici a trom veľkokapacitným očkovacím centrám, kde zdravotníci poskytujú pomoc a súčinnosť, dostalo takmer 8700 očkovancov.

„Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 11 pacientom s koronavírusom, 3 sú ešte suspektní. Pozitívnou správou je, že momentálne nemáme žiadneho pacienta vo vážnom stave, ktorý by si vyžadoval podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Hoci v uplynulých dňoch prijali do nemocnice 5 nových pacientov, celkový počet hospitalizovaných s koronavírusom klesol za týždeň o 11.

Zo zamestnancov nemocnice sú covid pozitívni len 2 a nikto už kvôlli koronavírusu nie je v karanténe. Za štyri mesiace v nemocnici celkovo hospitalizovali 648  pacientov s koronavírusom, z toho 314 boli muži a 334 žien. Najmladší pacient mal 25 rokov, najstaršia pacientka mala 101 rokov a v nemocnici sa narodilo aj jedno bábätko, ktoré malo koronavírus.

„Intenzívne pokračujeme vo vakcinácii, v nemocnici sme za týždeň zaočkovali takmer 1750 záujemcov,  vo veľkokapacitných centrách v Nitre, Šali a Štúrove to bolo spolu takmer 7000 ľudí.  Za uplynulý týždeň nemocnica zrealizovala takmer 80 operácií, rozbehli sa už aj plánované zákroky. Návštevy pacientov v nemocnici sú stále zakázané a naďalej platia aj prísne protiepidemické opatrenia.